Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nechceš si ty wpc prkna ještě rozmyslet a dát tam normální dřevo? My jsme měli u babičky plotovky z wpc a za 4 roky jsme dělali plot nový. Výrobce - Rehau. Možná je to dnes již jinde, ale po této zkušenosti už bych si to nikam nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mám zkušenosti od sousedů, není to "jinde".

Konkrétního výrobce jejich teras a plotovek ale neznàm. Zkusim se zeptat souseda s rok starou wpc terasou a chodníčky kolem bazénu, jak to vidí... ale je to dost krátká doba.

Edit: hodně samozřejmě zàleží na spràvné montáži, ale viděl jsem už mraky zprohýbaných, popraskaných nebo "rozsypaných" realizací.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vylezl jsem na terasu, wpc Gutta, třetí rok, montáž svépomocí, podklad taktéž wpc hranoly co 50cm, u dveří 30cm, montáž na sponky, nerez vruty. Řeže se to pilou na dřevo, skvěle se s tím pracuje, nekroutí se to, nesype se to. Je to otevřená nekrytá terasa 5x4m, podklad beton plus ipa jako hydroizolace. Oproti tomu modřínový kousek na zahradě má výstupky od let dřeva, suky, okolo vrutů a po krajích otřepy, je zprohýbany a samozřejmě do šeda, ve vlhku černý. Je to hezký, přírodní, ale za mě ne. Chodit po tom bosky je utrpení, po wpc pohoda - s tím že tmavší odstíny wpc se rozpálí jako prase, takže na boso jedině světlejší. Doporučuju kvalitní wpc, nešetřit. Zmíněnou Guttu můžu doporučit jako zákazník. 

20201015_113715.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tohle je vlastně střecha spodní terasy, není tam ani přesah střechy. Orientace je JZ. Opravdu mě to příjemně překvapilo.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych tady za pět let nedával příspěvek co mě naštvalo :D

Vážně, tohle nebo exotické dřevo, a raději terasu o rok dva později když aktuálně nejsou kačky, jedno léto se dá přežít i na štěrku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2020 v 13:32, Tom4 napsal:

..., jedno léto se dá přežít i na štěrku ;)

Tak i nas to bude spis zima, ale to na zahradu beztak nikdo nepoleze. A souhlas, radsi pockat nez neco, co se rozpadne.

Jinak tady bude 2cm dlazba do sterkoveho loze, plast ne-e (je u tchyne a po par letech nevypada uplne supr-cupr, i kdyz zase nerozpada se) a dobra exotika je drazsi a musi se o ni aspon trochu pecovat. Na slinutku staci wapka

4B6F3EFD-71BC-4F86-9C96-121707C11A9F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2020 v 11:27, martar napsal:

Co mám zkušenosti od sousedů, není to "jinde".

Konkrétního výrobce jejich teras a plotovek ale neznàm. Zkusim se zeptat souseda s rok starou wpc terasou a chodníčky kolem bazénu, jak to vidí... ale je to dost krátká doba.

Edit: hodně samozřejmě zàleží na spràvné montáži, ale viděl jsem už mraky zprohýbaných, popraskaných nebo "rozsypaných" realizací.

Tak jsem se konečně dostal k tomu optat se souseda. WPC nemá rok, ale už tři roky (strašně to letí), plné profily na roštu, a řiká, ze je to jak nové, nikde žádný problém. Jediný nedostatek, na který mne upozornil, je ta letní povrchová teplota (má tmavě hnědou barvu). Jestli ten materiál bez ztráty kytičky zvládl tři sezony silného zahřivání a predpokládám i rozpínáni a smršťování, tak je to asi cajk a když člověk vybere plné profily světlého odstínu, chybu neudělá. Moje špatné zkusenosti z minula se týkaly dutých profilů.

Edit: výrobce STADORE WOOD PLASTIC (nebo tak nějak :) )

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti se sítěmi proti hmyzu do oken. Žiju v místě, kde je v sezóně dost komárů, na noc okna neotvírám, jen na mikroventilaci. A protože bydlím v novostavbě s plastovými okny, začala se nám dělat v jedné místnosti plíseň. Musím tedy vyřešit sanaci stěn i stropu a především bezpečné větrání. Na internetu jsou různé typy sítí proti hmyzu, od nalepovacích na suchý zip přes rámové až po rolování. Uvažuji o těch nejběžnějších rámových sítích upevněných v okně pomocí klipů (paciček), ale bojím se vymačkàní těsnění. Chtěl bych je mít v okně od jara do podzimu, na zimu naopak upřednostňuji okno bez sítě. Můžu poprosit o vaše zkušenosti?

Děkuji, A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, martar napsal:

Tak jsem se konečně dostal k tomu optat se souseda. WPC nemá rok, ale už tři roky (strašně to letí), plné profily na roštu, a řiká, ze je to jak nové, nikde žádný problém. Jediný nedostatek, na který mne upozornil, je ta letní povrchová teplota (má tmavě hnědou barvu). Jestli ten materiál bez ztráty kytičky zvládl tři sezony silného zahřivání a predpokládám i rozpínáni a smršťování, tak je to asi cajk a když člověk vybere plné profily světlého odstínu, chybu neudělá. Moje špatné zkusenosti z minula se týkaly dutých profilů.

Edit: výrobce STADORE WOOD PLASTIC (nebo tak nějak :) )

Díky za názor.... máme v plánu světle šedou, tak snad to bude ok....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Altrigo napsal:

Dobrý den všem, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti se sítěmi proti hmyzu do oken. Žiju v místě, kde je v sezóně dost komárů, na noc okna neotvírám, jen na mikroventilaci. A protože bydlím v novostavbě s plastovými okny, začala se nám dělat v jedné místnosti plíseň. Musím tedy vyřešit sanaci stěn i stropu a především bezpečné větrání. Na internetu jsou různé typy sítí proti hmyzu, od nalepovacích na suchý zip přes rámové až po rolování. Uvažuji o těch nejběžnějších rámových sítích upevněných v okně pomocí klipů (paciček), ale bojím se vymačkàní těsnění. Chtěl bych je mít v okně od jara do podzimu, na zimu naopak upřednostňuji okno bez sítě. Můžu poprosit o vaše zkušenosti?

Děkuji, A.

Bydlíme u pole, takze jsme tohle resili hned po nastehovani do noveho domu. Teď po 5-6 sezonach muzu hodnotit. Je to uplne v pohode. Tesneni se nevytlacuji. Pres zimu asi staci zregenerovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu doporučit rámové sítě. Máme je celoročně  asi 5 let a nejsou s nimi problémy. Občas je sundám (při mytí oken) a osprchuji je jarovou vodou. neváhej a objednávej, budeš spokojený. Pouze na oknech ve střeše (Velux) máme rolovací (a taky spokojenost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednom okne mam rolovaciu sieťku. Katastrofa, dole na liste potrhana, boky netesnia.
Ramove mam asi na 4 oknach a pohoda.
Az na jednu, kde sa akokeby rozisla ta siet pri konci dlhsej strany. Maju cca 9-10 rokov.
Spini sa to fest, raz za rok ich umyvam kefou a hnusota cierna z toho ide. No bývam v meste.
Pred tym som skusal aj take nalepovacie, nevydrzalo to ani týždeň.


Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestaviam zrovna dom, ale mám drobný problém s vodou a poprosil by som o radu. Zistil som, že mi v kúpeľni mierne presakuje voda pomedzi plast a kovovú vložku na kolienku v stene (tam, kde je na foto dole kvapka vody). Je nejaký tmel, ktorý je možné dať dovnútra pred vložku a voda vlastným tlakom presak utesní? Alebo nejaké iné riešenie? Búrať stenu sa mi samozrejme nechce. Dík.

 

fjIMG_20201018_164326266.jpg.870f23de7da8241e162745256bfe5af0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...