Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Zastavit vodu, vysrobovat, ocistit zavit od tesniaceho materialu, nasrobovat nazad co najhlbsie bez tesnenia, nahriat horakom plynovym zvonku s citom kym sa nezacne natavovat plast, kliestami uchopit a zlahka zakvedlat, nechat vychladnut, neurychlovat ochladenie vodou, vysrobovat, nasrobovat nazad s tesnenim, pomodlit, pustit vodu... sanca ze to potecie aj tak je velka, ale za pokus pred vyburanim kachlicky to stoji.
Nahříval bych to vyšroubované a ničím nekvedlal. To si tam akorát udělá další trhlinky a jak to bude chladnout tak páka té trubky to může taky vychýlit a udělat to ještě horší.
Horkovzdušná pistole by mohla stačit.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 11 hodinami, Kotlick napsal:

Totokc638e5b0c40d95489dbe3310c206557b.jpg

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk
 

fjIMG_20201018_164326266.jpg.870f23de7da8241e162745256bfe5af0.jpg.ad63dbed20da5bf7524355a63cdce96c.jpg

Možna jenom klame ta vrstva těsnící hmoty, ale mně přijde, že to není jedno a to samé. Spíš to podle fotky vypadá, že je závit nějak amatérsky vlepený do trubky... a jestli jo, tak je ta hmota mezi závitem a vnitřnim průměrem trubky samozrejmě zdroj problémů s prosakem. Instalatéři jsou občas ohromně kreativní, zejména když jim chybí ty správné komponenty. Nejcastěji redukce. Tohle jsem ale ještě neviděl - vlepovat závit namáhaný při zašroubování roháčku nebo redukce neni dobrá idea. V první řadě bych se tedy přesvědčil, zda je to opravdu origo koleno se závitem (jen zahnojené) nebo bastl a pak teprve zvolil strategii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na bastl to nevypadá, těsnění tam není,mělo by to být utěsněno koudelí  ( možná špatně,proto to teče) nebo teflonovou nití ( páskou). Ten mosazný kus je excentr,aby se ta baterie dala dát do roviny. Nejdřív bych to zkusil znovu utěsnit ( vyšroubovat, očistit, dát novou koudel či pásku), až pak bych případně řešil výměnu celého plastového dílů ( je nutná svářečka na plast).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam na obrazku vidim teflonovu nit... to je podla mna asi najblbuvzdornejsi material, ktory je celkom umenie pouzit tak aby to tieklo. Samozrejme za pretesnenie sa nic neda,... okrem kuska novej nite, ale problem bude asi vazne hlbsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@McStinger Zvětšil jsem to na počítači a vidím okolo závitu něco jako teflonovou pásku - bílá, OK, ale co je ta šedá hmota?  Tu bych nejprve očistil a zjistil, zda je pod ní opravdu z výroby vlisovaný kovový závit. Nějak mi to nesedí s tím co je na mé fotce jak píše @martar Instalatéři jsou někdy fakt paka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz, kdo máte venkovní žaluzie a vypínače na ně...jaký typ máte? Dnes jsem koukal a elektrikáři mě tam dali toto https://e-elektromaterial.cz/eshop/prod_detail.php?id=996654&gclid=CjwKCAjwoc_8BRAcEiwAzJevtVVMWb25QjVrnlAyrRZnYXUEpObCOXQ1L7dTopHHX9RN620YR8apBxoCGWkQAvD_BwE připadá mi to divný...nahoru - stop - dolů. Čím by se pak dělalo naklápění? Nebo to lze i tímto vypínačem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz, kdo máte venkovní žaluzie a vypínače na ně...jaký typ máte? Dnes jsem koukal a elektrikáři mě tam dali toto https://e-elektromaterial.cz/eshop/prod_detail.php?id=996654&gclid=CjwKCAjwoc_8BRAcEiwAzJevtVVMWb25QjVrnlAyrRZnYXUEpObCOXQ1L7dTopHHX9RN620YR8apBxoCGWkQAvD_BwE připadá mi to divný...nahoru - stop - dolů. Čím by se pak dělalo naklápění? Nebo to lze i tímto vypínačem?
Davide , neuvažoval jsi o elektroprislusenstvi fa SOMFY? Mají velký výběr a specializují se právě na venkovní žaluzie a rolety.


Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kupko napsal:

Davide , neuvažoval jsi o elektroprislusenstvi fa SOMFY? Mají velký výběr a specializují se právě na venkovní žaluzie a rolety.


Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk
 

Hele, tohle tohle jde mimo mě... mám tam Zetta 90, ale jde spíš o to, jestli nezblbli ten vypínač a místo na žaluzie tam nedali na rolety. Nebo jestli se dají zaluzky ovládat i tímto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme, klasické Tango (https://mojeelektro.cz/tango-kryty/25087-kryt-zaluzioveho-vypinace-abb-tango-3558a-a662-b.html?gclid=CjwKCAjwoc_8BRAcEiwAzJevtW_cSQtrda-P0djCVEA2ZQVhrJ0hghRUcVSFgU0GMANoB6ZaZ9fkXhoCeUgQAvD_BwE), naklápění se dělá jednoduše, tak že přepneš vypínač do opačné polohy, tím se zastaví pohyb a začne to naklápět.

Upraveno uživatelem Trňák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Gustaf napsal:

Dotaz, kdo máte venkovní žaluzie a vypínače na ně...jaký typ máte? Dnes jsem koukal a elektrikáři mě tam dali toto https://e-elektromaterial.cz/eshop/prod_detail.php?id=996654&gclid=CjwKCAjwoc_8BRAcEiwAzJevtVVMWb25QjVrnlAyrRZnYXUEpObCOXQ1L7dTopHHX9RN620YR8apBxoCGWkQAvD_BwE připadá mi to divný...nahoru - stop - dolů. Čím by se pak dělalo naklápění? Nebo to lze i tímto vypínačem?

Mám somfy, ale princip je stejnej. Nahoru - stop - dolu. Žaluzie se naklání tím, jestli jedeš nahoru (=vodorovně) nebo dolů (=skloněné svisle)

Příklad: chci malinký škvírky a žaluzii do půlky oken. Žaluzii pošlu dolu, jede, lišty svisle(zatemněno), v místě až kam chci, dám stopku. Pak na chvilku cvaknu nahoru, tím se žaluzie začnou natáčet do vodorovna(=otevírat), zas dám stopku až budou na úhlu, kterej chci.

Jasný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, morepower napsal:

Mám somfy, ale princip je stejnej. Nahoru - stop - dolu. Žaluzie se naklání tím, jestli jedeš nahoru (=vodorovně) nebo dolů (=skloněné svisle)

Příklad: chci malinký škvírky a žaluzii do půlky oken. Žaluzii pošlu dolu, jede, lišty svisle(zatemněno), v místě až kam chci, dám stopku. Pak na chvilku cvaknu nahoru, tím se žaluzie začnou natáčet do vodorovna(=otevírat), zas dám stopku až budou na úhlu, kterej chci.

Jasný?

Super, díky....tak mám klid na duši ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...