Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevím jaké jsou materiály na ploché střechy dnes. Ale když jsem stavěl barák, tak se říkalo, že jsou 2 druhy plochých střech. Jeden druh - ty do kterých zatéká a druhý do kterých teprve bude.

Řeknu to asi tak: rady typu na to se v ser a proč rovnou?,atd si prosím nechte.

Řeším výstavbu domu,který se mi líbí a má rovnou střechu,tečka. Co ovšem potřebuji je,jestli má někdo zkušenost -tzn. že tuto střechu má a nebo jí dělá,na kolik vychází cca m2. Cena orientační.
Popřípadě na nějakou firmu kontakt.

Životnost,náročnost a jiné úskalí rovné střechy známe,bohužel v našem případě nebyla jiná možnost.
Děkuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Geodet napsal:

Nevím jaké jsou materiály na ploché střechy dnes. Ale když jsem stavěl barák, tak se říkalo, že jsou 2 druhy plochých střech. Jeden druh - ty do kterých zatéká a druhý do kterých teprve bude.

Tak som to počul aj ja 😄

Verím tomu, že sa dá spraviť perfektná plochá strecha, bohužiaľ v dnešnej dobe nedodržiavania elementárnych základov a veľkej fušeriny (vychádzam z vlastných skúseností) to bude skôr rarita. Možno som troška pesimista, ale v tomto smere je blbovzdornejšia klasická strecha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se toho nebál, letos jsme dokončili stavbu, rovná střecha - spiroll goldbeck, penetrace, natavený sklobit, polystyren 300mm, spádove klíny 20-150mm, geotextilie, pvc, geotextilie, kačírek.

Alfou a omegou je ale natavení asfaltu a detaily natavení vpustí, atiky apod. To bych si určitě pohlídal/stavební dozor.

Jinak když nepočítám spirolly tak cca 2000,- Kč/m2, MS kraj, kdyžtak SZ 🙂 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle krásném počasí se nám začínají jako každý rok slétat vrabci na dům.

Používáte někdo něco proti zahnízdění? Hroty, prašičky, pásy? Jde mi o to jestli máte něco vyzkoušeno co funguje.

V předchozích letech hnízdili v okapu a to jsem celkem toleroval, ale loni se dostali už i někde na půdu a to už moc nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prave asfalt je to comu sa naozaj treba vyhnut. Nerozumiem dovodu preco to dnes este niekto pouzije.

Ohlaodm fuseriny, myslim ze je uplne rovnako mozne sfusofat plochu ako sedlovu strechu. No urobit dobre sedlovu je omnoho omnoho zlozitejsie ako urobit dobre plochu.

@Juraj11 mam k tomuto biznisu blizko (fatrafol), zistim ti nejake orientacne ceny. Bohuzial v CR neviem sluzit s referenciami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem si to sám. Fólie Fatrafol 810, 16cm polystyrenu, oplechováni, kotvení atd. Bylo toho 110m2, dělal jsem to týden, materiál vyšel na cca 60tis. Metr čtvereční fólie vyjde na cca 160,-. Třeba za plechy jsem dal skoro to stejný co za fólii. Pokládal jsem to na starou vyspadovanou asfaltovou střechu. Cena se ti zdá přemrštěná, ale i s prací reálná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, gorlo napsal:

Dělal jsem si to sám. Fólie Fatrafol 810, 16cm polystyrenu, oplechováni, kotvení atd. Bylo toho 110m2, dělal jsem to týden, materiál vyšel na cca 60tis. Metr čtvereční fólie vyjde na cca 160,-. Třeba za plechy jsem dal skoro to stejný co za fólii. Pokládal jsem to na starou vyspadovanou asfaltovou střechu. Cena se ti zdá přemrštěná, ale i s prací reálná. 

Jak to kotvený ten polystyren prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem si to sám. Fólie Fatrafol 810, 16cm polystyrenu, oplechováni, kotvení atd. Bylo toho 110m2, dělal jsem to týden, materiál vyšel na cca 60tis. Metr čtvereční fólie vyjde na cca 160,-. Třeba za plechy jsem dal skoro to stejný co za fólii. Pokládal jsem to na starou vyspadovanou asfaltovou střechu. Cena se ti zdá přemrštěná, ale i s prací reálná. 

Tak když si orientačně spočítám cenu podle toho co zde postnul odkaz Koci a to cca 1200,-Kč/m2 a plochou cca 225 to dává dohromady nějakých 270 tis. za materiál.
By mě zajímalo za co je těch zbývajících cca 300 tis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Diablo1st napsal:

@shewcza @eskimak

Kluci, nejako mi to nedá, ktorý presne detail venca a zateplenia strechy Vám robí problém?

Lebo z vonkajšej strany sa na venec dáva zateplenie pri betonáži (5-10cm styrodur) a potom ešte na to príde fasádna izolácia. Medzikrokvová izolácia to zasa vyplní nad ním, čiže tuto by nemal byť problém. Pri zateplenom strope by mala byť izolácia až nad pomúrnicou. 

Čo mám skúsenosti na starších domoch, ak majú aspoň nejakú izoláciu na venci a strope, zvyčajne okrem vysokých tepelných strát nemajú žiaden iný problém (vlhnutie, plesne atď.)

Studeny veniec sa oznacuje veniec ktory je cely mimo vytapanu cast domu. Inak povedane, mury sa zdvihnu o 1-2 rady tehal nez by to bolo bezne a cely betonovy veniec ostane nad stropnym zateplenim. Kedze veniec je z betonu, a na nom je pomurnica na ktorej je krov, je to detail s velmi problematickym pristupom na zateplenie, este aj z velmi blbeho materialu. Preto je najcistejsie riesenie zbavit sa ho mimo zateplovanu cast. Urobit to poriadne ak nieje zdvihnuty podla popisu prakticky nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

Jak to kotvený ten polystyren prosím?

Používají se tzv. teleskopy o různé délce, podle tloušťky zateplení. Polystyren jsem jen pokládal se srazem na tupo ve dvou vrstvách. Použil jsem 8cm a 8cm a dával přes sebe. Na polystyren se položí geotextilie o požadované gramáži a pak se dává fólie. Fólii natavíš horkovzdušnou pistoli na poplastovane plechy, začneš u okapnice a volný konec fólie po celé délce v požadovaných rozestupech kotvíš přes fólii a zateplení do podkladu. Tyto kotvy se překryjí folii a udělá se svár, tím ti vznikne další volná strana fólie, kterou zase kotvíš a pak pokračuješ, až máš hotovou celou střechu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Juraj11 napsal:


Tak když si orientačně spočítám cenu podle toho co zde postnul odkaz Koci a to cca 1200,-Kč/m2 a plochou cca 225 to dává dohromady nějakých 270 tis. za materiál.
By mě zajímalo za co je těch zbývajících cca 300 tis?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Co je všechno za materiál v těch 1200,- za metr? Nepíšeš, jaký materiál ti nacenili? Jestli PVC nebo TPO? 

Já jsem třeba Fatrafol 810 sehnal tehdy za 120,- m2. Začal jsem se plácat do prsou, že střechu udělám za 20tis. Jak jsem dal za plechy 12tis, tak mě ten optimismus přešel, jen za kotvící materiál jsem dával 5tis. 

Napiš ještě co všechno je v těch 2500,- za m2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Na plochej streche kotvit nemusis. Staci zasypat strkom (okruhlym samozrejme). Fatra to znesie.

2. V ziadnom pripade to nedoporucujem robit svojpomocne ak nemas skolenie priamo od Fatry. Nieje moc velka sanca ze to dopadne dobre. Niekedy davnejsie Fatra ani material necertifikovanym osobam/firmam nepredavala. 

3. Nerobi sa to beznou teplovzdusnou psitolou, to mozes tu strechu potom urobit este raz. Uzivaju sa na to pistole zn. Leister v cene cca 700€. Folie sa k sebe pritlacaju valcekom (speci, silikonovy). Spoj sa nasledne este zalieva tzv. zalievkou. Aby neostala hrana folie vystavena UV. 

4. Na polystyren sa okrem geotexu zvykne davat aj nejaka pevna vrstva (osb, cetris, ...) pretoze pri zvarani folie priamo na polystyrene sa polystyren "strati" od tepla. Geotex tam je z ineho dovodu, a to aby nedoslo ku kontaktu Fatry s polystyrenom. Fatra to neumoznuje (tech. postup).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horkovzdušnou pistoli mám od Hertz, koupil jsem starší i ten silikonový váleček mám. Sledoval jsem videa, četl manuály od Fatra, ptal se těch co to dělají, ptal se klempířu, nechal jsem si ukázat jak mám folii vařit. Ano byl to risk, velký risk, střechu jsem dělal před pěti lety, garáž jsem dělal před dvěma roky. Zatím všechno drží, může se stát cokoliv, ale i těm, kterým bych zaplatil. Střechu mám jednoduchou, jen plocha, atika a komín. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Juraj11 napsal:

Toto je naceneni co nám poslali 

E407A2E6-49D8-4005-95FF-1D9D357F892B.jpeg

Cena je šílená, ale bohužel asi nejspíš reálná. Zateplovali jsme dům, komunistické baroko, 250m2 a dohromady to stálo 450tis. Už je to dva roky, teď jsou ceny zase někde jinde.

Máš hodně metrů a pak to naskáče. Jen ty spádové klíny mají svoji cenu. Máš tam 30cm zateplení, nejspíš budou dávat dvě vrstvy 15cm polystyrenu, to máš hned skoro 500m2. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je šílená, ale bohužel asi nejspíš reálná. Zateplovali jsme dům, komunistické baroko, 250m2 a dohromady to stálo 450tis. Už je to dva roky, teď jsou ceny zase někde jinde.
Máš hodně metrů a pak to naskáče. Jen ty spádové klíny mají svoji cenu. Máš tam 30cm zateplení, nejspíš budou dávat dvě vrstvy 15cm polystyrenu, to máš hned skoro 500m2. 

Jasný,ale klasický zateplovací polystyren není tak drahý,drahé jsou ty klíny. Dal je tam třeba nátěr. Chce za něj 8500,-
Co jsem si zjišťoval,tak litr stojí cca 5,- korun a kdybych počítal 1litr na m2, což bude mnohem méně,tak mi materiál vychází na nějakých 1250,- korun. Kdyby 2 tis. s válečkem. Takže 6500,- za to že to natrou .
Jen na folii má skoro dvojnásob. Jako chápu že práce něco stojí,ale toto se mi moc nepozdava.

No uvidíme jak nám to naceni jiní


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...