Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Pozor na střechu nemůžeš dát zateplovací polystyren. Na střechy by jsi měl dávat střešní, označuje se písmenem S a pak ještě řešit hodnotu EPS. 

Určitě si nech nacenit ještě minimálně od třech nebo i víc firem a nebát se i z daleka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Lepší horkovzdušný přístroj se opravdu vyplatí. Pokud ne koupit, pak půjčit. 

Mezi separační textilii a fólii se žádná další vrstva nedává. Při běžných svařovacích teplotách nedochází k pálení polystyrenu. 

Na fasády se používá EPS 70, výjimečně EPS 100 (číslo značí napětí při 10% stlačení). Na střechy patří minimálně EPS 100, lépe EPS 150. 

A určitě doporučuju udělat zkoušku těsnosti podtlakovým zvonem (vakuová zkouška). Sám jsem si tak našel několik netěsností na své střeše, kterou jsem svařoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Koci napsal:

Lepší horkovzdušný přístroj se opravdu vyplatí. Pokud ne koupit, pak půjčit. 

Mezi separační textilii a fólii se žádná další vrstva nedává. Při běžných svařovacích teplotách nedochází k pálení polystyrenu. 

Naco by niekto daval vrstvu medzi textil a foliu? Ak chces povrch spevnit, tak to predsa davas pod textil. Ako som uz pisal, textil je tam kvoli zabraneniu styku folie s polystyrenom (a inymi ropnymi produktmi).

Bezna zvaracia teplota byva 500-600°C. Chces povedat ze vtedy "nedochadza k paleniu polystyrenu"? Mozno nie k paleniu. Ale zarucene ti zmizne pod rukami. Rovnako aj geotex ak nedas pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geotextilie se dává proti mechanickému poškození, ale hlavně kvůli tomu, že PVC degraduje při styku jak s polystyrenem, tak i asfaltem. Já tam nechal starý asfalt, opravil díry a slouží jako parozabrana. Střechu nemám pochozí, tak jsem nedával osb desky. Na školení Fatra jsem nebyl, ale věřím, že jsem odvedl stejnou práci, jako firma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, máte niekto skúsenosti s búracími kladivami? Potrebujem spraviť tento rok poriadok so starými betónmi, plotmi a pod. a neoplatí sa mi si stále požičiavať.

Zaujalo ma búracie kladivo scheppach ab 1500 max, najmä kvôli malej hmotnosti 5,5kg a slušnej sile úderu 27J. Len neviem, či to bude stačiť na staršie potery, betóny a základy s hrúbkou miestami aj 20cm. 

Druhá možnosť je kúpiť o "troška" väčšie búracie kladivo a to napr. scheppach ab 1900 so 60J :) 

Sám neviem čo spraviť tak prosím o radu.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Diablo1st napsal:

Kluci, máte niekto skúsenosti s búracími kladivami? Potrebujem spraviť tento rok poriadok so starými betónmi, plotmi a pod. a neoplatí sa mi si stále požičiavať.

Zaujalo ma búracie kladivo scheppach ab 1500 max, najmä kvôli malej hmotnosti 5,5kg a slušnej sile úderu 27J. Len neviem, či to bude stačiť na staršie potery, betóny a základy s hrúbkou miestami aj 20cm. 

Druhá možnosť je kúpiť o "troška" väčšie búracie kladivo a to napr. scheppach ab 1900 so 60J :) 

Sám neviem čo spraviť tak prosím o radu.

Ďakujem

Na beton je lepší větší a těžší obecně. Ale záleží jaký máš přístup k tomu bouranemu kusu. Jestli můžeš bourat shora tak určitě to větší kladivo. Jestli budeš bourat převážně zboku betonu a držet celou váhu kladiva v rukou tak to bych šel do toho menšího a přikoupil špice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Kotlick napsal:

Na beton je lepší větší a těžší obecně. Ale záleží jaký máš přístup k tomu bouranemu kusu. Jestli můžeš bourat shora tak určitě to větší kladivo. Jestli budeš bourat převážně zboku betonu a držet celou váhu kladiva v rukou tak to bych šel do toho menšího a přikoupil špice.

No zboku sa bude búrať len cca. 10m tehlového plota, ale ten sa dá rozbúrať aj obyčajným kladivom. Malta už je troška zvetralá. Skôr mi ide o základy tohto plota a ostatné betóny, ktoré sa budú búrať vždy zvrchu.

To menšie asi nebude úplne vhodné, takže ho škrtám. 

Má niekto skúsenosti s búracími kladiva z lidlu? Mám na mysli Parkside PAH 1700 C3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Diablo1st napsal:

Kluci, máte niekto skúsenosti s búracími kladivami? Potrebujem spraviť tento rok poriadok so starými betónmi, plotmi a pod. a neoplatí sa mi si stále požičiavať.

Zaujalo ma búracie kladivo scheppach ab 1500 max, najmä kvôli malej hmotnosti 5,5kg a slušnej sile úderu 27J. Len neviem, či to bude stačiť na staršie potery, betóny a základy s hrúbkou miestami aj 20cm. 

Druhá možnosť je kúpiť o "troška" väčšie búracie kladivo a to napr. scheppach ab 1900 so 60J :) 

Sám neviem čo spraviť tak prosím o radu.

Ďakujem

Ak ma to kladivo naozaj 27J tak bude bohate stacit. Skor by som sa bal ze to 60J bude tazke pouzit. S 15J profi Bosch kladivom som za den zbural asi 20m betonoveho mura. 

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, eskimak napsal:

Ak ma to kladivo naozaj 27J tak bude bohate stacit. Skor by som sa bal ze to 60J bude tazke pouzit. S 15J profi Bosch kladivom som za den zbural asi 20m betonoveho mura. 

Profi Berner, na bourání zdí a podlah 10 kg a 17J byla paráda, na odsekávání obkladaček moc těžký a výkonný, ty jsem vzal raději ručně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodina bagru s kladivem stojí cca 1000,-. To co ty budeš dělat elektrickým kladivem několik hodin, bagr to má za hodinu. Pak ti všechen bordel naloží do kontejneru. Doma jsem rozbíjel betonovou podlahu na dvoře. Beton 20-25cm, po třech hodinách motorovou zbíječkou, kdy bylo hotovo 3x3m, jsem si na další víkend objednal bagr s kladivem. Rozbité to měl za hodinu. Plocha 70m2. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ďakujem za rady, porozmýšľam. 

Bager nepripadá do úvahy, nie je šanca sa tam dostať. 

Bazárový profi stroj nie je zlý nápad, popozerám bazár. 

Ono o búranie múru mi vôbec nejde, skôr o jeho základy + potery a betónové plochy kade tade po pozemku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som si bazarovy profi stroj velmi rozmyslel. Ak naozaj zazil profi zaobchadzanie tak by to chcelo ostry test ci este nieje vylagrovany. Samozrejme ak bol 5x pouzity tak by som sa nebal, ale ten nebude stat polovicu noveho.

Ja by som sa nebal ani toho lidlu, je na to 3r zaruka, ak to stroj nahodou neda tak ho proste vratis. Ale verim ze na domace pouzitie bude sluzit este 20 rokov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli se ptát tady nebo v nějakým jiným vlákně.

Na zahradě máme od loňska studnu - narážečku. Takže tam mám připojený od jara do podzimu čerpadlo.

No a to čerpadlo, bych potřeboval nějak "schovat". Jednak to samozřejmě není žádná velká krása, jednak se hodí aspoň nějaká ochrana proti počasí.

Takže třeba nějaká skruž a dekl na to. Ale klasická skruž ze stavebnin je samozřejmě hnusná, takže ji obložit dřevem? Dekl ze dřeva už by samozřejmě nebyl problém.

Nebo??? Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skruž je, pravda hnusná. Já jí nechal obložit kamenem. Dekl jsem si udělal z modřínu a nechal syrovej, ať hezky namodrá a zešedne. Pokud bys obkládal i boky dřevem až na terén, volil bych akát.

studna.JPG.2d2f6e67ee243cc6662242162f7e8831.JPG

Edit: Původní stav byl hodně křupansky-punkovej.

1484502794_2012.8.20(16).JPG.b40901e2aee8d8ebad1c78343630656b.JPG

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...