Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ok, díky, to jsem úplně zazdil, prostě jsem hledal to původní tlačítko "upravit příspěvek" nebo jak to bylo.

A ještě jedna otázka k původnímu dotazu (současně chápu, že tahle následná otázka může zkušenější jedince popudit, takže se rovnou omlouvám):

Pokud bych se rozhodl dát to dřevěný obložení, tak k tý skruži byste to upevňovali jak? Vrtat mi přijde kravina, ale jinak zas nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Spáskovat. Ryclé a levné. Estetijka fuj, to nechceš.

2. Vrtat, pokud dřevo. To bych udělal já. Těch pár hmoždinek Tě nepo.ere. Nerez v Torxu ani neuvidíš.

3. Různá montážní lepidla. Při týhle apikaci bych jim nevěřil dlouhodobě. Ať si reklamní manuály tvrděj co chtějí.

4. Dej tam šutr. Je věčnej, je krásnej. Kdykoliv se na něj podíváš, tak se usměješ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušej si dřevo, ať máš klid a za pět let můžeš dát kámen.

* pro dřevo jsou zde dost nepříznivé podmínky - vlhkost, kondenzace, rozdíl teplot..bude tě to jen trápit

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodl jsem se, že udělám plot z gabionu. Dělal jste to někdo? Nějaké rady na co si dát pozor? Vyplatí se kupovat ten "prémiový" svařovaný a šroubovaný gabion? Nebo koupit sítě, spojky, montážní háčky a spirály a "uplést" si to doma?

 

Mám v plánu srovnat zeminu bagrem, dosypat par cm sterkem, udusat, geotextilii. Sloupky zabetonovány 170cm výžka nad terénem. Kolem sloupku gabionovou klec a zasypat. Mezi sloupky gabionové klece 200×50x30cm (délka, výška, hloubka). Plotové pole udělám dřevěné.

 

Díky za každou radu. Uvítám i doporučení na nějaký obchod či přímo nabídku. Začnu co nevidět, takže je to velmi aktualní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tomu bych se právě rád vyhnul. Chtěl bych zabetonovat jen ty podpěrné sloupky. Kdybych se mi chtěl dělat základ asi bych už raději udělal plot ze štípaného ZB.

 

Ještě minulý týden jsem chtěl dělat betonový plot v barvě pískovce. Takže zabetonovat sloupky a pouze jedna deska betonová 50 cm a zbytek vyplnit dřevem. Ale potom jsem si uvědomil, že se mi to vlastně vůbec nelíbí ani nový a co potom za 20 let?

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní plán byl něco jako tohle, ale fakt jen kvůli tomu, že to nedá moc práce.Screenshot_20210305-211710_Chrome.thumb.jpg.d7638d294a731855ea1de2fde91eeb88.jpgno ale fakt to není pěkný, tak jsem se uchýlil teď k tomu gabionu, který bude o trošku pracnější, ale daleko hezčí. Krasu ovšem vnímáme každý jinak :)

 

Představa gabionu.Screenshot_20210305-211554_Google.thumb.jpg.ef58a36e50c252652264c25d10240382.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty desky si samozřejmě odmyslete, takový tam nebudou. Máme novostavbu, takže na pozemku je oraniště.

Plotové dílce pro predstavu se blíží těm na betonovem plotu, ale tlustší. Líbila se mi ta jednoduchost u gabionu. Beton mi prijde jako takova posledni zachrana. Uvidim. Uz bych chtel ale zacit.

 

https://youtu.be/Oklzubs3Y_0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, CEGY napsal:

A co KB blok? Gabion bude řacha. U prvniho baráku jsem to řešil a neudělal. U druhýho jsem už rovnou počítal s KB blokem. 

20160817_141558.jpg

20160402_130832.jpg

Ty voe, to je pevnost :)

U gabionu bych se bál toho oreznuti. Také jsem tím chtěl řešit opěrku u bazénu, ale nakonec ne. Pár orezlych jsem viděl a není to hezký. Ješte když ta rez odbarvuje i ty sutry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr72 bude to cca 1 tuna do gabionu 200x50x30. Budu to sypat, nikoliv skladat. Jako trochu si s tim vyhraju, ale zadny prehaneni. 

 

@CEGY gabion. Koš 200x50x30 mi vychazi na 1280kč. KB blok jsem nezkoušel, protože jsem mel u nas borce ze Stavobloku na opernou zidku cca 30m v nejvyšším miste 170cm a napocital to na ctvrt milionu. Po tehle zkusenosti jsem to zavrhl.

 

@Gustaf no to by se mi taky nelibilo, ale rikam si, kdo se boji sere v sini :D

 

Edit: někdo si dává rezavý plechy na barák, tak když bude nejhůř budu mít rezavej plot. Lepší jak barák. Budu tvrdit ze to je pozadovana vlastnost. :D

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...