Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vypada to Shewczo, že už jseš rozhodnutej. Tak jen můj postřeh: esteticky je obrovskej rozdíl mezi gabiony se sypaným a skládaným obsahem. Jeden známej tím má obehnanej autoservis, druhej to má kolem domu. Ten s domem to má sypaný, měl to o dost rychlejc hotový. Ten s autoservisem to plnil po volnejch chvilkách cca půl roku. Dneska si ale pan Sypanej drbe hlavu a chodí závistivě okukovat plot k panu Skládanýmu :) A nejde jen o estetiku - skládanej obsah (ideálně navíc různý frakce) líp váže a vynáší hmotnost, nevyvíjí takovej tlak na boční stěny klece. Jestli plánuješ jen gabionový sloupky a podezdívku plotových polí, není to zas tak časově hrozný jako plná stěna, a člověk si pŕi skládání šutru vyčistí hlavu ( nebo si na to najme dva Vitalije...)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale to už se potom dostáváme do úplně jiných čísel. Potřebuju na přední stranu 38m + dalších 30 na zpevnění svahu, tam už to budu dělat i se základem. Makadam je za pusu. To už bych se pohyboval v cenach 250+. A kdyby to melo zreznout a já bych tam měl drahý skládaný kámen, tak by mě to nasralo tak 8x tolik.

 

Mě to neuráží a bude to asi v pomernu rychlost/cena nejlepší varianta.

Screenshot_20210306-122850_Chrome.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten můj známej to skládal skrz naskrz, asi proto mu to trvalo tak dlouho. V každý vrstvě se snažil dávat jednotlivý šutry naplocho a vázat. Jenom zbylou škvíru uvnitř každý vrstvy (cca 5-10 % tloušťky zdi) vycpával drobnějšími odštěpky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tvojím tvrdením ohľadom zateplenia A strechy nesúhlasím, lebo tieto detaily sú celkom dobre vychytané. Navyše to, že tam budeš mať tepelný most spôsobí akurát to, že prekúriš viac. Ale ak ti niekto spraví zle rovnú strechu začne do nej zatekať a ty to zistíš až za nejaký čas.
Dokonalé nie je nič, ale ukáž mi 100 ročné budovy s rovnou strechou, kde sa nemusela meniť alebo opravovať strecha. 

Ja napriklad takovej jeden dum vlastnim. Dokonce je mu pres 100 let.
Pointa je v tom, ze ani rovna strecha neni uplne rovna, vzdycky ma nejakej sklon (byt minimalni) a odtokovy kanalky.
Pokud teda neni udelana Pepikem z obecni hospody. (Nic proti Pepikum ani obecnim hospodam)

Jediny, v cem ma sedlovka vyhodu oproti rovine je zatez. Tedy napr na horach bych si to nelajznul. Nicmene ten muj je v severnich cechach, kde toho kopcoj terenu neni malo a snehu taky a je to naprosto v pohode.

To o cem se tady nesmyslne dohadujete neni o rovny nebo Ackovy strese, ale o kvalite odvedene prace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu to spravne Joyi, ze mas 100 let starej dum se strechou s minimalnim sklonem (v podstate cokoli pod 25°) a za tech 100 let nebyl problem s puvodnimi izolacnimi vrstvami a krytinou? To by bylo unikum.

(I vila Tugendhat ze stejny doby, na ktery se fakt nesetrilo a pouzivaly se na tu dobu top materialy, s izolaci strechy bojovala a furt se to muselo resit...).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, shewcza napsal:

Já bych si s tím tu práci i dal, ale nechve se mi kupovat drahý kámen. To už bych se opravdu dostal finančně někam k tomu stavobloku. Tohle je levné, relativně rychlé a alespoň mne to neuráží.

Už si nepamatuju, o kolik jsem měl ten větší kámen dražší, ale zas o moc to nebylo. Skládaný gabion a sypaný gabion - nebe a dudy, jak říká klasika. Když si najmeš 2 ukáčka, dají to za pár dní.

Chápu, že se ti nechce dávat peníze navíc, ale budeš na to koukat nejspíš desítky let a časem pochopíš, že jsi měl přece jen jít do toho skládanýho B)

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Shewczy je cenový rozdíl daný ne frakcí, ale materiálem. Jestli to správně chápu, chce tam sypat nejlevnější typ stavebniho kameniva frakce 63-125 (patrně modrák), který je levnější než pěkný lomový kámen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, martar napsal:

U Shewczy je cenový rozdíl daný ne frakcí, ale materiálem. Jestli to správně chápu, chce tam sypat nejlevnější typ stavebniho kameniva frakce 63-125 (patrně modrák), který je levnější než pěkný lomový kámen.

Jo jasně, tím větším kamenem jsem myslel lomový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to i o frakci, čím větší frakce tím je to levnější. Nicméně jste mne donutili, pacholci jedni, hledat a pojedu se v týdnu podívat sem. Je to kousek. Na pole padne 1m2, takže to nebude zase tak likvidační investice. Koupil bych ten obklad 10-30mm jen se bojím, že to bude tlakem praskat, ale zase si říkám, čemu by to mělo vadit?

Screenshot_20210306-165451_Chrome-01.jpeg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu to spravne Joyi, ze mas 100 let starej dum se strechou s minimalnim sklonem (v podstate cokoli pod 25°) a za tech 100 let nebyl problem s puvodnimi izolacnimi vrstvami a krytinou? To by bylo unikum.
(I vila Tugendhat ze stejny doby, na ktery se fakt nesetrilo a pouzivaly se na tu dobu top materialy, s izolaci strechy bojovala a furt se to muselo resit...).
 

Aktualni strecha co tam je, je stara cca 60 let.
Jinak to chapes spravne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar Jojo, vypada to, par let sem se tomu nevenoval, ale pred par tydny jsem tu mel i statika, byt je to na “soutoku” 4 ruznejch podzemnich pramenu, tak staticky je to 100%, zalozeny vyborne.

halt to staveli nemci no.

ale nebyl bych to ja, abych nevymejslel picoviny, takze strecha pude papa a misto toho tam prijde terasa a sklenena kostka s loznici a koupelnou. Cili muj prispevek ke strecham je vlastne uplne zbytecnej. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sto let starej barak s "rovnou" strechou v severnich Cechach neni pamatkove chranenej? Ja si tu furt predstavuju nejakej ranej bauhaus, funkcionalismus, proste dobovou avantgardu...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nepredstavuj, je jich tady 12 do tuctu :)

A chraneny jsou cinzaky v centru, ja mam (zatim) pokoj. A doufam ze to tak zustane. S pamatkarema sem se dohadoval jednou a nadosmrti mi to stacilo. Vetsi banda kokotu je snad uz jen v ty Strakovce..

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...