Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Dnes při obchůzce naší vsi jsem objevil přesně to jak si to představuji. Tedy mimo plotovek, který chci ze dřeva. Oko 10x5 i frakce sedí. Je to lomový kámen tady z Chobyně, který mám nejblíže a nejlevněji a jak je vidět z fotek, když si s tím člověk pohraje, nemusí to vypadat špatně.

20210307_103833-01.jpeg

20210307_104009-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 13 hodinami, JoyStick napsal:

To si nepredstavuj, je jich tady 12 do tuctu

Nemôžeš sem dať fotku? Tiež mám predstavu, že barák s plochou strechou z tej doby musí byť nejaký funkcionalistický úlet, a teda chránený :D

Prípadne do SZ, ak to nechceš ukazovať verejne - čo chápem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewcza

Mi připomínáš mě :) vždycky když jsem něco kolem baráku řešil (plot, barvu fasády, sněhový zachytávače na střeše atd atd..., chodil jsem po okolí na výlety a koukal i fotil, jak to mají jiní. Jednou na mě dopoledne vyběhl nervózní majitel co tam dělám a proč fotím, tak nevinně říkám "Ja sem chodím krást....." pauza .... úsměv.... "nápady" :) Předvedl tehdy během deseti vteřin v obličeji všechny emoce, jak při zkouškách na DAMU. A nakonec mě pyšně provedl a ukázal i klempířské vychytávky na své střeše z druhé strany domu.

@JoyStick Upŕímně mě to taky zajímá. Kolem roku 1920 to teprve začínalo a pokud je někde dokonce ne solitér, ale celek (jako třeba kolonie na Babě apod), je to obvykle nějak chráněné. Leda ze by to dostalo strašně pres držku už za komančů a ztratilo to původní historickou resp architektonickou hodnotu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, co si o těch gabionech mám myslet. Za poslední leta se to tak hrozně rozmohlo, je to holt trendy, ale často na místech, kde to postrádá smysl.. Chápu to jako řešení pro větší měřítka a objemy - opěrné stěny kolem dálnic, komunikací - tak to snad i bylo původně myšleno.  Ale jako plůtek kolem domku, kamení v kleci..proč jako.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lub Je to relativně levný, rychlý, málo pracný a nakonec to vypadá i celkem hezky. Náklady oproti štípanému ZB jsou třetinové. Jasně, můžeš si dát betonovej plot, ten je ještě rychlejší méně pracný, ale hnusný to je už jako nový.

 

@martar už se mi to taky stalo, proto uz nefotim pred okny 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, lub napsal:

Já nevím, co si o těch gabionech mám myslet. Za poslední leta se to tak hrozně rozmohlo, je to holt trendy, ale často na místech, kde to postrádá smysl.. Chápu to jako řešení pro větší měřítka a objemy - opěrné stěny kolem dálnic, komunikací - tak to snad i bylo původně myšleno.  Ale jako plůtek kolem domku, kamení v kleci..proč jako.

 

Snadné založení, bezúdržbové, relativně odolné proti pohybům terénu a dilataci, když se to časem rozsype tak zůstane člověku materiál, nechá se to snadno porůst popínavkama, zvyšuje to biodiverzitu (hmyz, plazi, drobní savci)... jako nějaké výhody to určitě má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, martar napsal:

...zvyšuje to biodiverzitu (hmyz, plazi, drobní savci*)... jako nějaké výhody to určitě má.

* Shewcza má totiž na pozemku kolonii hrabošů a ta to ocení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmu li v úvahu, že průměrná váha hraboše je 27g, a náš zdejší masový vrah jich zakopal stovky, vychází mi to nejmíň na 5,4 kg hrabošů pod zemí, ale klidně i několikanásobek :) Tě budou jednou v deliriu chodit strašit :)

@JoyStick

jasně, to chápu. Já to myslel spíš tak, že obecně řekneš architektonickej styl a důvod proč to není chráněný (neznámej architekt, v minulosti necitlivá přestavba, směs stylů nevyžadující ochranu apod.). Bez fotky i lokace i jména architekta samozřejmě (zajímá mě to fakt teoreticky, chci se dovzdělat, nechci rejt ohledně Tebou plánovaný rekonstrukce a přístavby)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, lub napsal:

Já nevím, co si o těch gabionech mám myslet. Za poslední leta se to tak hrozně rozmohlo, je to holt trendy, ale často na místech, kde to postrádá smysl.. Chápu to jako řešení pro větší měřítka a objemy - opěrné stěny kolem dálnic, komunikací - tak to snad i bylo původně myšleno.  Ale jako plůtek kolem domku, kamení v kleci..proč jako.

 

Ono pokud chceš plot kamennej, je dneska těžký sehnat fachmana. Většina to lepí na široký spáry, vymázne betonem, kámen složí halabala, i na vejšku. Skutečnej kameník tomu posměšně říká "psí hroby". Já předloni nechal dělat nový vjezdy do sadu a renovaci polorozpadlý zídky. Ani ne 80 metrů. Prachů jak za Daytony a ještě sháníš někoho z druhýho konce zeměkoule, dva roky čekačka. Já si umanul, že skladba musí vypadat jako původní na sucho. Kdybych věděl co vím dnes, mohlo to bejt klidně v klecích. Rychlý, levný a vyšvihne to každej druhej zedník.

DSC02158.thumb.JPG.1e9a89c01ba0d62d642c325989cfd339.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tady čtu a připomíná mi to dům v jedné lokalitě kde jsem pracoval, jedná se krásně rekonstruovanou vilu z 30 tých let, která má ploché střechy, kdo by chtěl přesnou polohu domu tak do sz.

 

 

2021-03-07 12.22.37.png

488075276_2021-03-0712_23_08.png.ea954d435c9dbaa9c86669789b5fce13.png

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové za smysluplné argumenty k tomu gabionu.

Americkej - tohle je velká paráda!

Jo, jinak taky dík za tu debatu plochá vs. šikmá střecha. Ještě - kdybych se vrátil k tomu studenýmu věnci - chápu to tak, že se to týká případu, kdy je zateplení v rovině stropu a podkroví je nezateplené..(?) Nebo kdyby bylo zateplení v rovině střechy (obytné podkroví), tak se zateplením sjedu k podlaze v prostoru podkroví ještě před nadezdívkou..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, co si o těch gabionech mám myslet. Za poslední leta se to tak hrozně rozmohlo, je to holt trendy, ale často na místech, kde to postrádá smysl.. Chápu to jako řešení pro větší měřítka a objemy - opěrné stěny kolem dálnic, komunikací - tak to snad i bylo původně myšleno.  Ale jako plůtek kolem domku, kamení v kleci..proč jako.
 
Jsi na tom stejně jako já.Vsude kde je to udělané delší dobu je to rezavé,sesypane,zarostene a .....za mě ne.

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Liqid napsal:

Nicméně tohle vypadá opravdu super, takhle si představuji plot z kamene, navíc tě to přežije.

Děkuju, jasně že chvála potěší. Mnohem raději teď chodím dolní cestou 🙂 A až s prvním sekáním rozházím traktůrkem krtince a trávník ožije, je to lahoda pro oko i duši.

Před hodinou, Tom4 napsal:

To tady čtu a připomíná mi to dům v jedné lokalitě kde jsem pracoval, jedná se krásně rekonstruovanou vilu z 30 tých let,

To je moc pěknej barák i zasazení ve svahu. Já miluju skoro-samoty.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar Jasne ja Te chapu, ale zatim jsem se ani neobtezoval dojit do archivu, zda tam existuje nejaka dokumentace. Nemam k tomu baraku nic, vsecko se zjistuje za chuze, takze Ti ani nepovim architekta.

Jinak typove je to cinzak, sklon strechy bude tak 15 stupnu. To co poslal @Tom4 se tomu ani trochu neblizi.

ilustrativne je to neco takovydleho, jen bez tech picovin na strese a ve stitu :)

D2B7670D-3B13-4EA2-8687-A4A0453F9B2B.jpeg.0b1806c381a12f08c08e6583cc6dce2b.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ahaaaa :) me nedoslo, ze pod pojem "plocha strecha" se schovaji i partie strech na baroknich, secesnich a jinych mestskych cinzovnich domech. Ja furt uvazoval v kategorii rodinnych domu nebo vil. Mea culpa... Diky za vysvetleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...