Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, shewcza napsal:

Martar: díky moc, z toho mám právě docela strach, protože to budu mít hned u HS portálu, který není moc akusticky vychytaný.

 

 

Pánové já měl být tesař. To je jako balzám na duši v téhle zku*vené době. Pergola skoro hotová. Ještě natřít a čekat na pěkné počasí abych ji mohl složit. Zítra ještě srazím hrany frézou, vibračkou pošudlám co jsem dnes nestihl, natřeme zbytek a budeme vyhlížet pěkné počasí. Ono by to šlo i teď mám na zahradě dohrnutou hlínu a to fakt nejde.

20210313_171849.jpg

20210313_171843.jpg

20210313_171805.jpg

20210313_171812.jpg

Na FB jsem ti psal, že to natírat nechceš...a ono jo :D jo a manželka bude skládat vlastně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Magove,

zvazoval sem, zda dam dotaz do "Pelmelu", ale tyka se to baraku, tak zkusim tady. Jake mate dodavatele elektriny a plynu? Budu to ted resit, takze hledam. A zda mate na kazdou energii nekoho jineho nebo oboji od jednoho. Pripadne zkusenosti komu se urcite vyhnout. Diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozšiřuji terasu o 16m2 a klasicky vše hotovo a nedá se tam dostat s technikou :-). A 5m2 rostlé zeminy kolečkovat a kopat ručně a naopak 5m2 různé frakce kameniva zpět ... no zkouším "pilotní" metodu...

45 pilotů (průměr 10, hloubka 50) a dlažba usazena na terče 🙂 (60x60x2 marazzi venkovní).

s mírným pohybem počítám, děje se to i na stávajícím kufru (40cm , 20cm 32-64, 15cm 16-32 a 5cm struska). Tak za rok dám vědět jestli je to cesta jak s tím přesunem hmot u tradičního kufru vyběhnout 🙂

 

IMG_0009.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2021 v 15:06, Xenomorfus napsal:

Zdar Magove,

zvazoval sem, zda dam dotaz do "Pelmelu", ale tyka se to baraku, tak zkusim tady. Jake mate dodavatele elektriny a plynu? Budu to ted resit, takze hledam. A zda mate na kazdou energii nekoho jineho nebo oboji od jednoho. Pripadne zkusenosti komu se urcite vyhnout. Diky. 

Já mam ČEZ a inogy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Zz0iD napsal:

No zatim to vypada jak pohled z velky vejsky na pripraveny hrbitov... i s nahrobkama :))))

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk
 

🙂 pocasi me hati betonovani, ja uz se nastavil na jarni rezim a ted tyden pres noc mrzne a pres den prsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2021 v 15:06, Xenomorfus napsal:

Zdar Magove,

zvazoval sem, zda dam dotaz do "Pelmelu", ale tyka se to baraku, tak zkusim tady. Jake mate dodavatele elektriny a plynu? Budu to ted resit, takze hledam. A zda mate na kazdou energii nekoho jineho nebo oboji od jednoho. Pripadne zkusenosti komu se urcite vyhnout. Diky. 

Ja jsem spokojen u ČEZ elektřina i plyn. Vždy někdo zavolá jak je nejlevnější a ve finále o 50 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rodině se objevil nápad postavit svépomocí venkovní saunu cca 2x2,5m. Máte někdo zkušenost?

Prvotní vize - Samostatně stojící, rámová hranolová konstrukce, izolační vata, nějaké parozábrany, OSB opláštění, palubky vnitřní vnější strana.

* ? povrchovka, skladba stěn, instalace zdroje tepla (kamna/elektrika), podlaha...

Děkuji za postřehy, odkazy, obrázky klidně do Sz

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2021 v 15:06, Xenomorfus napsal:

Zdar Magove,

zvazoval sem, zda dam dotaz do "Pelmelu", ale tyka se to baraku, tak zkusim tady. Jake mate dodavatele elektriny a plynu? Budu to ted resit, takze hledam. A zda mate na kazdou energii nekoho jineho nebo oboji od jednoho. Pripadne zkusenosti komu se urcite vyhnout. Diky. 

Odpichni se od srovnavace http://www.eru.cz/informacni-centrum/kalkulatory-srovnani-nabidek

My mame aktualne Skautskou energii. Plyn nemame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, kluci.

Nejde mi v první řadě o prachy, ale aby to bylo jednoduché, průhledné, solidní, bez nějakých upisovaní se čertu - ďáblu...

Na to srovnání mrknu. Já plynem topím a ohřívám TUV.

EDIT: Dvougenerační RD, postaveno někdy 1965, bez moderních vymožeností.

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...