Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, WATCHES napsal:

Vypadá to skvěle. 

Je tam mléčné sklo? 

Jak moc to zastínilo místnosti v přízemí? 

Jestli to byla reakce na mě, tak je tam mléčný polykarbonát. Místnosti to nezastíní.. možná opravdu malinko. Ale teď je tu pod mrakem...

IMG_20210402_132241.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Liqid napsal:

Asi by to chtělo napsat nějaké požadavky, to je jako se ptát, jestli je lepší příloha knedlík nebo rýže.

Bungalov 4+kk+garáž, tak cca 140 m2, cena tak do 4 milionů. Jsou to první úvahy, zaráží mě, kolik firem montuje dřevostavby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Pavel87 napsal:

Bungalov 4+kk+garáž, tak cca 140 m2, cena tak do 4 milionů. Jsou to první úvahy, zaráží mě, kolik firem montuje dřevostavby. 

Asi by som sa rozhodol na základe ceny. Drevostavba je určite postavená rýchlejšie, ale u bungalovu to je rozdiel 2-3 týždne (možno menej), čo nie je podľa mňa smerodajné, ak sa teda robí betónová deka a nie vruty, alebo crawl space.

U drevostavby majú steny lepšie izolačné vlastnosti, takže stačí tenšia stena.

Drevostavba je suchá výstavba, takže je možné stavať aj v chladnejšom počasí.

Teraz išli dosť hore hlavne izolačné materiály, čo môže dosť zahýbať s cenou hlavne u drevostavieb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Pavel87 napsal:

Klasická otázka: drevostavba nebo zděný dům? Jsem na začátku a neumím se rozhodnout co bude lepší. 

V drevostavbe moc pozdějších stavebních změn neudelas.

zvukova izolace dřevostavby rozhodne není na blízkost komunikace

pozdejsi prodej nemovitosti - likvidita zděné stavby je vyssi

chyby ve výstavbě u zdeneho domu odstraníš “snadněji” než u montovameho domu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 4. 2021 v 11:29, Pavel87 napsal:

Bungalov 4+kk+garáž, tak cca 140 m2, cena tak do 4 milionů. Jsou to první úvahy, zaráží mě, kolik firem montuje dřevostavby. 

ja poptaval atrium, haas a jeste par mensich regionalnich firem asi tri roky zpatky a nabidky byly pres 4 mega (podobne zadani, asi o 20m2 vice) . a to v cene nebyla zakladova deska. diskuze o cene veskera zadna

nemam prime srovnani s drevostavbou, ale prijde mi, ze spousta tech drobnych i vetsich zmen, ktere jsme v prubehu stavby udelali, se jednoduseji realizuje v cihle (v nasem pripade nakonec porobeton).
nedovedu si trebas predstavit, ze by nam prijel haas s prefabrikovanymi panely a manzelka by chtela sest (nebo kolik jich nakonec bylo) okennich otvoru predelat... urcite by to bylo realizovatelne, jako vse, ale otazka, na kolik by takova sranda prisla :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch panelů to musí být vše perfektně naplánované dopředu, tam něco řešit až na místě je sakra problém. Osobně vidím jako jedinou výhodu dřevostavby rychlost, můžeš s klidem bydlet za tři měsíce. Osobně bych ovšem preferoval ytong. Dělá se s ním dobře a jde to taky celkem rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem měl domluvený tuzemský modřín za skvělou cenu na terasu a žena přišla, že někdo chytrej na FB psal, že děti z toho mají třísky v nohách po dvou letech od realizace, tak jsem ji vrátil zpátky na zem s tím, že na FB nikdo chytrej nepíše, ale už si jede jen tu svou... Takže jsem zpátky na začátku. Uvažuji o nějaké velkoformátové dlažbě co bych položil jen na štěrk, ale bojím se, že se to bude hýbat nebo zvedat. Jo a taky mi přišla nabídka na stínění terasy (screenová roleta) za 80 tis. Se posrali ne? Stínící plachta bude taky hezká :D Z toho mi vyplývá, abych se už nikdy neptal na názor ženy, už to mohlo být hotový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, shewcza napsal:

Tak už jsem měl domluvený tuzemský modřín za skvělou cenu na terasu a žena přišla, že někdo chytrej na FB psal, že děti z toho mají třísky v nohách po dvou letech od realizace, tak jsem ji vrátil zpátky na zem s tím, že na FB nikdo chytrej nepíše, ale už si jede jen tu svou... Takže jsem zpátky na začátku. Uvažuji o nějaké velkoformátové dlažbě co bych položil jen na štěrk, ale bojím se, že se to bude hýbat nebo zvedat. Jo a taky mi přišla nabídka na stínění terasy (screenová roleta) za 80 tis. Se posrali ne? Stínící plachta bude taky hezká :D Z toho mi vyplývá, abych se už nikdy neptal na názor ženy, už to mohlo být hotový.

Dlažba bude studená na bosou nohu. A co akát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na terasu kde se chodí v botech dřevo klidně. Pokud bosky tak světlý drevoplast nebo kámen / dlažba. Osobně vyzkoušeno. Zajdi si k někomu kdo má modřín venku a podívej se jak to vypadá zblízka. Můžu ti kousek vyfotit kdyžtak. ;) Po 3 letech a po tom chodit bosky fakt nechceš. 

Kvalitní dřevoplast po stejné době v pohodě. Kamenná terasa slouží už léta, je to překonané, dneska bych volil dlažbu místo kamene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, shewcza napsal:

Tak už jsem měl domluvený tuzemský modřín za skvělou cenu na terasu a žena přišla, že někdo chytrej na FB psal, že děti z toho mají třísky v nohách po dvou letech od realizace, tak jsem ji vrátil zpátky na zem s tím, že na FB nikdo chytrej nepíše, ale už si jede jen tu svou... Takže jsem zpátky na začátku. Uvažuji o nějaké velkoformátové dlažbě co bych položil jen na štěrk, ale bojím se, že se to bude hýbat nebo zvedat. Jo a taky mi přišla nabídka na stínění terasy (screenová roleta) za 80 tis. Se posrali ne? Stínící plachta bude taky hezká :D Z toho mi vyplývá, abych se už nikdy neptal na názor ženy, už to mohlo být hotový.

Já na terasu hodím wpc prkna...dekor natur wood a snad to bude v pohodě. U koho si poptával ty rolety a kolik jich za tu cenu bylo? Taky minimálně 2 do budoucna plánuji. Původně sem myslel na "zasklení" ale to vidím jako blbost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akát už je za nesmysl, jsem chudej rolník. Asi vyberu nějakou velkoformátovku od TopTeramo. Manželka tam právě chce chodit bosky, tak si tam dá kdyžtak koberec no, už se ji nechci na nic ptát mám jasný plán a ona mi do toho vždycky hodí vidle a to neví kolik telefonátů a času to stojí. Nebo se to dá vyřešit na nějaký kousek, aby tam teda mohli chodit bez bot dřevěnýma dlaždicemi co prodávaj třeba v lidlu. Měli jsme to na balkonu v bytě a bylo to super.

 

Gustaf: já tomu plastu právě moc nevěřím a je to drahý na to že je to plast. Viděl jsem plot, kde ty plotovky po dvou letech vyskákaly vlivem teplot a roztažnosti plastu. No je to už pár let, třeba je to dneska jinde. Poptával jsem u Isotry konkrétně hrv52. Rozměr 2x 3m na 4m. Bylo to myšleno pod střechu jako zastínění, tak buď bude baldachýn, nebo nějaká plachta na očka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosim vas, existuje jeste nekde ve svete vyrobce podlahovych krytin (pvc vinyl role sirka 5m, nebo lepeny vinyl), ktery dela dekor BUK? manzelka chce buk, ktery uz ale asi momentalne nikdo na svete nedela ani nema zbytky skladem. existuje sice milion variant dubu, ale uz jsme videli asi deset ruznych vzorniku a vsechno je pry moc studene, proste spatne.

nejblize se dostal tento kandidat
https://www.beauflor.com/en/Products/prima/atlantic/atlantic-beech-plank-101s
ale na zivo byl ten vzor moc drobny a navic ho prestali vyrabet v sirce 5m (jeste na podzim meli v nabidce). sirka role 5m je dana rozmerem mistnosti 5x9 - vyhnuli bychom se spojum...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, shewcza napsal:

Tak už jsem měl domluvený tuzemský modřín za skvělou cenu na terasu a žena přišla, že někdo chytrej na FB psal, že děti z toho mají třísky v nohách po dvou letech od realizace, tak jsem ji vrátil zpátky na zem s tím, že na FB nikdo chytrej nepíše, ale už si jede jen tu svou... Takže jsem zpátky na začátku. Uvažuji o nějaké velkoformátové dlažbě co bych položil jen na štěrk, ale bojím se, že se to bude hýbat nebo zvedat. Jo a taky mi přišla nabídka na stínění terasy (screenová roleta) za 80 tis. Se posrali ne? Stínící plachta bude taky hezká :D Z toho mi vyplývá, abych se už nikdy neptal na názor ženy, už to mohlo být hotový.

Menil jsem loni na kryte terase sib.borovici za drevoplast Dřevoplus Profi UltraShield. Borovici jsem mel udelanou poctive, dodrzeny vzdalenosti kotveni, ner.vruty, osetrovana podle doporuceni a znova bych do ni teda nesel. Hezky vypadala po natreni, konce se zacaly mirne kroutit, lezly trisky.

Ten drevoplast vypada skvele, je oboustranny, coz u nas hralo zasadni roli - po zkusenosti s drazkama, ve kterych se drzel bordel jsem dali stranu "hladkou s letama", skryte kotveni, mensi spary. I pres zimu to pusobi ciste.

https://www.drevo-plus.cz/p-terasy.html

kdyby neco tak napis

edit: foto

20200608_172338.jpg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...