Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 32 minutami, shewcza napsal:

Akát už je za nesmysl, jsem chudej rolník. Asi vyberu nějakou velkoformátovku od TopTeramo. Manželka tam právě chce chodit bosky, tak si tam dá kdyžtak koberec no, už se ji nechci na nic ptát mám jasný plán a ona mi do toho vždycky hodí vidle a to neví kolik telefonátů a času to stojí. Nebo se to dá vyřešit na nějaký kousek, aby tam teda mohli chodit bez bot dřevěnýma dlaždicemi co prodávaj třeba v lidlu. Měli jsme to na balkonu v bytě a bylo to super.

 

Gustaf: já tomu plastu právě moc nevěřím a je to drahý na to že je to plast. Viděl jsem plot, kde ty plotovky po dvou letech vyskákaly vlivem teplot a roztažnosti plastu. No je to už pár let, třeba je to dneska jinde. Poptával jsem u Isotry konkrétně hrv52. Rozměr 2x 3m na 4m. Bylo to myšleno pod střechu jako zastínění, tak buď bude baldachýn, nebo nějaká plachta na očka.

Není to jen plast...je to mix dřeva s plastem. Myslím, že to bude ok.. nepridelava se to na pevnej podklad, tak tepelná roztažnost snad problém dělat nebude. Já vzal tyto...

https://www.dek.cz/produkty/detail/1810241514-3d-kompozitni-prkno-osk-dute-136x25-original-wood-2-9m

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

já vím že to je dřevo plast, ale jsem v tomto ohledu konzerva. Navíc, když jsem hledal nějaké pokládky na youtube, našel jsem i video který jsem nechtěl vidět, ale zaujal náhledový obrázek, tak jsem to risknul. Všem co už to mají doporučuji nekoukat, ale netvrdím že to je Váš případ. Video je z 2018 a po 6 letech používání, takže instalace někdy v roce 2012 a dnes už to může být fakt jinde, ale důvěru v to pořád nemám. Jo a v pátek 16. konečně budeme mít zkolaudováno po roce bydlení!:lol2:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tom4 napsal:

Na terasu kde se chodí v botech dřevo klidně. Pokud bosky tak světlý drevoplast nebo kámen / dlažba. Osobně vyzkoušeno. Zajdi si k někomu kdo má modřín venku a podívej se jak to vypadá zblízka. Můžu ti kousek vyfotit kdyžtak. ;) Po 3 letech a po tom chodit bosky fakt nechceš. 

Kvalitní dřevoplast po stejné době v pohodě. Kamenná terasa slouží už léta, je to překonané, dneska bych volil dlažbu místo kamene.

Máme akát, a je super. Dřevo je v zimě teplé, a jde jít ven naboso v pohodě, a v létě se tak nerozpálí jako kámen, nebo dlažba.

Prověřeno dětmi, na dlažbě v létě nevydrží, že to pálí, a terasa v poho.

K plastu nemám důvěru. Viděl jsem u kolegy, jak dokáže plastový plot utrhat vruty protože pracuje při změně teplot, a v létě pálí jako beton. Navíc vím, jak jakýkoliv plast vypadá po pár letech na sluníčku, UV záření dokáže divy.

Takže za mě dřevo. Bohužel ten modřín třískuje, a je to zlo... Chce to došetřit.

IMG_7230.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewcza @Koumes

Nesmiete vsetkemu hned verit.

1. Mam asi 12r terasu z WPC. Z najshitnejsieho najlacnejsieho cinskeho blata. Uz praska, tohto roku ju budem menit. Najprv som bol odhodlany na nejake dobre drevo (a modrin teda na tento ucel nieje dobre drevo) - myslim termojasen, alebo nejake africke dreva. Ale odmietam sa o to starat. Spravil som si poriadny prieskum, aj v terene a bude to jednoznacne WPC. Ale z opacneho spektra ceny. Znacka Twinson, dosky plne, nie dute. Ani tieto moje shity za 10+ r nezmenili moc farbu ani povrch, co povazujem za najvacsiu vyhodu.

2. Koumes - ze to kolegovi potrhalo vruty znamena ze to nenamontoval tak ako mal. Musi sa nechat vola (pri skrutkach) aby to mohlo pracovat. Pri podlahe odpada, je ulozena v zliabkoch zboku.

3. UV ziarenie ma na dobre WPC ovela mensi vplyv ako na drevo, to je jeho hlavna vyhoda.

No cena dobreho kvalitneho WPC je rovnaka ako dobreho dreva, odpada ale udrzba.

4. Jednoznacne hladky povrch, nie drazky. Drazky v zime paradoxne viac smykaju a je v nich nonstop nafukany bordel takze to vyzera spinavo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý to má jinak, já bych wpc na terase nesnesl. Mám už pár let thermowood a spokojenost. Jo, musí se 1x ročně natřít, to je podmínka. Ale potom je už je to pohoda, jak psal @Koumes - v zimě "hřeje" a v létě v pohodě naboso nepálí jako wpc nebo kámen. A natřený netřískuje.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Koumes napsal:

Máme akát, a je super. Dřevo je v zimě teplé, a jde jít ven naboso v pohodě, a v létě se tak nerozpálí jako kámen, nebo dlažba.

Prověřeno dětmi, na dlažbě v létě nevydrží, že to pálí, a terasa v poho.

K plastu nemám důvěru. Viděl jsem u kolegy, jak dokáže plastový plot utrhat vruty protože pracuje při změně teplot, a v létě pálí jako beton. Navíc vím, jak jakýkoliv plast vypadá po pár letech na sluníčku, UV záření dokáže divy.

Takže za mě dřevo. Bohužel ten modřín třískuje, a je to zlo... Chce to došetřit.

IMG_7230.jpg

vypada to moc dobre, pro zajimavost - co to prosim vyslo sakumprdum m2? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Koumes napsal:

Máme akát, a je super. Dřevo je v zimě teplé, a jde jít ven naboso v pohodě, a v létě se tak nerozpálí jako kámen, nebo dlažba.

Prověřeno dětmi, na dlažbě v létě nevydrží, že to pálí, a terasa v poho.

K plastu nemám důvěru. Viděl jsem u kolegy, jak dokáže plastový plot utrhat vruty protože pracuje při změně teplot, a v létě pálí jako beton. Navíc vím, jak jakýkoliv plast vypadá po pár letech na sluníčku, UV záření dokáže divy.

Takže za mě dřevo. Bohužel ten modřín třískuje, a je to zlo... Chce to došetřit.

IMG_7230.jpg

Máš to super, jen proč je to jakoby flekaté? Dej sem prosím nějaké info, co to je za rozměr desek, jak jsi to kotvil a čím jsi natíral a čím ošetřuješ. Na něco takového se chystám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže akát.

Je to evropská dřevina, takže cena není tak mexická jako u exotických dřev. I tak je min. dvakrát dražší než modřín. Líbí se mi jeho barva, je světlá. Životnost je uváděna 40let, bez údržby... no, uvidíme.

@Kotlickakátové prkno, i hranol je napojovaný z kratších kusů, protože akát je dřevina nízkého vzrůstu. Napojovaný spoj má ale skvělou pevnost, což mi potvrdilo několik truhlářů nezávisle na sobě. Natřel jsem to Lazurolem, uvažoval jsem i Remmers, nebo Osmo, ale zkusil jsem vzorek na kus prkna, a nejlíp na omak mi přišel ten Lazurol. Hranoly vespod jsem ošetřil nějakým fungicidním nátěrem, už nevím.

Akát nepotřebuje žádné nátěry, ale chtěl jsem to a natřel to, no a ten nátěr vykreslí krásně strukturu dřeva, i ty spoje...mě se to líbilo. Problém je, že to nevydrželo moc dlouho, akát je tvrdý, hustý, a má v sobě spoustu silic, nátěry na tom nedrží...

To ale kosmetika. Netřískuje to, děti jezdí na kole i odstrkovadle od jara do podzima bosky, a žádný problém.

 

Materiál je počesané terasové prkno 23x118mm, hranoly jsou 40x60mm na betonovém podkladním roštu, podloženo asfaltovým pásem, vruty nerez s čočkovou hlavou.

 

Otázku nátěru stále řeším, vypadá to líp, ale déle schne po dešti, navíc většina profíků mi radí, ať se na to vykašlu a ušetřím si námahu, že to není třeba, a držet to stejně nebude.

 

@shewczaděkuju, byla to piplačka, ale vypadá to fakt super

@dan83podívám se, ale myslím, že lehce pod 2 000,- práce, komplet mat., příprava, nátěry, vruty,      sakumprásk

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil jsem to, ale kdybych dělal přibuduvku v zahradě, tak bych to zcela určitě řešil bez ohledu na cenu. Teda jako hledal bych nejlevnější řešení, ale zcela určitě bych to realizoval. Nemám sklípek a hodně mi chybí. Časem mě to asi nemine a budu muset někde zakopat nějaký plastový monocoque.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Koumes napsal:

Takže akát.

Je to evropská dřevina, takže cena není tak mexická jako u exotických dřev. I tak je min. dvakrát dražší než modřín. Líbí se mi jeho barva, je světlá. Životnost je uváděna 40let, bez údržby... no, uvidíme.

@Kotlickakátové prkno, i hranol je napojovaný z kratších kusů, protože akát je dřevina nízkého vzrůstu. Napojovaný spoj má ale skvělou pevnost, což mi potvrdilo několik truhlářů nezávisle na sobě. Natřel jsem to Lazurolem, uvažoval jsem i Remmers, nebo Osmo, ale zkusil jsem vzorek na kus prkna, a nejlíp na omak mi přišel ten Lazurol. Hranoly vespod jsem ošetřil nějakým fungicidním nátěrem, už nevím.

Akát nepotřebuje žádné nátěry, ale chtěl jsem to a natřel to, no a ten nátěr vykreslí krásně strukturu dřeva, i ty spoje...mě se to líbilo. Problém je, že to nevydrželo moc dlouho, akát je tvrdý, hustý, a má v sobě spoustu silic, nátěry na tom nedrží...

To ale kosmetika. Netřískuje to, děti jezdí na kole i odstrkovadle od jara do podzima bosky, a žádný problém.

 

Materiál je počesané terasové prkno 23x118mm, hranoly jsou 40x60mm na betonovém podkladním roštu, podloženo asfaltovým pásem, vruty nerez s čočkovou hlavou.

 

Otázku nátěru stále řeším, vypadá to líp, ale déle schne po dešti, navíc většina profíků mi radí, ať se na to vykašlu a ušetřím si námahu, že to není třeba, a držet to stejně nebude.

 

@shewczaděkuju, byla to piplačka, ale vypadá to fakt super

@dan83podívám se, ale myslím, že lehce pod 2 000,- práce, komplet mat., příprava, nátěry, vruty,      sakumprásk

 

Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

Kotvil jsi to přes prkno napřímo, nebo jsi měl prkna s drážkou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Beet napsal:

Před stavbou zahradního domku, padla od manželky myšlenka udělat pod ním sklípek na uskladnění ovoce, zeleniny a tak.

Neřešili jste to někdo? Technologie, na kolik to vyjde?

Tady mas navod 😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bláho. Bunkr nechci. I když... :) 

No my právě sklep nemáme pod barákem, takže pod zahradním domkem se to nabízí. Ty plastové krychle se mi moc nelíbí, ale zatím to úplně nezavrhuju. Spíš jsem myslel něco ze ztraceného bednění svépomocí. Něco takového https://images.app.goo.gl/7khtiCSAFGog8boh6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...