Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, Kotlick napsal:

Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

Kotvil jsi to přes prkno napřímo, nebo jsi měl prkna s drážkou ?

Udělal jsem po dvou metrech betonové bloky, do kterých jsem nakotvil hranoly, aby jednou byla do čeho kotvit dřevěná pergola, nebo zimní zahrada, teď máme lehkou hliníkovou. A mezi jsem po půl metru udělal rastr patek z betonu, na to hranoly. Taková tzv. Koumesova varianta 🙂 do spádu a roviny, aby to bylo přesné, a neprohýbalo se to, nevrzalo. Pod tím je vrstva zhutněného štěrku s drenáží, aby to nenamrzalo, a nepracovalo v zimě. Zatím dva roky provozu, a super.

IMG_6977.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Kotlick napsal:

Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

Kotvil jsi to přes prkno napřímo, nebo jsi měl prkna s drážkou ?

 

Upraveno uživatelem Koumes
malí můžou dvakrát :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Kotlick napsal:

Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

Kotvil jsi to přes prkno napřímo, nebo jsi měl prkna s drážkou ?

 

Upraveno uživatelem Koumes
nějak se to nepovedlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beet nevim jak sklipek, ale szambo betonowe na destovou vodu mame na zahrade uz skoro dva roky. 

kluci co maji u nas v obci plastove nadrze na to nadavaji, ze to plave na povrch, ze by priste sli uz jedine do betonu - predpokladam, ze podobny problem by mel sklipek tez... jeden soused si vloni udelal moc pekny sklipek ze ztraceneho bedneni, lepil to snad penou, ale i tak mi to prislo jako strasna robota...

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 4. 2021 v 11:31, Beet napsal:

Máme břidlicové podloží, takže vlhkosti se ani moc nebojím.

Koukám, že v polsku to mají docela za pár zlotuvek i v betonu např. https://szambabetonowe.expert/produkt/betonowa-piwniczka-ogrodowa-spizarnia-schron-o-wymiarach-300x240x215cm/

Čo použiť betónové vodomerné šachty? Tie sú už aj s hydroizoláciou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný to máš Gusto 👍

 

Ad sklep - mít svažitý pozemek, řešil bych polozapuštěnou DIY stavbu a la hobití domek / zemljanka místo sklepa. Na rovině v satelitu jen nízký úložný prostor, tedy ne na výšku postavy (na co taky) pro skladování, a na něj zahradní kůlna na nářadí / domek, přístup skrz podlahu. Na velkej sklep pod barákem x krát x metrů jste měli myslet při stavbě domu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delal nekdo venkovni kuchyni?

Jde mi o material jaky pouzit? (Chtel bych drevo)

Bude to 3m dlouhe.. v pergole.. ze 2 stran zed, strecha...

Cim osetrit drevo aby to vydrzelo venku, mohl na to dat potraviny?

A pracovni deska? 

Kamen je moc drahej...

Gril tam nebude, jen drez a pracovni deska.. indukcni deska prenosna v pripade potreby..

Za kazdou radu diky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...