Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 50 minutami, martar napsal:

Variantou by mohlo být i kombinace klasický fasádní polystyren a průběžný pás tvrdé fasádní vaty, vídám to teď často, prý to líp dýchá.

Ak da na vrch silikonovu, silikatovu ci akrylovu omietku tak je to uplne zbytocne. 

Ja by som to zavrel beznym sposobom a nasledne stavbu poriadne aktivne vysusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 7 minutami, eskimak napsal:

Ak da na vrch silikonovu, silikatovu ci akrylovu omietku tak je to uplne zbytocne. 

Ja by som to zavrel beznym sposobom a nasledne stavbu poriadne aktivne vysusil.

No na to se právě dává nějaká propustná omítka. 

Řízeným větráním máš na mysli něco jako rekuperaci? To stojí ranec ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo řízené větrání se zpětným získáváním tepla. Já jsem si to dělal sám podle projektové dokumentace a vyšlo to (bez práce tedy) přesně za 67K + 3.5K za projekt. Asi by to šlo i bez toho, ale potřeboval jsem ho mít skrz dotace. Bál jsem se toho, ale je to jednoduché a chrochtám si blahem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si to nakonec stejně musel vymyslet sám, protože každý projektant kterého jsem oslovil nás tlačil do dvojtého záklopu stropu, ale to jsem odmítl, když jsem byl přesvědčen o tom, že to jde udělat i jinak. Každopádně jsem potřeboval to razítko, takže jsem se slitoval a řekl mu můj plán, který schválil a udělal podle toho. Já mám razítko a uděláno podle sebe, on má peníze a tím jsou všechny strany spokojeny :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, eskimak napsal:

Ak da na vrch silikonovu, silikatovu ci akrylovu omietku tak je to uplne zbytocne. 

Ja by som to zavrel beznym sposobom a nasledne stavbu poriadne aktivne vysusil.

Tak jasně, musela by se tomu přizpůsobit fasáda. Obvykle je přes ten pás nějaká forma otevřené fasády, třeba cetris panely.

před 24 minutami, exBURN napsal:

Někde jsem četl že celé “dýchání” staveb je krásný marketingový trik, páč obvodovou stenou dokáže projít max kolem 3% vodnich par a zvytek se stejne musi odvetrat okny nebo ventilací

Souhlas, já celou diskusi o dýchání fasády vnímám spíš jako otázku řešení vzniklého kondenzátu mezi zateplenou fasádou (polystyrenem) a zdivem. Když je to správně spočítané a realizované, měl by být kondenzát minimální (rosný bod uvnitř vrstvy polystyrenu), ale stačí extrémní mráz nebo přechod z vytápění na pouhé nezámrzné temperování domu (v nepřítomnosti obyvatel) a vlkost začne v zimě kondenzovat ve zdivu nebo mezi zdivem a zateplením. Pak je nějaké řešení odvětrání resp otevřenosti fasády výhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, exBURN napsal:

Někde jsem četl že celé “dýchání” staveb je krásný marketingový trik, páč obvodovou stenou dokáže projít max kolem 3% vodnich par a zvytek se stejne musi odvetrat okny nebo ventilací

toto jestli je fakt a ještě někdo mi to tu potvrdí tak na to kašlu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Diablo1st napsal:

Niečo málo ohľadom "dýchania" stavieb je TU

jo to je to co zmiňuje exBurn :) 3% par projde přes obvodové zdivo :D málem jsem jim na to skočil. Lepší tedy větrat a uštřit desítky tis.

Díky pánové. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne si vem kolik materialu postupne vtstvis na stenu. Ono dobre udelana fasada, kdy pouzijes spravnou tl.polystyrenu je daleko lepsi nez nejake Open-y. Lepidla davas pri lepeni podle krivosti steny 4+kg/m2 (lepidlo ma po pritlaceni pokryt min 40% plochy desky izolantu, obv.ramecek kvuli PB), sterka cca kolem 3-4kg, omitka v zrnu 1.5 cca 2,5kg/m2. Co tohle vsechno udela s dirkama? Za me je to nesmysl. Vetsina problemu prameni se spatnou tl.izolantu (rosny bod, blbe sesazene desky, detaily kolem oken, atd) nebo spatnym vetranim (mam zatepleno a nova okna tak na co bych poustel teplo ven).

Upraveno uživatelem dan83
edit: preklepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, já mám v baráku občas vlhko - neumíme větrat, rekuperaci ještě nemám dodělanou a v mrazech se občas ukáže nějaký malý mostík tam, kde to není dostatečně zatepleno (špalety). Navíc jsem jednu zimu neměl zateplenou jednu stěnu vůbec a ta teda na vlhko trpěla extrémně - a to si ludra mohla "dýchat" jak chtěla. Pak jsem jí "udusil" polystyrenem a od té doby pohoda. Zateplení polystyrenem byla jedna z nejlepších věcí co jsem na baráku udělal. Komplet i se střechou jsem to za kilo udělal (svépomoc) a ročně cca 20k za topení zpět. Střechu mám teda zafoukanou nějakou minerální izolací a na fasádě 16cm polystyrenu.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...