Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Máte někdo tip na nějaký dřevník? 

Mám na zahradě docela hnusnou haldu dřeva, cca 10 m3, bohužel dosti nevzhledného (jen co se za léta pokácelo a uřezalo na zahradě, tj. žádná hezká štípaná polena), čili nechce se mi to nějak moc skládat, ono je to taky každá pes - jiná ves (tloušťka / délka).

Nechci nic, co by se muselo papírovat (povolení / ohlášení).

Napadají mě nějaký sudy, případně takový ty klece, co se z toho dělají ploty (gabionové koše) a něco z toho postavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, prosím o radu. Manželka si vymyslela, že mezi francouzská okna chce udělat nějakou dřevěnou stěnu, kam se pak dají zavěsit třeba květináče, různé ozdoby atp. Viz obrázek. Lazura by byla šedá, aby to ladilo s barevnými pruhy na fasádě. Doporucite mi jaké dřevo bude nejlepší na zhotovení? Představa je, že by se to asi chytlo na 3 nebo dvě svisle latě. Uvítám každý nápad. Díky

aepplaroe-zidle-venkovni-skladaci-hnede-moridlo__0906672_pe713946_s5.jpg

IMG_20210421_134435.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle Ti neporadím Gusto, osobně bych žádný číčoviny do fasády nevrtal, ale spokojená manželka je k nezaplacení :) Zajímá mě, jak je řešen odvod vody z té pergoly? Je to nějak v těch nohách tzn. skrytě? Nebo to Tam ještě není udělaný? Nebo to máš automatické dopouštění bazénu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych neco, co aspon trochu vydrzi a nestoji majlant, tj. min. borovice douglaska nebo modrin. Jestli by Ti nevadilo vroubkovani a sirka, mrkni na prkna na dreveny podlahy, ja z toho delal stul. Ted me napada, ze se delaji i plastove... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, odjinud napsal:

Dal bych neco, co aspon trochu vydrzi a nestoji majlant, tj. min. borovice douglaska nebo modrin. Jestli by Ti nevadilo vroubkovani a sirka, mrkni na prkna na dreveny podlahy, ja z toho delal stul. Ted me napada, ze se delaji i plastove... 🙂

Jo napadlo mě koupit tyto prkna na odvetravane fasády a dát je více od sebe...to by mohlo vypadat dobře. https://www.artisan.cz/fasadni-palubky-rhombus-21x95x4000-lista-sibirsky-modrin-kvalita-ab-po-5ks?gclid=Cj0KCQjwvYSEBhDjARIsAJMn0liruz2OLEUQkuHZ3sW4cgsgO9AZI0QwB_t6Ro197wkkdZ4rho6gdXUaArWCEALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už, tak raději vybírej tady:

https://www.artisan.cz/vyhledat-produkt/THERMO BOROVICE#utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=(s)+Terasy+>+Thermowood&utm_content=Thermowood&utm_term=thermowood-thermowood

Pro info:

THERMOWOOD se vyrábí ze severské borovice. Během výroby prochází intenzivní tepelnou úpravou pomocí horké páry, bez použití jakýchkoliv chemikálií. Během tepelné úpravy získá dřevo v celém svém průřezu příjemnou karamelově hnědou barvu a konzistenci podobnou tvrdému dřevu. Čím vyšší je výrobní teplota, tím tmavší je zbarvení dřeva. Za účelem zachování optických vlastností tohoto materiálu se doporučuje dodatečná povrchová úpravu - vhodná je olejovo vosková báze Osmo Color - Olej na Thermo dřevo. Účelná konstruktivní ochrana přispívá k zpomalení zvětrávání a prodlužuje životnost. Bez povrchového ošetření nátěrovými hmotami se na dřevě časem vytvoří elegantní šedá patina, nesníží se však jeho životnost.

Tepelná úprava dřeva výrazně zlepšuje jeho odolnost proti hnilobě a dřevokazným houbám. Tepelnou úpravou se totiž zušlechťuje materiál v celém průřezu, nejen jeho povrch. THERMOWOOD odolává i tesaříkům.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na můj vkus tolik šedý už bude moc masivní dojem, Zkus to barevně sehrát spíš s terasou. Což se nabízí udělat to rovnou ze stejnýho matreriálu. Říznout ta terasová "prkna" podélně napůl, ať se výsledný dojem opticky odlehčí. Svislé části přímo na fasádu, tam by byla distance chybou. 

Edit: A určitě ty vodorovné latě dotáhnout až k terase, z té ilustrace co jsi postnul by mne rychle rozbolela hlava, na to se nedá dívat.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Americkej napsal:

Na můj vkus tolik šedý už bude moc masivní dojem, Zkus to barevně sehrát spíš s terasou. Což se nabízí udělat to rovnou ze stejnýho matreriálu. Říznout ta terasová "prkna" podélně napůl, ať se výsledný dojem opticky odlehčí. Svislé části přímo na fasádu, tam by byla distance chybou. 

Edit: A určitě ty vodorovné latě dotáhnout až k terase, z té ilustrace co jsi postnul by mne rychle rozbolela hlava, na to se nedá dívat.

Taky mě to napadlo udělat z těch samých prken jako terasu, ale tam je problém, že jsou duté...ale je fakt, ze mám ještě krycí lištu, takže by to takový problém nebyl. 

Prkna by byly určitě od spodu až nahoru. Nenašel jsem jiný obrázek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kasprik napsal:

Já bych na fasádu vůbec nesahal. Dal bych dva jekly nebo profily a přišrouboval bych to s paticemi k podlaze terasy. Pak bych na ty jekly stavěl nějaký žebřík ze dřeva. Vzal bych akátové, z toho jsou tzv. Tomovy parky pro děti, je dost tvrdé a odolné.

Také řešení... díky za nápad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...