Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chci tam něco udělat z důvodu, že je dole vyveden kabel, původně na světlo... počítal jsem nejprve z dřevěnou pergolou. Teď mám v hliníkové pergole v krokvych ledky a jsou právě napojené z toho původního kabelu... takže ten tam vlaje. Úplně se mi nechce ho zaskrabavat do fasády a tu znovu přetahovat, protože by to byli určitě vidět. Tak udělat nějaké estetické řešení a manželku právě napadl ten dřevěný žebřík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, to se mi zdá v pohodě nápad. Jednoduchý, estetický, funkční a laciný řešení. Jenom nechápu ty radily, že hlavně za nic na světě do fasády nevrtat! Jako proč? Zkrátka si vem skladbu zdi a zateplení, podle toho zvolíš kotvení. Nic víc v tom nehledej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Americkej napsal:

No jasně, to se mi zdá v pohodě nápad. Jednoduchý, estetický, funkční a laciný řešení. Jenom nechápu ty radily, že hlavně za nic na světě do fasády nevrtat! Jako proč? Zkrátka si vem skladbu zdi a zateplení, podle toho zvolíš kotvení. Nic víc v tom nehledej...

No narval bych to na fisherky hmoždinky a nazdar. Se pak pochlubim, jak to dopadlo. Přinejhorším to skrabnu do tý fasády a hodim na to sutrak...hovno zle

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, j.ocvirk napsal:

Gusto.. a neni v chanicce? Ze by sel zakratit a zatlacit dovnitr (v pripade potreby vytahnout a naspojkovat)

Nebo resim ted ja.. nejakej zaric ktery ohriva misto pred sebou... a i v chladnem pocasi by se dalo sedet venku

On musí bejt venkem, je z něj dopojena ta pergola... původně byl v místech, kde je pergola přidělaná k domu, což by bylo super, ale já vymejslel světlo dole, tak sem ho nechal předělat, no...a teď to musím řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 4. 2021 v 11:10, Koumes napsal:

Kabel tam nemáme, ale táhnu po dřevě Vistárii, použil jsem akát co zbyl z terasy. Kluzně jsem to pojistil do terasy a podbití, ale jen pro sichr. 

10928A05-7ACA-4E64-99BC-3152546239D7.jpeg

Vistárie je mrcha, to budeš muset hodně udržovat, jinak ti to vleze i kam nechceš. Naši to měli na pergole a ty několikametrové přírůstky ročně lezly celkem agresivně všude. Nakonec ty původní kmínky tak zesílily, že polámaly dřevěnou mříž, na které byly napletené... Nezbylo než uřezat u země i s dřevěnou mříží..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já vím, počítám s tím, chci aby to jen zeleně orámovalo portál. Ale loni byly mrazy, už jsem myslel že je po ní...pak vyrazil nový šlahoun, ale nekvetla :-(. Letos už zase ranní mrazíky -4C. Zatím to vidím bledě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec objednal toto 

https://www.artisan.cz/fasadni-obklady-rhombus-28x68x3000-sibirsky-modrin-kvalita-ab

Teď ještě dotaz. Plocha je cca 150 x 250cm. (š x v) Předpokládám,že to budu prodělávat ke dvěma svislým latim, to by mělo stačit. Jaký použít rozměr? 4x6 bude stačit nebo i třeba nižší? Jak je prikotvit do zateplené fasády polysem? 

Pak už budu navrtavat jednotlivé fošny. Dát na každou stranu jeden nebo dva vruty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Gustaf napsal:

Tak jsem nakonec objednal toto 

https://www.artisan.cz/fasadni-obklady-rhombus-28x68x3000-sibirsky-modrin-kvalita-ab

Teď ještě dotaz. Plocha je cca 150 x 250cm. (š x v) Předpokládám,že to budu prodělávat ke dvěma svislým latim, to by mělo stačit. Jaký použít rozměr? 4x6 bude stačit nebo i třeba nižší? Jak je prikotvit do zateplené fasády polysem? 

Pak už budu navrtavat jednotlivé fošny. Dát na každou stranu jeden nebo dva vruty?

Latě budou stačit 4 x 6cm.

Do fasády budeš kotvit hmoždinkama s přerušeným tepelným mostem, podle tloušťky zateplení vybereš rozměr, dal bych 4 kusy na kazdou lať, palubky něco váží a jak ti na to 1/2 navěsí květináče tak to bude docela váha. Třeba tyhle jsou na to dělaný: https://vruty-fischer.cz/15876-hmozdinka-thermax-junior.html

Dej nerezové vruty, jeden na každou stranu a třeba každé páté prkno dej dva.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...