Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Jankoxi, studie je moc pěkná. Podobnou dispozici ve svahu jsem kdysi vymýšlel, jako takový denní snění. Jen v horním patře byla velkoryse prosklená garáž na Lambo 🙂 Až rozběhneš realizaci, syp sem fotky. Základ je skoupit všechny dostupný pozemky v okolí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 16 minutami, Americkej napsal:

Jankoxi, studie je moc pěkná. Podobnou dispozici ve svahu jsem kdysi vymýšlel, jako takový denní snění. Jen v horním patře byla velkoryse prosklená garáž na Lambo 🙂 Až rozběhneš realizaci, syp sem fotky. Základ je skoupit všechny dostupný pozemky v okolí... 

lambo nemam 🤣

fotky budem davat, jasne. Ale neviem ci zacneme tento rok. Vybavovacky sa strasne vlecu... dalsi susedia za mojho zivota nepribudnu. Nie je to technicky mozne vzhladom na vlastnosti a dispozicie pozemkov v susedstve, co je fajn.

tu je este pohlad z pozemku.

 

 

 

25D4FA88-79A9-4B52-89F0-E148A7A4C20F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, geometr napsal:

Bourat? Tak pokud nebudeš chtít jen vysadit dveře, tak se asi demontáži / výměně zárubně nevyhneš. Nebo nemáš obložkovou, ale nějakou kovovou?

Diky za reakci @geometr

Mam klasickou drevenou zaruben (predpokladam, ze oblozka). Pravda je, ze do toho vubec nevidim, ale predstavoval jsem si, ze kdyz zmenim leve dvere za prave, tak musi zaruben ven a ze z toho bude hafo bordelu a ze se musi neco vybourat a znovu vymalovat. Jestli ne, tak to vypada nadejne! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ted na to koukam a ani ty dvere do chodby nebudou nic moc. Developer asi vedel, co dela. Nicmene tu komoru potrebuju nak vkusne zakrejt. Kazda navsteva nemusi videt, jakej tam mame bordel. Idealne nejake automaticke reseni, zmacknu cudlik, vyjede roletka, odlozim kabat a zase zajede... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, uff napsal:

Ale ted na to koukam a ani ty dvere do chodby nebudou nic moc. Developer asi vedel, co dela. Nicmene tu komoru potrebuju nak vkusne zakrejt. Kazda navsteva nemusi videt, jakej tam mame bordel. Idealne nejake automaticke reseni, zmacknu cudlik, vyjede roletka, odlozim kabat a zase zajede... 

Tak si nechej udelat "venkovni roletu" na el. pohon... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono udělat normální křídlový dveře otvírací do komory, navíc, pokud je malá, to chce opravdu fištrona 🙂 (zbuchne ti tam něco z police a dovnitř se nedostaneš 🙂 ) Na druhou stranu, když je málo místa i v předsíni (nebo místnosti, ze které se chodí do komory), taky nic moc, ty dveře jsou prostě v malých prostorech hroznej vopruz. Posuvný jsou ideál, řekl bych, nicméně když to nejde (a navíc to by opravdu bourání bylo), tak třeba ta harmonika (pantograf) v dřevěném provedení v obložkový zárubni (ne takový ty plasty a koženky) mi nepřijde uplně špatnej nápad. Ovšem ta uplně netěsní (nebo jak to napsat), jako klasický dveře, což ovšem u komory na škodu bejt nemusí. Zkus jít omrknout do nějaký prodejny, kde maj vzorky různejch dveří, jak to vypadá a zda by se tam nějaký řešení, co se Ti bude líbit, nenašlo. Jinak já třeba závěs (jako kus hadru nebo nějaký tragický kuličky) pokládám za uplně strašný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, geometr napsal:

Já už viděl míst ve své praxi, kde si sousedi mysleli, že se stavět nedá a nebude (a je postaveno)...

Jasne tomu verim. Ale na jednej strane je hospodar co nepusti ani meter. Okrem toho tam nie je odnikadial pristup. Na druhej strane je sice pekna velka zahrada. Ale susedia maju humno uplne dole prerobene na byvanie a nic co ma vacsiu sirku ako 2m sa na zahradu nedostane. 
je mi jasne ze nic nie je naveky. Ale aj keby nieco pribudne, mne to bude v podstate jedno. Pozemok mame dostatocne velky aby poskytoval sukromie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu offtopic, protoze jde o byt, ale i na baraky to bude urcite nekoho zajimat. Potrebuju snizit teplotu v interieru - dve mistnosti, jedna zapad, druha vychod. Obyvak je na zapad, loni jsem v lete homeofficoval ve skoro 30st a to fakt uz nechci.  Mate nekdo zkusenosti s protislunecnima foliema? Klimu zkousim resit, ale nevim, jestli to projde pres SVJ - instalace vnejsi jednotky na fasadu. Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak Venkovni zaluzie je taky cesta, ale ja nechci byt po tme cele leto. Delam, a budu delat, jenom z domova, takze to neni uplne ideal.

@Dez123 To je otazka, zalezi na pocasi. Nicmene uz ted tech par letnich dni stacilo, abych si na projekt klima vzpomnel. Cekam pouziti tak 4 mesice v roce minimalne. Pokud se nejak zasadne nezmeni klima v CR. :D

@Kapo Diky za zkusenost. Necekal bych zazrak, ale 3-4st dolu by byly fajn..

Zatim je plan multisplit klima. SVJ to snad nezatrhne - min. jedna venkovni jednotka na fasade uz je. Pokud by to neproslo, tak holt asi folie a mobilni klima.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...