Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, lykan napsal:

@eskimak Venkovni zaluzie je taky cesta, ale ja nechci byt po tme cele leto. Delam, a budu delat, jenom z domova, takze to neni uplne ideal.

@Dez123 To je otazka, zalezi na pocasi. Nicmene uz ted tech par letnich dni stacilo, abych si na projekt klima vzpomnel. Cekam pouziti tak 4 mesice v roce minimalne. Pokud se nejak zasadne nezmeni klima v CR. :D

@Kapo Diky za zkusenost. Necekal bych zazrak, ale 3-4st dolu by byly fajn..

Zatim je plan multisplit klima. SVJ to snad nezatrhne - min. jedna venkovni jednotka na fasade uz je. Pokud by to neproslo, tak holt asi folie a mobilni klima.

 

Vonkajsie zaluzie neznamenaju ze si potme. Znamenaju ze svetlo nedopada na okennu tabulu a neprehrieva interier. Mam 9cm zaluzie, Z profil a cele dni su "otvorene". Teplotny rozdiel drasticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 39 minutami, eskimak napsal:

Vonkajsie zaluzie neznamenaju ze si potme. Znamenaju ze svetlo nedopada na okennu tabulu a neprehrieva interier. Mam 9cm zaluzie, Z profil a cele dni su "otvorene". Teplotny rozdiel drasticky.

Přesně tak, nepleť si to s venkovníma roletama. Žaluzii si nastavíš do jakého sklonu potřebuješ a reguluješ množství světla. Máme velké portály na jih a bez venkovních žaluzií si to ani nedovedu představit. Fakt doporučuju.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, lykan napsal:

Diky panove za vysvetleni, v tomhle mam fakt mezery. :) Takze zaluzie premistuju do zalozniho reseni. :D 

Zjisti si, co SVJ na venkovni zaluzie. Je to neuveritelne, ale resim to u rodicu a SVJ nejdriv bylo proti a potom si reklo aspon barvu atd, aby se to povolilo.

Jak rikam, neuveritelne 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klima sa s vonkajsimi zaluziami neda vobec porovnavat. Klima je neprijemny suchy vzduch. Mam v par miestnostiach multisplit a zapnem to len ked uz fakt musim. Zaluzie ti vytvoria prirodzeny chladok. Hned po kupe domu som dorobil ma vsetky stresne okna (neznasam stresne okna, prave pre ich tepelne nedostatky) rolety a na juzne velke okna vonkajsie zaluzie. Teplota na poschodi isla cez leto dole mozno o 4-6°. Pasivne.

Ak mas moznost dat vonkajsie zaluzie, je to riesenie o triedu lepsie ako klima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chceš fakt vyřešit, tak venkovní žaluzie! 

Mám je na všech oknech a neměnil bych. Kdysi se tu probíraly se všemi svými nevýhodami i výhodami

Komfort v místnosti je nesrovnatelný s klimou nebo foliemi (každý je teda úplně o něčem jiném..).

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, asi to nesouvisí úplně se stavbou domu, ale chci se zeptat ohledně pořízení chaty, která stojí na pozemků Lesů ČR. Jaké máte s tímto zkušenosti, na co si dát pozor a jaká jsou celkově úskalí? Chápu, že v případě prodeje pozemku bychom měli být jako první osloveni Lesy ČR, ale na druhou stranu, ta pravděpodobnost, že by se toho chtěli někdy zbavit je asi minimální. Takže spadneme do nájemní smlouvy (aktuálně asi 800 Kč ročně, na 5 let), ale neradi bychom byli něčím překvapený. Dík za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, zda energetický štitek reflektuje jen tepelné ztráty budovy, nebo celkovou bilanci? Ilustrace (fiktivní a schválně extrémní): budova velmi nehospodárná, na střeše ovšem fotovoltaické panely pokrývající s několikanásobnou rezervou spotřebu eletrického vytápění... Tj dům má velké ztráty, ale ještě větší zisky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi záleží kdo to dělal a jak podrobně. Já pro dotace musel nechat vypracovat nový energetický šťítek, kde se počítal každý otvor zvlášť a jeho tepelné ztráty/zisky, vliv rolet atd. Je tam dokonce počítáno i se zastíněním střechy pergoly nad hs portálem. Zeptal bych se na metodiku toho co to počítal (pokud je to možné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martar: Zahrnuje se tam "vsechno", ale neco ma mensi vahu (je to dane nejakymi procenty). Nejvic se zapocitava kolik stavba "spotrebuje" energie a "vyprodukuje" CO2 atd. Dale pak zpusoby vytapeni. Napriklad kdyz budes mit hodnoty "na hrane" (pro ziskani dotaci), tak treba vytapenim elektrinou "neprojdes" a vytapenim plynem ano. Kdyz budes chtit, mam kamosku, co ty vypocty dela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potřeboval bych poradit s venkovní dlažbou na schody. Nějak nemůžu najít nic odolného, protiskluzového, mrazuvzdorného. 

Přes tyhle schody se jezdí i stavebním kolečkem/rudlikem (dřevo, hnůj na zahradu a další materiál), takže to nelze obložit něčím, co má sotva centimetr na tloušťku, protože první klepnutí a je po dlažbě. 

Nějaký tip? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, eLzyx napsal:

potřeboval bych poradit s venkovní dlažbou na schody. Nějak nemůžu najít nic odolného, protiskluzového, mrazuvzdorného. 

Přes tyhle schody se jezdí i stavebním kolečkem/rudlikem (dřevo, hnůj na zahradu a další materiál), takže to nelze obložit něčím, co má sotva centimetr na tloušťku, protože první klepnutí a je po dlažbě. 

Nějaký tip? 

Vymyvany beton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten mne nenapadl, díky.

Zvažoval jsem Teraso a ... vlastně nic dalšího jsem nenašel. Resp. našel takové betonové dílce od CS betonu, ale to se mi nějak nelíbí. Je to takové moc neosobní, užitné ... jak na veřejném prostoru

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl ve stavebninách pro kari sítě a řeknu Vám, nechtěl bych teď stavět. Já bral v roce 2019 6mm 150 oko karinu za 333kc a dnes za 1038kc. Myslel jsem, že se spletla, no prej ne, tak jsem je nevzal. Tohle nemůže trvat věčně a kdo si počká, ten se dočká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyletělo nahoru úplně všechno, železo, zateplováky, není sanita

 

u nás zastavili výstavbu nasmlouvaných RD - tak to zahýbalo s rozpočtem, že se dodavatel s investorem zatím nedohodli na navýšení smluvené ceny. Podle všeho v tom ale dodavatel pěkně zahučí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...