Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

portál hnus, až se za to stydím. Je to břízák, natřený barvou, ale bratr je asi barvoslepý a místo dohodnuté barvy plážového písku vzal spíše citron. Bohužel, když jsem přijel, tak už měl půlku natřenou, čekal jsem, že to vybledne, ale ne e. Se mi to tedy nechce moc fotit. Víceméně jsem rozhodnutý, že to zanedlouho přetřu.

Vchod ani není vidět z ulice, je to z boku domu. Dlouhá zeď, žádná okna, uprostřed díra s dveřmi, bez štuků atp., bez stříšky. Nic extra. 

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 minutami, eLzyx napsal:

portál hnus, až se za to stydím. Je to břízák, natřený barvou, ale bratr je asi barvoslepý a místo dohodnuté barvy plážového písku vzal spíše citron. Bohužel, když jsem přijel, tak už měl půlku natřenou, čekal jsem, že to vybledne, ale ne e. Se mi to tedy nechce moc fotit. Víceméně jsem rozhodnutý, že to zanedlouho přetřu.

Vchod ani není vidět z ulice, je to z boku domu. 

Já jsem zastáncem stejné k stejnému - masivního dřeva. Sto let starý dům si o to říká. Nějak si neumím představit plast.., ale to je můj názor. Dům si prošel nějakým obdobím a prdnout na něj hladký plast? Pokud je za dveřmi ubytovna nebo je to zásobovací vchod pro personál tak snad ještě...

Dřevěné dveře, které jsou po 10 letech nefunkční dělal nýmand a né truhlář.

Na sto let starý dům si představuju něco takového:203891152_svtldub.jpg.88194ce4f6c798dfdecfef63468a41b6.jpg

dubvstup.thumb.jpg.d59bfd6e2b38f30935d3735163be7986.jpg

dubovky.jpg.4db55d8327ae6411bac89d641ee53c81.jpg

zdroj: https://www.truhlarstvi-srnsky.cz/dvere/dvere-vstupni-vchodove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, horal napsal:

Já jsem zastáncem stejné k stejnému - masivního dřeva. Sto let starý dům si o to říká. Nějak si neumím představit plast.., ale to je můj názor. Dům si prošel nějakým obdobím a prdnout na něj hladký plast? Pokud je za dveřmi ubytovna nebo je to zásobovací vchod pro personál tak snad ještě...

Dřevěné dveře, které jsou po 10 letech nefunkční dělal nýmand a né truhlář.

klasika OBI šmejd. Nikdy víc. Vypadají dobře, to jo, ale jinak je to odpad.

Se právě rozhoduju, jestli povolat truhláře, co mi dělal interierové dveře, které jsou prostě pecka. 

Nebo vzít dřevo-hliník, případně hliník. Ten barák je stejně historicky bezcenný, x-krát přestavovaný, stejně jako celá ulice. Jde mi hlavně o bezpečnost, tepelné a protihlukové parametry. A taky aby se to při změně počasí nekroutilo. Proto mě to dřevo tak trochu odrazuje. Krása ... samozřejmě ano, ale není asi potřeba dodržovat nějaký historický odkaz. 

 

Tu je stará fotka, ještě před nátěrem tím hnusem. Nic extra.image.thumb.png.e0f900b127db54d2e5e16b8b49cbbdf6.png

 

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj kolegové. Kdo mi poradí výrobce plechové střešní krytiny, kdybychom se pro plech rozhodli. Normální sedlová střecha. Jednou mi totiž někdo řikal, že plech jen ten a ten výrobce, že ten plech stříká, ten plech namáčí do barvy nebo já nevim co a už nevim co bylo to správný. Orientuje se někdo? 
Předem děkuji za rady. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nevybereš, i ten nejvyhlášenější výrobce může mít vadnou sérii. U satjamu to odnesl švagr, naštěstí mu uznali reklamaci, ale pod nátlakem :) já bych šel do Prefy, kdybych byl nucen dávat plech, což v dnešní době je možná ta nejdražší varianta zastřešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi vadnýni šaržemi souhlas. Kamarád pořídil na barák značkovou plechovou šablonu (už nevím zda Lindab nebo Ranilla). Hned první rok puchýře na laku. Reklamace, výměna, všechno cajk, ale samozřejmě opruz, ztráta času, převrtané latě a tak. Takže stát se to může každému výrobci. Pfi rozhodování bych vzal v uváhu i šíři sortimentu systémových doplňků. Sám mám 17 let Balex, zcela bez problémů. Když se po 15 letech dělaly sněhové zábrany, střechu jsem prohlédl a je v podstatě jako nová (až na to, že původně lesklý povrch trochu zmatněl).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Trololo napsal:

Od dvou pokrývačů nezávisle na sobě jsem slyšel chválu na plechy přímo od DEKu. Že prý to vozí z Francie a mělo by se jednat o kvalitní zboží.

Koho chleba jíš,... 🙂

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo tip na dřevěnej zahradní domek? Něco ve stylu na foto. Obyčejné čtyři stěny, okno a dveře. Rozměry cca 2,5x 3-4m. Nechci Hornbach style, kde trochu zasvítí sluníčko a dveře se zkříží, ale zase do toho nechci dávat kilo. Rád bych něco ve stylu belsan.cz, ale tam v tom konfigurátoru mi to přijde taky raketa (plus minus sedmdesát k), na to, že to je na vrutech a střecha z lina. Chtěl bych něco hezkýho s palubkama vodorovně. Ale nějak nic nenacházim. Sousedi mě tlačí do toho co maj na zahradách, ale když vidim ty baroko kování, na kterých visej dveře, tak bliju...

 

image.png.970a0d521f8322684e7970cda3cce78c.png

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle boj jsem vzdal už dávno a smířil se s tím, že něco slušného prostě bude raketa. Dal bych Ti tip na Natur House, který máme - ale to bude asi cenově ještě “horší”. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...