Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě jsem našel k těm odpadům...

Povinnost nájemce

Nařízení ve svém ust. § 2 za běžnou údržbu považuje udržování a čištění bytu včetně zařízení a vybavení bytu, které se provádí obvykle při užívání bytu. Dle tohoto ustanovení má jít mj. právě i o čištění zanesených odpadů, a to až ke svislým rozvodům.

Takže nám to opravdu můžou nauctovat...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Gustaf napsal:

Ještě jsem našel k těm odpadům...

Povinnost nájemce

Nařízení ve svém ust. § 2 za běžnou údržbu považuje udržování a čištění bytu včetně zařízení a vybavení bytu, které se provádí obvykle při užívání bytu. Dle tohoto ustanovení má jít mj. právě i o čištění zanesených odpadů, a to až ke svislým rozvodům.

Takže nám to opravdu můžou nauctovat...

 

Čau Gusto,

co mám dělat, když mi odpadem přitéká bordel. Kuchyň - samostatný odpad. Kdo hradí zastavení přítoku od svislých rozvodů. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gusto, asi bych chtěl na tvém místě vidět fotky a vzorky z toho čištění trubek, aby bylo jasné, zda se jednalo skutečně o usazeniny sádry. A pokud by to sádra byla, řešil bych, zda ty vaše odkalovače nezvládají situaci jen kapacitně, nebo konstrukčně. Pokud by se jednalo jen o kapacitu, mohlo by se to řešit dokoupením odkalovačů a jejich sériovým zapojením. Pokud by byl problém v konstrukci (neurčené pro rozpuštěnou sádru a sádrovou drť), možná by to mohla řešit sedimentační kaskáda (kolona) mezi výlevkou a odpadem. Je mi jasný, že na pracovišti asi zrovna nedisponujete přebytečným místem, ale tohle by se mohlo vejít pod umyvadla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Gustaf napsal:

Nevím, majitel domu? ;)

@martar jj nějaký fotky si udělali, ale kolegyně to bohužel nenapadlo.

Na více odkalovacu není místo. Máme jeden velkej právě pod umyvadlem a pak z něj jde trubka rovnou do země a pak už v jiném patře podhledem pryč...

No, nějak se musíme domluvit a pořešit to. Já jsem odhodlanej bojovat, ale kolegyně nevím nevím... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Gustaf napsal:

Nevím, majitel domu? ;)

No, ten přišel a když jsem mu to ukázat, tak samozřejmě nejjednodušší odpověď byla, že já i když to teklo k nám. Neteklo to pravidelně. Začal jsem dávat špunt do dřezu a na něj 5kilové závaží. Pomalu se začala objevovat skvrna, pak plíseň a dopadlo takhle. 🥴

IMG_20210425_121429.jpg

IMG_20210604_082547.jpg

IMG_20210607_085326.jpg

IMG_20210604_095036.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 10. 2019 v 7:04, bob.zizka napsal:
V 23. 10. 2019 v 21:05, Já ml. napsal:

Tak se snažím vyrobit umyvadlo ze dřeva ... už to snad začíná vypadat.

Nevím jak to popsat, ale takovéhle věci na mne působí uklidňujícim dojmem. Pokračuj a pak se pochlub. Vypadá to zatim moc hezky. Na nějaký výstavě jsem koukal na vanu ze dřeva,ale cena byla nesmysl kolem 30 tisíc ?

Chvíli to trvalo, ale je hotovo. Hodně pokusů a omylů, ale snad se povedlo...Umyvadlo.jpg.f6da946b7961781742c0dcfabab48229.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil zde někdo zelenou střechu? Konkrétně mě zajímá rovná zelená střecha (dům patrová kostka), jestli to nahrazuje krytinu nebo je to jen další prvek k již hotové střeše. U šikmých střech to nahrazuje přímo střešní krytinu, ale jak jsem viděl video, tak mi přišlo, že u těch rovných střech to byl prvek navíc. Zatím jsem to "studoval" velmi okrajově. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 19. 8. 2021 v 11:21, moco napsal:

Řešil zde někdo zelenou střechu? Konkrétně mě zajímá rovná zelená střecha (dům patrová kostka), jestli to nahrazuje krytinu nebo je to jen další prvek k již hotové střeše. U šikmých střech to nahrazuje přímo střešní krytinu, ale jak jsem viděl video, tak mi přišlo, že u těch rovných střech to byl prvek navíc. Zatím jsem to "studoval" velmi okrajově. 

 

Ako píše kolega vyšie, tá vegetačná vrstva plní ochrannú funkciu pre hydroizoláciu -nenavrhuje sa len pre tento účel bolo by to nezmyselne drahé riešenie, tých myšlienok za tým je viac- no verím tomu, že tento účel plní aj u šikmej strechy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuju radu nejspíš nějakýho elektrikáře/revizáka. Máme barák (kolaudace 1984) a máme v prdeli hromosvod. Mysleli jsme, že ho jen zdemontujeme a prdíme na to, ale je součástí kolaudačního rozhodnutí, takže nemůžeme, jaká norma se na opravu bude vztahovat aktuální nebo ta původní z doby výstavby?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte prosím někdo tip na rozumnou firmu na montáž klimy. Díky onymu jsem přesvědčenej vzít Daikine, ale klidně cokoliv, co bude kvalitní (v klimách se nevyznám, takže dám na doporučení).

Montáž v okrese Blansko, takže ideálně něco v regionu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Moty napsal:

Potřebuju radu nejspíš nějakýho elektrikáře/revizáka. Máme barák (kolaudace 1984) a máme v prdeli hromosvod. Mysleli jsme, že ho jen zdemontujeme a prdíme na to, ale je součástí kolaudačního rozhodnutí, takže nemůžeme, jaká norma se na opravu bude vztahovat aktuální nebo ta původní z doby výstavby?

díky

Moty, mně dělal hromosvod před 16 lety chlapík, kterej nejen že měl firmu na jejich realizaci a revizi, ale hlavně věděl o hromosvodech úplně všechno, měl to i jako hobby. Včetně legislativy. Koukám na net a zřejmě furt funguje. Akorát už tehdy byl v letech, tak doufám, že to není třeba  syn... jestli mu je přes 60 let, je to on a můžu doporučit. p. Konšal, +420251626712

Edit: aha, tak číslo nefachčí, už asi skončil - pardon :(

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...