Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Např. https://www.best.info/best-terasova-vymyvana-600-x-300/verdo/PL63VERDO
je to vlastně ochoz kolem domečku.Budou tam i vodorovné úseky.Jdem mě o to ať to za 2 roky neodprýskne z flexi lepidla.Nebo lepit na lepší chemii? 199fcd6ec5a375b6fb43e894793fc3a2.jpg

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vim, ze vubec neni vhodnej cas na rekonstrukci, ale chtel bych se pustit do castecneho zvelebeni domu po babicce. 

Je to dum v tragickem stavu a aktualne bude spodni patro cca rok prazdny, tak me napadlo udelat to nejak moderne. 

Co obnasi udelat takovehle velke francouzske okno se dverma? Myslim to spodni. Je mi jasny, ze potrebuju preklad. Bylo by to do vnitrobloku, tak asi neni problem schvaleni urady. Ale i tak predpokladam, ze to bude chtit projektanta? Nebo staci statik? Jakej je za vas fundovanej odhad tehle legrace? Zdeny dum z 20.let a okno klidne copy paste. 

IMG_20210928_225607.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preklad je to nejmensi. Zalezi, jak budes chtit okno umistit, dle toho se musi upravit spodni cast k montazi, aby to bylo ve spravne vysce s budouci podlahou, nevznikl tam tepelny most, atd...

Jak to budes stinit v pripade, ze je to na nejakou stranu, kde bude vice svitit slunce. V lete bys mohl mit dost sklenik. V zime naopak vetsi unik tepla.

Jak budes vytapet? Pokud je to stary dum, asi bude pod stavajicim oknem radiator, ktery vytapel mistnost. Montazi okna o nej prijdes. 

Odhad ceny bude slozity. Okno muzes vybrat za 30 i za 100 tis. Dle materialu, provedeni a velikosti. Ale to bude v tomto pripade jen mala polozka v celkove sume. Jakakoliv rekonstrukce ve starem baraku, kdy se tam predelava neco "nestandardniho" je loterie. Ale za 100 ani za 200 to neporidis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necekam, ze to poridim za kilo. Ale hodne jsi mi rozsiril obzory, na radiator jsem treba vubec nepomyslel. 

Nekdo tip na nejakeho praktickeho a dostupneho projektanta? Dal jsem za architekta 80k a stejne jsem si to nakonec vymyslel sam. Akorat koncepce dvou bytu padla, tak ted bude vsechno jinak... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Architekti se tu v začátcích vlákna myslím řešili (nebo v jiném podobném vlàkně). Na normální rodinný dům na neproblematickém pozemku s neproblematickou dispozicí, sloužící jen k bydlení, bez jakýchkoliv jiných reprezentačních, nebo estetických ambicí, spolupráce s architektem opravdu není nezbytnost, ani nikdy v historii pokud vím nebyla.

To říkám s vědomím, že tu mezi členy jsou i architekti a přesto, že (dobrou) architekturu mám rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, martar napsal:

Architekti se tu v začátcích vlákna myslím řešili (nebo v jiném podobném vlàkně). Na normální rodinný dům na neproblematickém pozemku s neproblematickou dispozicí, sloužící jen k bydlení, bez jakýchkoliv jiných reprezentačních, nebo estetických ambicí, spolupráce s architektem opravdu není nezbytnost, ani nikdy v historii pokud vím nebyla.

To říkám s vědomím, že tu mezi členy jsou i architekti a přesto, že (dobrou) architekturu mám rád :)

Přesně tak, je to podle mě zbytečnost. Pozemek je bezproblémovej, už v nový zástavbě, vlastně poslední nezastavěná parcela. Proto si myslím, že projektant bude stačit. Všude okolo jsou patrový, ale mně se do patrovýho vůbec nechce. Žádnej regulační plán tam není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mě řekli min týden ať to raději pošlu poštou s nalepenými kolky. Podání do jiného regionu tady v Praze ( chtěl jsem to dat tady na podatelně ať si to interně vyřídí) Chvíli jsem myslel, ze si děla legraci, ale bohužel né…..

Chtěl jsem to poslat datovkou, ale i přes DS to musí mít digi podpis ( asi jediný úřad u nás, kterému nestačí DS).

Upraveno uživatelem Drda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, martar napsal:

Chlapi, nevite, jak je to s elektronickým podáním návrhu na vklad do katastru (mám ověřenou konverzi listin z czechpointu)? Jde mi o to, kdy a jak se platí poplatek či obdoba kolku. 

Opravdu jde o návrh na vklad? Ptám se, jelikož jsme ve vlákně o stavbě domu a nové budovy se zapisují do katastru ve většině případů záznamem, nikoliv vkladem. Za zápis záznamem se pak neplatí správní poplatek. Samozřejmě nastat zápis vkladem může (např. pokud je budova jiného vlastníka, než je vlastník pozemku zastavěného budovou, nebo mají být k budově evidována jiná věcná práva než k pozemku, apod.).

Ad poplatek za vklad, cituji (z https://cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Zapisy-do-KN/Zapisy-do-KN.aspx#vklad):

"Správní poplatek lze platit platební kartou nebo v hotovosti na příslušném katastrálním pracovišti nebo bezhotovostně na zvláštní účet státního rozpočtu zřízený u příslušného katastrálního úřadu. Při osobním podání návrhu na vklad získá klient v podatelně příslušné platební údaje přímo, při podání prostřednictvím poštovního přepravce nebo datové schránky mu budou zaslány platební údaje po zaevidování návrhu. Poplatek lze platit i kolkovými známkami, nepřevyšuje-li jeho výše 5 000 Kč. "

@Drda Elektronicky podávat samozřejmě lze, pokud splníš všechny náležitosti (obdobně, jako je musíš splnit u papírového podání a listin): https://cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Zapisy-do-KN/Podani-navrhu-na-vklad-v-elektronicke-podobe.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju moc. Nejde o zápis budovy, jen o výmaz zástavniho práva na barák (doplacený úvěr). Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat samostatné vlákno a statuty už holt smějí být jen hodinkové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar stavebníci, vybírám anténu na DVB-T2 na nový barák a uvažuju o instalaci pod střechu do půdního prostoru. Máte s tím někdo reálnou zkušenost jestli to funguje popř. jaká anténa. Mám pálenou tašku a celkové zaklopení střechy deskama. 

Ještě by mě zajímalo, jak řešíte rozvedení anténního signálu DVB-T2 do více televizí (3 ks u mě). Stačí to rozvést přes nějaký rozbočovač co koupím v elektru??

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...