Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dům by byl, ale teď zvažuji dát na střechu fotovoltaiku. Jedná se o jednoplášťovou rovnou střechu, dřevěný záklop, samolepící asfaltový pás, polystyren, geotextilie a fólie alkorplan. Nemám obavu, že by to střecha neunesla, ale trochu váhám kvůli případnému požáru panelů - pak by střecha z výše uvedených materiálů "hučela" během chvilky. Neřešili jste to někdo?

Díky

Dotaz jsem přesunul do sekce Fotovoltaika - tam se hodí víc.

Upraveno uživatelem davyt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Máte někdo zkušenost s foukanou izolací Climatizer plus, nebo Supafil Loft 045. Jedno je recyklovaný novinový papír a druhé skelné vlákno. Potřebuji zafoukat strop  novostavby bungalovu. Nemůžu najít nějaké srovnání funkčních vlastností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ne stříkaná pěna? To je asi jediný co bych udělal jinak. Dal bych místo vaty stříkanou pěnu.

 

Chtěl bych se Vás zeptat, čím čistíte terasy? Máme velkoformátovou dlažbu (80x40cm), položenou na sucho v zastřešené terase (7x5m). Je to beton s příměsí kamene a žuly. Vypadá to jako kámen, ale hadrou to vytírat je očistec. Rád bych si práci nějak zjednodušil. Chtěl jsem koupit home kit karcher s rotační tryskou, ale tam mě odrazuje, že za 20 min si totálně podmáčím barák. Máte někdo zkušenost s něčím osvědčeným pro tento účel? Karcher FC7 nebo FC5? Podle toho co píšou je to spíš mop na domácí použití, ale kdybych koupil válce vhodné na kámen, tak by to možná mohlo fungovat? Nemáte někdo? Na terase není žádný mech ani tráva. Spíš mastnota, bláto co tam děti natahají na botách a podobné nečistoty. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, shewcza napsal:

Proč ne stříkaná pěna? To je asi jediný co bych udělal jinak. Dal bych místo vaty stříkanou pěnu.

Prvně jsem uvažoval i o pěně, ale nějak mě to odradilo. Máš foukanou vatu, nebo jsi dával v rolích? Proč by jsi to udělal jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jsem měl tu čest být letos u dvou aplikací a udělalo to na mě dojem. Podle mě to je skvělý. Mám v rolích. U těch foukaných by mě odrazovalo riziko, že se tam zabydlí nějaký potvůrky. U pěny je to téměř vyloučeno a nebo to hned poznáš. Vatu vytaháš celkem rychle, ale pytlovat foukanou bych nechtěl. Jasně, pěna bude nejdražší, ale je to fakt super řešení za mě. Dělali to bráchovi v podkroví a u táty na garáži pochozí - to sem ani nevěděl, že existuje. Potom se to natíralo takovou spešl hmotou. Po ztvrdnutí spíš guma bílé barvy, ale 10K za kýbl. Za minutu se po pěně dalo chodit. Čuměl jsem jak péro z gauče. V garáži letos v -5C o 7 stupňů větší teplota než loni, když byla stejná teplota venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jaká je teď technologie foukané izolace, ale sestřenice si ji nechala před lety udělat a nedávno museli sundat obložení a zjistili, že většina izolace sedla k okrajům sedlové střechy a zbytek byl úplně bez izolace.

Já mám na chatě klasické pásy z minerální vlny a nedávno jsem to kontroloval a v pohodě. Podkroví vytopím jedním malým radiátorem. Tl. izolace cca 20cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, tombas napsal:

Nevím, jaká je teď technologie foukané izolace, ale sestřenice si ji nechala před lety udělat a nedávno museli sundat obložení a zjistili, že většina izolace sedla k okrajům sedlové střechy a zbytek byl úplně bez izolace.

 

Přesně na tohle jsem se chtěl zeptat. Jestli ta foukaná izolace časem nesedá, případně jak rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, bedan napsal:

Přesně na tohle jsem se chtěl zeptat. Jestli ta foukaná izolace časem nesedá, případně jak rychle.

Nevím, jak rychle sedá, protože to klidně mohlo být během prvních pár let, ale zjistili to teprve po asi deseti letech, až řešili jiný problém. Nicméně to bylo znát už při vytápění, že byla pořád zima a to je pěkných pár let zpátky.

Foukané izolace bych se nebál na vodorovné konstrukci, třeba strop nad kterým je už jen nevytápěná půda, do sedlové, pultové nebo jinak skloněné střechy bych ji nedával, ale je to jen můj osobní názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu foukat na vodorovnou konstrukci. Role vaty nepřicházejí v úvahu, rozteč vazníků je 85 cm, tudíž řezat každou roli a tak. Stejně to nedáš nikdy přesně.

Od pěny mě odrazuje prodyšnost. Chtěl bych aby to trochu dýchalo a případná vlhkost se odpařila.

Spíš mě zajímaly rozdíly ve funkčnosti celuloza vs. skelné vlákno. Každá firma a výrobce si obhajuje to svoje a ostatní haní. Cena je trochu lepší u skelné vaty při stejné výšce zafoukání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou prodyšností a dýcháním je to přesně naopak, než píšeš. Izolace z PUR má tu výhodu, že je nenasákavá a tvoří jakousi přirozenou parozábranu, zatímco vata a ostatní typy minerálních izolací budou vlhkost (hlavně v chladných a vlhkých dnech) absorbovat, čímž se snižuje její izolační schopnost. A pokud nebudeš mít perfektní a neprodyšnou parozábranu, můžeš počítat i se zatékáním kondenzátu a plísní.

Odvětrání mezistřešního prostoru je pak samozřejmostí.

Celulóza vs. skelné vlákno? Nevím, řiď se součinitelem tepelné vodivosti lambda (λ), Čím je hodnota nižší tím je kvalita tepelné izolace vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...