Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, gunman napsal:

Řekl jsme mu, že jak ho tam uvidím krást, tak ho střelím do kolene. Pak mi ještě zkusil naúčtovat pronájem lešení a pak jsem ho vyhodil. Zaplacený dostal jen to, co měl nárok podle smlouvy.

Za měsíc dal do místního plátku inzerát, ať doplatím, co dlužím. Fajn na malým městě. Tak mu začali chodit dopisy od mého právníka a pak najednou umřel. Volala mi to jeho žena, že ho štrejchlo z těch dopisů, že mu prý právník vyhrožoval, že jsem zrůda a tak.

#sestimsmiř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, koupil jsem dům a beru to z gruntu, viz foto 🙂 Nemate někdo možnost koupit se slevou zařizovací předměty do koupelny? Chystám se koupit třeba “chytré” wc s bidetem od Geberitu nebo Grohe, ale nikde mi zatím nechtějí udělat dobrou cenu…případně i stavební materiál a vše okolo ( vc koupelny, kuchyně, všechno :-)). 
diky!

B939FCD0-1D69-4011-9B11-79619663E418.jpeg

CEA15645-0051-4928-B0FC-BA8298D7A186.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 12. 2021 v 11:35, Émile napsal:

To mě hned napadlo, už jsem řešil se sousedem umístění kamer směřujících na naši stavbu. Ale celkově je to strašná pakárna. Pořád nějaké problémy, dozor se může rozkrájet a i tak je stále co řešit. Každopádně kvůli tomu nespím a začínám litovat, že jsme do toho vůbec šli :(

Plne te chapu s litovanim a nespanim. My loni koupili chatu, ze souseda se vyklubal naprosty kreten (dve napadeni, poskozovani majetku, stiznosti na vsech uradech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ve spolek, už došlo i na mě. Máme pozemek, je třeba dodělat vodu a kanalizaci, bohužel 70m přípojky. No a teď už jen dům.

Nechali jsme si udělat u architekta studií a začalo kolečko hledání dodavatele.

V první řadě padl hledáček na Atrium, nahodilo cenu, která nás moc nepotěšila ani v jejich základu. Zkouším dále...

Máte nějaký tip na dobrou firmu na dřevostavbu / zděný dům? To samé na někoho kdo by nám realizoval přípojky?

Obec Tman/Lounin, okres Beroun.

Jedna se o patro 11x12m půdorys.

Díky moc


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 1. 2022 v 18:01, elninoelnino napsal:

Ahoj, koupil jsem dům a beru to z gruntu, viz foto 🙂 Nemate někdo možnost koupit se slevou zařizovací předměty do koupelny? Chystám se koupit třeba “chytré” wc s bidetem od Geberitu nebo Grohe, ale nikde mi zatím nechtějí udělat dobrou cenu…případně i stavební materiál a vše okolo ( vc koupelny, kuchyně, všechno :-)). 
diky!

B939FCD0-1D69-4011-9B11-79619663E418.jpeg

CEA15645-0051-4928-B0FC-BA8298D7A186.jpeg

Ahoj.Manzelka predem vybrala vybaveni a poslala do Sika poptavku...nejaky zastupce si to cele vzal jako balik a dal nam slevu asi cca 20%.Usetrilo se na 2 koupelkach asi kolem 80.tis od standardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, není mezi námi někde statik? Potřebuju z garáže udělat místnost a tím, že to navazuje na dům, tak posoudit jestli lze udělat dveře nebo spíše jak aby to vyhovovalo. Proto bych potřeboval někoho požádat o radu, posudek nebo tak něco.díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tenge Nějaký plánek máš? Nebo fotku? Je ta garáž samostatně stojící nebo má s domem společnou zeď? Předpokládám, že u domu se jedná o nosnou obvodovou zeď a totéž u garáže, pokud je samostatně stojící. Garáž je jednopodlažní nebo je na ní nějaká nadstavba? Jak je provedeno zastropení/zastřešení garáže - uložení nosných trámů? Jaká je konstrukční výška garáže? Je dostatek prostoru pro dodatečné uložení překladu nad budoucí otvor (dveře)?

To je spousta otázek, které vyžadují odpovědi :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím doporučit nějaký videotelefon. Momentálně nám tahají elektriku,tak ať víme co tam mají vše dát. Nepotřebuji nic extra. Máme prosklené dveře s mléčným sklem a rád bych jen aby děcka věděli kdo je za nimi než otevřou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 1. 2022 v 15:48, tenge napsal:

Ahoj pánové, není mezi námi někde statik? Potřebuju z garáže udělat místnost a tím, že to navazuje na dům, tak posoudit jestli lze udělat dveře nebo spíše jak aby to vyhovovalo. Proto bych potřeboval někoho požádat o radu, posudek nebo tak něco.díky

Jakože nebudeš mít garáž jo? že ji prostě zrušíš …..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dvě garáže, jednu cca 10x4m tam stojí paní a ve zbytku mám ponk, sekačku atd, druhá pak původní z roku 1965 kam se vejde max 105 užovka , takže garáž na bordel - pardon věci a hračky . Já si udělal na své služební auto suché stání 5x5,5m a sem spokojený :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkala mi žena, na co stavím garáž 6x8 a k tomu krytý stání 6x6. 

V covidu je v garáži, kam jsem normálně nacpal 3 auta, rozebranej veterán a děti si tam udělali posilovnu a zbytek je zaskládanej sezónním nábytkem, regálama, kolama, motorkama, koloběžkama.........

Pod krytým stáním je její a moje auto a dětí auto mokne před barákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cafte chcem sa opýtať na cenu hrubej stavby...

ZASTAVANA PLOCHA DOMU BEZ TERASY 170,7 m2
TERASA 27,4 m2 - základ a prestrešenie + 2x stĺp

GARAŽ - 54,5 m2pohlady.jpeg.thumb.png.f978cf7a432d71636054e8cbbf7f20b1.png

Základy dom a garáž + múry Ytong 300 + vnútorné priečky + železobetónová strecha dom a garáž + prestrešenie terasy + príprava napojenia na siete + komín + zateplenie strecha + Fatrafol + štrk na streche - vlastne hrubá stavba  

aktuálne necenené na cca 110 000 Eur  (materiál+práca)

je to podľa Vás primeraná cena ?

Dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cafte chcem sa opýtať na cenu hrubej stavby...
ZASTAVANA PLOCHA DOMU BEZ TERASY 170,7 m2
TERASA 27,4 m2 - základ a prestrešenie + 2x stĺp
GARAŽ - 54,5 m2pohlady.jpeg.thumb.png.f978cf7a432d71636054e8cbbf7f20b1.png
Základy dom a garáž + múry Ytong 300 + vnútorné priečky + železobetónová strecha dom a garáž + prestrešenie terasy + príprava napojenia na siete + komín + zateplenie strecha + Fatrafol + štrk na streche - vlastne hrubá stavba  
aktuálne necenené na cca 110 000 Eur  (materiál+práca)
je to podľa Vás primeraná cena ?
Dík za info

Já mám nějakých 230m2,střecha zelezobeton+fólie,zdivo porfix,dvojkomin,okna,dveře +vrata,příčky a jsme na nějakých 2 mil. svépomocí


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, rooosta napsal:

Cafte chcem sa opýtať na cenu hrubej stavby...

ZASTAVANA PLOCHA DOMU BEZ TERASY 170,7 m2
TERASA 27,4 m2 - základ a prestrešenie + 2x stĺp

GARAŽ - 54,5 m2pohlady.jpeg.thumb.png.f978cf7a432d71636054e8cbbf7f20b1.png

Základy dom a garáž + múry Ytong 300 + vnútorné priečky + železobetónová strecha dom a garáž + prestrešenie terasy + príprava napojenia na siete + komín + zateplenie strecha + Fatrafol + štrk na streche - vlastne hrubá stavba  

aktuálne necenené na cca 110 000 Eur  (materiál+práca)

je to podľa Vás primeraná cena ?

Dík za info

Vidim ze to mas aj zakopane...

Pekny projekt.

Cena bez zateplenia, okien, zaluzii atd predpokladam.

Ak sa pytas ci nieje vysoka, tak neverim. Skor by som sa bal ze ju bude tazke dodrzat. Ale zalezi od lokality. Kde to stavias (oblast)? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...