Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, eskimak napsal:

Vidim ze to mas aj zakopane...

Pekny projekt.

Cena bez zateplenia, okien, zaluzii atd predpokladam.

Ak sa pytas ci nieje vysoka, tak neverim. Skor by som sa bal ze ju bude tazke dodrzat. Ale zalezi od lokality. Kde to stavias (oblast)? 

Nie je to veľmi zakopané, skôr sme sa snažili "kopírovať" terén 🙂

Dodržanie ceny no tiež sa toho trochu obávam keď vidím čo sa deje na trhu...

Lokalita východné Slovensko, Prešov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, hezký projekt. Jako při dnešních cenách postavit tohle bude stát kolem 10 mega. Odhadem pohledem z okna si tudíž myslím, že to bude za hrubou spíš 3-3,5 mio (bez oken, ty se standardně do hrubé nepočítají), tj. nějakých 120-140 k Euro.

Ta garáž předpokládám není započítaná v té podlahové ploše, nebo ano? Ve spodním patře s garáží bude i částečně podkopaný dům a průchod ze spodu nahoru suchou nohou? Budete mít pod tím barákem jakože celé patro - technická místnost, dílna, sklad/sklep atd.? Tohle by významně ovlivnilo kalkulaci i výslednou cenu.

Jinak nikde nezaznělo, jestli se bavíme o svépomocí nebo dodavatelsky :)

Edit: jsem laik a svůj barák si teprve letos začínám projektovat, takže se těch cen taky děsím 😕

Upraveno uživatelem Happy88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Happy88 napsal:

Ahoj, hezký projekt. Jako při dnešních cenách postavit tohle bude stát kolem 10 mega. Odhadem pohledem z okna si tudíž myslím, že to bude za hrubou spíš 3-3,5 mio (bez oken, ty se standardně do hrubé nepočítají), tj. nějakých 120-140 k Euro.

Ta garáž předpokládám není započítaná v té podlahové ploše, nebo ano? Ve spodním patře s garáží bude i částečně podkopaný dům a průchod ze spodu nahoru suchou nohou? Budete mít pod tím barákem jakože celé patro - technická místnost, dílna, sklad/sklep atd.? Tohle by významně ovlivnilo kalkulaci i výslednou cenu.

Jinak nikde nezaznělo, jestli se bavíme o svépomocí nebo dodavatelsky :)

Edit: jsem laik a svůj barák si teprve letos začínám projektovat, takže se těch cen taky děsím 😕

Dúfam, že to nebude stáť 10 mega počítam tak max 250 000 Eur so všetkým ...

Garáž v cene hrubej stavby je samozrejme započítaná, je to ako celok tak ako som písal ... príprava stavby, základy garáž+dom, príprava sietí, steny obvodové aj vnútorné, strecha železo betón, zateplenie strechy, fatrafol a zásyp. - celé to má realizovať firma. 

Prechod do domu nie je suchou nohou, to by zas riadne predražilo stavbu, vstup do domu je z vonku viem trocho nevýhoda, ale no a pod domom nie je nič.

pre lepšiu predstavu prikladám pohľad/rez 🙂

1a.thumb.jpg.2b0fe7d77cd5a28bc69dad9a8dd21d3d.jpg

2a.thumb.jpg.b8df852aac75feee17f8ceb079da2e4e.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, WATCHES napsal:

Jestliže Tě hrubá stavba bude stát 110 k EUR, navíc bez oken, dveří a vrat. Tak zapomeň na to že za 140 k EUR doděláš zbytek. 

Zahrada, plot,kuchyňská linka atd. 

Bez zahrady, plotu, pevnych ploch, brany mu to moze za 140k vyjst. Ak nebude moc hrotit detaily. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud prepocitavam dobře,tak na dodělání 3,5 míče a to má bez oken a dveří. Dále nemá napsáno vytápění jaké bude a čím,dále jaké omítky,jaká Elektro náročnost (chytrý dům),atd.
Vyjít to může,ale záleží na tom co vše bude nebude


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Émile napsal:

Tak něco podobnýho, ve svahu teď stavím já. Hrubá stavba s oknama vyšla na 4,5. Počítám, že celek bude tak 8-9 :)

No ty ceny jsou šílené dnes a tak nějak jsem to odhadoval. Pokud to má stavět firma na klíč tak to bude ještě víc. Největší průser je, že to vše pořád zdražuje. Děkuju bohu, že už máme postaveno za poloviční ceny cca 10 let zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Syn chtěl stavět. Má dobrou práci, snacha na mateřské s prvním potomkem, ale také při mateřské pracuje. Oběma je 30 let. Řeší vlastní bydlení a budoucnost, kde žít. Syn je ekonom a když srovnával náklady na život v Česku a zbytku Evropy v kontextu s příjmy a různými sociálními systémy, tak řekl, že tady peníze za bydlení a další  nedá a jak bude vnouček větší, jdou do světa☹️ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, M3maniac napsal:

No ty ceny jsou šílené dnes a tak nějak jsem to odhadoval. Pokud to má stavět firma na klíč tak to bude ještě víc. Největší průser je, že to vše pořád zdražuje. Děkuju bohu, že už máme postaveno za poloviční ceny cca 10 let zpět.

Ještě jsme nedostavěli, je v tom řada problémů, který se strašně blbě řeší. Aktuálně mi víc než peníze chybí lidi, kteří jsou slušní, spolehliví a hlavně po nich nemusíš všechno kontrolovat 3x. Náš architekt a st.dozor, oba již v důchodovém věku, jen nevěřícně kroutí hlavou. Oba mají za sebou úspěšnou kariéru a náš dům je jejich profesní finále. Asi si to představovali jinak :( No i my jsme si původně mysleli, že budeme bydlet tak na konci roku 2020. A pozemek, který jsme kupovali za 1,5m, tak vedle nás, poslední volný 1200m se v loni v září prodal z 5,5m. Prostě šílený. Vedle toho je Rolex svět ještě v pořádku :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nezávidím nikomu kdo má teprve kupovat pozemek a začínat stavět. Kámoš co vlastní stavebniny mi říkal už před rokem, buď rád že už máte hotovo. Dnes jsou lidi rádi že matroš je, kdysi jsem ho dával s velkou slevou aby se prodal a dnes se o něho lidi perou a bez slevy. Třeba před měsícem jsem kupoval kotel, vyhlídl jsem ho ve čtvrtek a v pátek jel koupit a už byl o litr dražší a dnes už stojí o další litr víc.Takže pevné nervy všem stavebníkům, ale hlavně nestavějte to s rozpočtem na hraně. Hodně lidí si myslí že postaví dům za 3 a pak je to 5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to masakr no. A změna k lepšími s cenama je v nedohlednu. Spíš naopak to pude pořád výš. Nás 30níky to “dobře” postihlo.

Mě by docela zajímalo, @vzduch , co ten Tvůj syn vymyslel jako ideální cílovou destinaci, kam se hodlá přesunout :)

A @Émile Ty prosím stavíš kde? Resp. staví někdo Brno/jižní Morava? Byl bych vděčný za kontakty na dodavatele, pracanty, dozor apod. Sehnat někoho solidního je, jak píšeš, strašně těžký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vzduch napsal:

Syn chtěl stavět. Má dobrou práci, snacha na mateřské s prvním potomkem, ale také při mateřské pracuje. Oběma je 30 let. Řeší vlastní bydlení a budoucnost, kde žít. Syn je ekonom a když srovnával náklady na život v Česku a zbytku Evropy v kontextu s příjmy a různými sociálními systémy, tak řekl, že tady peníze za bydlení a další  nedá a jak bude vnouček větší, jdou do světa☹️ 

Tohle je docela zajímavý. Máte někdo nějakou zkušenost, resp. srovnání z Evropy? Mě se zdá, že právě v ČR jsou životní náklady vs. příjem ještě celkem v pohodě, ale možná se pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...