Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 5 minutami, Happy88 napsal:

Nj prave. Zalezi na stari, stavu, velikosti, lokalite. 80m2 4+1 (takze pokoje treba 10m2) v 60 let starym panelaku na sidlisti nepovazuji za etalon. V centru jsou taky treba pres 100 let stary bytovy domy, energetickej stitek G, velmi casto bez jakekoliv rekonstrukce a stejne pokud je plocha 100m2+ tak za min nez 100k za metr to nekoupis.

Realita je totiz takova (vlastni zkusenost), ze pokud je u nekteryho inzeratu pomer cena vykon dobra a ozve se hodne zajemcu, konci to tak, ze se zajemci predhazuji a realitaci si rikaji o uplatky bokem nebo poradaji tajny aukce. U rodinnych baraku v okoli 30km okolo Brna to same.

Rozhodne se nechci nejak hadat nebo to zvelicovat, sam sem jako tricatnik v pozici kdy to vic nez rok aktivne resim a je to proste peklo. I s nadprumernym platem je pro me jakekoliv bydleni bez podpory rodiny/dedictvi nebo nejakeho majetkoveho vyrovnavani naprosto nerealne. A ani kdyz mam to stesti, ze tu podporu mam, tak to pro me neni nic prijemneho.

Je to tak, lidi se přeplácejí, ale jsou to většinou lidi s vysoce nadprůměrným příjmem nebo lidi jako ty co maj podporu rodičů. Člověk s průměrným nebo dokonce s podprůměrným platem si nemůže dovolit přihazovat statisíce…. Protože i tak je rad kdyz dosahné na hypo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za cca 2 měsíce budu přebírat dům kousek za Prahou. Malý developerský projekt, žádnej southfork. Za rok a půl od podpisu smlouvy je dnes cena za stejný dům v další etapě cca o 2.5M výš. Masakr.

Pár domů bude prý předáno později, než je ve smlouvě a po dotazu na developera ohledně kompenzací (opět v souladu se smlouvou) bylo poměrně striktně řečeno, že nic nedostanou a pokud to chtějí řešit, vrátí jim všechny peníze a nazdar. Poptávka naprosto převyšuje nabídku, i za těch šílených cen. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Josef01 napsal:

Neporovnával jsem to nijak důsledně, jen co jsem viděl na cestách, ale myslím, že dávat 300 průměrných platů za byt 4+1 na vesnici 30 km za hlavním městem, se jen tak někde nepovede.

Hm, asi žiju v jiném vesmíru. 11 mil za byt 4+1 je pro mě totální píčovina. Podotýkám za byt mimo centrum města resp. vyhlášenou lokalitu. Ale neznám všechny okolnosti. Rozveď to trochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, shewcza napsal:

Jen ať přijdou a zakážou mi to, už se moc těším. Tohle nikdy neklapne, stejně jako se pořád bude topit uhlím. Pokud ovšem tyhle komodity nějak výrazně nezdraží a to tak, že by topení dřevem či koksem bylo dražší než topení plynem či elektrikou.

 

Mě to může být celkem jedno, topím elektrikou, ale měli jsme přes svátky nějaké problémy s TČ a zvykl jsem si na teplo z krbu. Takže jak jsem prvně nadával, že to jsou vyhozený prachy, dnes ženě děkuji, že byla tvrdá a stála si za svým. Kdybychom krb neměli, pravděpodobně bychom loňské svátky trávili u rodičů.

No v Praze už nedostaneš krb do projektu. Sestřenka zrovna staví a bez krbu, tzn. hlavně bez komínu. Taky jsem na to čuměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kotlick napsal:

Hm, asi žiju v jiném vesmíru. 11 mil za byt 4+1 je pro mě totální píčovina. Podotýkám za byt mimo centrum města resp. vyhlášenou lokalitu. Ale neznám všechny okolnosti. Rozveď to trochu.

Bylo to minulý rok v dubnu, kousek od Jílového u Prahy v bytovce hned u silnice, 2x 4+1 za 9.5 mil., hned to bylo pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dneska jsem na to u nás koukal a když jsem viděl ceny, tak na mě jdou mrákoty. Před čtyřmi lety jsme kupovali 2kk v ještě nepostaveným domu za 2,8M a loni touhle dobou fixovali hypotéku za 1,79.

Dneska bych za ty peníze nekoupil ani nezrekonstuovaný 1kk v letitým paneláku a sazby jsou na 4,59.

Když si vezmu jaký jsme měli před deseti lety (ve třiceti) nervy s koupí prvního bytu a tím kolik a jak budem platit hypo, tak kdyby mně bylo dneska třicet, tak bych z toho asi předčasně zešedivěl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strašný... I když zase velkej pozemek, relativně klidný misto, kousek do lesa i do města.

Kousek odtud na druhý straně kopce se prodává tohle https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+kk/hradec-kralove-trebes-svatojanska/805906524#img=0&fullscreen=false za 14,8M

A teď co je lepší koupě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, pebe napsal:

U nás v Hradci si můžete koupit pěknou ruinu na nudli pozemku u hlavní silnice v kopci 🤟

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/hradec-kralove-novy-hradec-kralove-brnenska/3817564252#img=18&fullscreen=false

Toto je peklo, 7 do toho dáš a bude to pěkná nudle 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak vidim, tak na tom nejsme tak spatne, ze mame pozemek bez síti a s dramata pres.
Takže z toho uděláme za 1.3M jakz takz neco pro malý Barak. K tomu cena projektu za 2 roky šla o 2M nahoru, není lepší čas na stavbu než ted. 

Člověk si umí vybrat :D

Kecam, ještě pockame par měsíců az budou vyšší hypotéky a jdem do toho. Bohužel tak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Paw napsal:

Strašný... I když zase velkej pozemek, relativně klidný misto, kousek do lesa i do města.

Kousek odtud na druhý straně kopce se prodává tohle https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+kk/hradec-kralove-trebes-svatojanska/805906524#img=0&fullscreen=false za 14,8M

A teď co je lepší koupě...

Taky pěkný 😮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/21287443-financny-strazny-pes-eu-varuje-predrazene-nehnutelnosti-mozu-sposobit-slovensku-vazne-problemyMajitelia

akoze mat teraz starosti s tým že mám kupovať niečo na bývanie, tak si to rovno hodím. V podstate u nás za bývanie aktuálne pýtajú úplne nezmysli tiež. Mal som tu česť o tom viest debatu s analytikom z Národnej banky a ten mi hovoril že aktuálne to ešte za bublinu nemôžu vyhlásiť kvôli tomu že množstvo tých bytov napr v BA skupujú ti najbohatší ľudia a firmy na hotovosť. Bohužiaľ množstvo čerstvo natlačených peňazí sa prejavilo. Plus ako bonus u nás stále úroky okolo 1%…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nedávno kamarád posílal nějaký chatky/domky na Slapech. Vypadá to trochu moderněji ale jinak stejně jak chatka v kempu každých co 10 metrů. Prostě lepší kemp, soukromí nula. Cena 21mega za kus, nechápu že to někdo vůbec může jen zvažovat. To už radši Špindl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panika z neustáleho zdražovania vedie ľudí k nakupovaniu, hoc by bol najvyšší čas, alebo už je dávno za, prestať kupovať.. Peniaze sa teraz rozdávajú vo veľkom a ľudia s prehnaný optimizmom neriešia čo ak niečo.. V priebehu 3r + 100% aj u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...