Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Koukal jsem tady na story s cenami. Jinak to tady ctu, kdyby nahodou nekdo narazil na dobreho remeslnika :)

k cenam v Praze. Ja kupoval v rocd 2020 byt v centru. Koukal jsem asi rok a prosel fakt nesmysl bytu. Nakone  jsem koupil u reky asi 300m od Ujezdu za 8,5 a ma to 89m2 + 6m balkon. A taky mame vnitroblok a tam 300m zahradu s kterou mam jeste nejake plany. Jsou tam nejake minusy samozrejme, napriklad ten barak je dost podfinancovany, jinak okna by chtela vymenit/renovovat atd.

Mel jsem vyhodu, ze prodavajici ten inzerat uplne podelali + na penize dost spechali, myslim, ze po prohlidce jsme za 10 dni podepisovali a hned sly penize. Stejne velky byt vedle (vedlejsi na patre, kdysi ty byty byly spojeny) Ceska Sporitelna ocenila o rok driv jako zastavu na 11,5.

Nicmene ceny v Praze jsou pro me dost zvlastni.

chapu centrum. Ale tady neni v podstate rozdil v cenach v lokalite. Coz je nesmysl. Dlouhodobe si myslim, ze je hrube podstrelena starsi zastavba casto. Myslim, ze na to porad ma vliv ta jeste nedavna vlna privatizaci. Jinak kamarad ted prodaval byt na Hloubetine, co koupil za 4,5 2020 + nejaky fit out. No a ted dostal 8,8. Byt 2kk 65m i s balkonem + parkovaci stani. Tak tohle mi prijde silenstvi.

kamaradi kupovali byt v Libni 2021. Byt 4kk 90m byt + 80m terasa a maji teda hezky vyhled z posledniho patra + 2 parkovaci stani. Ale 12,5 a to brali jako velmi dobrou cenu. 

za me kupovat byt na vic jak 4 zastavky metra od tech prestupnich stanic vzhledem k uplne minimalnimu cenovemu spreadu je silenstvi, co se vyhledu tyce..

no a k cene. Mel jsem architekta na rekonstrukci z jednoho z vetsich studii. A ptal se me na budget. A rikal mi, ze jsem se zblaznil s mym 1,2-1,5 (a to jsem si myslel, ze chci fakt vysoky standart, nemenim podlahy, dvere, topeni. Chci kuchyn, koupelnu + zachod.. nabytek atd. A navic mam vlastni masiv drevo a je to fakt jen vnitrek a elektrina uz nova je) a on rikal, ze klientum rikaji 20k na m2 bez dph na stavebni veci a + 20k bez dph na vybaveni 😀 tak jsem pochopil, ze s nimi delat nemuzu.

btw nevite o nekom kdo dela vetsi parkety. Chtel bych je dat i do loznice kde je plavoucka. Jsou to dubove 60x15. Chci toho asi 12m2. V ostatnich pokojich budu jen brousit.

Mel jsem trochu strach z energii, mam stropy 4,15m resp 4,07 a topeni plynem + ohrev vody na tu plochu minuly rok necelych 12k, takze uplne v pohode.

Ale ten prostor miluju, jak svetlem, tak pocitem. 

20220404_161242.thumb.jpg.b897330e7333d90d522883e7edec0478.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo a mozna jeste. Zacal jsem opalovat dvere. Mate nekdo zkusenost s tim chemickym sundanim? Tohle jsou strasne galeje. Ony ty dvere maji skoro 230cm, tyhle uz dodelam. Ale jeste jich v byte par mam... 

Jo a jeste bracha si v Ostrave nechal udelat kuchyn a....😀😀 a to borec co to delal tvrdi, ze to je v pohode, ze se tam prece celkem dostat da..

20211012_120506.thumb.jpg.eb9dedf9440ca17a3868dc1c5d8a4179.jpg20211030_190629.thumb.jpg.9322d64a25d0faae66003699827a3845.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se pražskejch bytů týče, tam pro mne bejvá zabiják absence garáží, nebo aspoň podzemních stání. Což starou zástavbu až na výjimky vyřazuje úplně.

E: chápu správně, že ta křídla opaluješ na vejšku?

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Americkej napsal:

Co se pražskejch bytů týče, tam pro mne bejvá zabiják absence garáží, nebo aspoň podzemních stání. Což starou zástavbu až na výjimky vyřazuje úplně.

E: chápu správně, že ta křídla opaluješ na vejšku?

Jo rozumim. No my mame 1 celkem velkou garaz v svj v dome. Takze tam az se opravi bude kolarna, popelnice a muzu tam dat skutr/motorku. Auto uplne bez problemu hned pred domem s kartou. Je ted asi 200 na prodej supr garaz ale ta cena mi prijde az usmevna :)

Prodej garáže 18 m², 2 200 000 Kč , http://www.sreality.cz/detail/prodej/ostatni/garaz/praha-smichov-drtinova/3859286364

Nn opaluju je na kozach ve vnitrobloku, jen jsem to nestihl dodelat a ted jsem ubytovaval Ukrajinky a musel je tam nedodelane nasadit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



[mention=22024]odjinud[/mention] Já vzadu na pozemku tu nekonečně hnusnou a nevkusnou zelenou textilii na plot instaloval. Klasický plot z pletiva jsem platil před 19 lety sám, protože jsem ještě neměl žádné sousedy, a zasadil k němu v celé délce (cca 90m) loubinec pětilistý. Mám rád soukromí i proměnlivost loubince během roku. Sousedi tehdy žádní nebyli, tak jsem si to mohl dovolit. Aby plot rostlinu unesl, při instalaci plotu byly použity zesílené vypínací dràty. 
Časem se objevili sousedi, postavili domy a udělali zahrady a některým začalo vadit, že loubinec natahuje každoročně výhony k jejich thůjím, kterými si většina obehnala pozemek. Tehdy jsem na plot instaloval z vnější strany textilii, která výhonkům zabránila v invazním chování. Protože byla mezi jejich thujkama a mým pŕísavníkem, nebyla naštěstí vidět. 
K otázkàm: hezké to není. Pokud by to bylo na nechràněném plotě, rozerve to časem vítr, který ovšem ještě před tim díky odporu textilie může poškodit i samotný plot (pŕi vichŕici). Stíní to hodně, bere to odhadem mezi 50-75% světla.
Kvalitnejší variantou je reklamní síťovina, tzv. mesh, na krajích zpevněná pruhem pvc banneru a s kovovými oky, ale její odolnost může být při vichřici pro plot polibkem smrti. Mesh je bílý, ale používá se s jednobarevným potiskem nebo s potiskem rostlin, prken, palubek či kamení. Též neobyčejně vkusná záležitost
Jak je to s umístěním textilie na plot z hlediska práva netuším, zákony se v posledních 20 letech měnily... stavební... občanský... aktuàlní znění neznám. Ve finále by to ale mělo být vždycky hlavně o domluvě, pokud je možná. Je důležité si uvědomit důvod, proč tam sousedé tu zábranu chtějí. Když se nedohodnete na textilii, zasadí si tam třeba husté keře a stín budete mít stejně, možná i delší.  No a zmiňovat u malých parcel stín sousedova domu (pokud soused nepostavil mrakodrap) je zbytečné, domy holt stín vrhají jiným vašim sousedům třeba zase stíní váš dům nebo vaše stromy.


Souhlas se vším.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

Jo a mozna jeste. Zacal jsem opalovat dvere. Mate nekdo zkusenost s tim chemickym sundanim? Tohle jsou strasne galeje. Ony ty dvere maji skoro 230cm, tyhle uz dodelam. Ale jeste jich v byte par mam... 

Jo a jeste bracha si v Ostrave nechal udelat kuchyn a....😀😀 a to borec co to delal tvrdi, ze to je v pohode, ze se tam prece celkem dostat da..

20211030_190629.thumb.jpg.9322d64a25d0faae66003699827a3845.jpg

Toto se řeší rohovou lištou, která odsadí ten šuflík za kování... to byl celkem hustej stolař....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za Vase nazory k te folii na plot. To, ze to muze pusobit jako plachta, ktera pri vichru vyvrati plot, me ani nenapadlo. Zkusim je tim trochu vystrasit, aby daly nejakou ridkou. 🙂

No, duvod instalace je jejich soukromi + aby pry necumely (bydli tam 2 lesby) na nas bordel na zahrade, coz maji svym zpusobem pravdu (mame old school zahradu se vsim moznym a ony jen travnik s par ozdobnymi kery). Jak rikam, nebyt toho stinu, jsem pro hned.

S temi tujemi uz taky vyhrozovaly, ale uz tam daly cca 3 roky zpet docela pekny magnolie aj, takze se jim to moc kopat nebude chtit. Z nasi strany jsou stromy (3 jablone, mala ringle, 4 borovice, hrozn. vino, maliny, ostruziny, šerik atd.), vse nalepene az na plot, takze v lete je to zarostle docela obstojne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

Jo a mozna jeste. Zacal jsem opalovat dvere. Mate nekdo zkusenost s tim chemickym sundanim? Tohle jsou strasne galeje. Ony ty dvere maji skoro 230cm, tyhle uz dodelam. Ale jeste jich v byte par mam... 

Jo a jeste bracha si v Ostrave nechal udelat kuchyn a....😀😀 a to borec co to delal tvrdi, ze to je v pohode, ze se tam prece celkem dostat da..

 

Dveře mám čerstvě za sebou. Dělal jsem pomocníka lakýrníkovi (opalování, broušení). O lakožroutovi se vyjadřoval ve smyslu, že je to na houby. 7 zanedbaných dveří - 12 dní práce ve dvou. Opalování - broušení - tmelení - broušení - primer - broušení - vrchní lak. Strašná práce a jsem rád, že jsem našel lakýrníka. Sám bych se z toho asi pos....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Kotlick napsal:

Toto se řeší rohovou lištou, která odsadí ten šuflík za kování... to byl celkem hustej stolař....

Jj uplny kokot. Jeste tam jsou videt srouby na nejakych mistech. A on rikal, ze to je ok, ze to jsou pohledove vruty 😀 a do supliku se prece dostanes, kdyz ohnes ruku a trochu se snazis. 

On tam mel obecne dobre lidi. Dalsi mu vyzdil stenu tak, ze mezi sprchovym koutem a stenou kde ma byt pracka ma 59cm. Chtel 60 pracku. Rozdil v koupelne a zachode ve vysce podlah je 3cm. Atd.. obecne je to cele na nafoceni a dani na instagram delniq. Taky mu zapomneli udelat elektriku na balkon atd. Zas usetril dost penez, pac vetsinou platil o 20-40% mene za to co tam predvedli. Ale me by to strasne sralo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, elloco napsal:

Dveře mám čerstvě za sebou. Dělal jsem pomocníka lakýrníkovi (opalování, broušení). O lakožroutovi se vyjadřoval ve smyslu, že je to na houby. 7 zanedbaných dveří - 12 dní práce ve dvou. Opalování - broušení - tmelení - broušení - primer - broušení - vrchní lak. Strašná práce a jsem rád, že jsem našel lakýrníka. Sám bych se z toho asi pos....

Co to bylo za dveře. Já jsem možná úplně marný ale mám 3x tyhle dvoukřídlé. A potom 2x jednokřídlé menší. A je to určitě na déle. Ono to není moc vidět, ale tam je spousta zdobených detailů a to je fakt peklo. 

Podobně jak když jsem brousil zábradlí na balkóně. Myslím, že na něj nikdo nesáhl tak 50 let. Úplně zrezlé. Strávil jsem s tím prodloužený víkend, 12h prace denně. Jakože obrousit ty vnitřky toho zdobení, fakt peklo. Ale troufnu si tvrdit, že to je fakt pořádně. Byly tam asi 3 nánosy barvy a spousta rzi..

20211011_152125.thumb.jpg.9dcb0cf61291af408af896faa99333ea.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

Co to bylo za dveře. Já jsem možná úplně marný ale mám 3x tyhle dvoukřídlé. A potom 2x jednokřídlé menší. A je to určitě na déle. Ono to není moc vidět, ale tam je spousta zdobených detailů a to je fakt peklo. 

Podobně jak když jsem brousil zábradlí na balkóně. Myslím, že na něj nikdo nesáhl tak 50 let. Úplně zrezlé. Strávil jsem s tím prodloužený víkend, 12h prace denně. Jakože obrousit ty vnitřky toho zdobení, fakt peklo. Ale troufnu si tvrdit, že to je fakt pořádně. Byly tam asi 3 nánosy barvy a spousta rzi..

 

Dveře jednokřídlé. 24 člověkodní je na můj vkus docela dost - a to lakýrníkovi šla práce od ruky. Práce s letlampou byla ještě ta příjemnější. Nejhorší je nekonečné broušení. Kdybys chtěl kontakt na lakýrníka ... 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, co používáte za hnojivo na trávník?

Já používal Travin, ale teď stojí raketu a pampeliškám vyloženě chutná, takže ta složka proti plevelům IMHO úplně nefunguje, takže se poohlížím po nějaké levnější variantě, jen jako hnojivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NPK v kyblíku, 10kg za +- 300 v Hornbachu.

Vyjde na 3 aplikace na 120m2 trávníku. Hnojím 2x za rok, jednou tímto a jednou rozhážu překatrovaný kompost. (Trávu sbírám plus listí a kuchyňský zel+ovo odpad = kompost).

Na pampelišky mám vytrhávač od Fiskarsu, geniální věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NPK v kyblíku, 10kg za +- 300 v Hornbachu.
Vyjde na 3 aplikace na 120m2 trávníku. Hnojím 2x za rok, jednou tímto a jednou rozhážu překatrovaný kompost. (Trávu sbírám plus listí a kuchyňský zel+ovo odpad = kompost).
Na pampelišky mám vytrhávač od Fiskarsu, geniální věc. 

Tak dík, ten vythávač jsem hned objednal- vypadá dobře
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, co používáte za hnojivo na trávník?
Já používal Travin, ale teď stojí raketu a pampeliškám vyloženě chutná, takže ta složka proti plevelům IMHO úplně nefunguje, takže se poohlížím po nějaké levnější variantě, jen jako hnojivo.

Pure Sport & Golf a na podzim Pure Autumn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...