Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když už je tady poslední post o trávníku, tak se přidám.

Můj trávník kolem domu mě sere čím dál tím víc. Lezu kolem toho jako debil a výsledek je, že mám trávník plný pýru a lipnice. Už si pohrávám s myšlenkou, že to komplet zabiju round upem, nechal chcípnout, zrejpu a vyseju znovu. Jestli se rozhodnu pro tuto variantu, je lepší to udělat co nejdříve nebo třeba někdy na podzim a počkat přes zimu a začít osevat opět brzo na jaře?

Nebo je i nějaká jina varianta, jak se toho svince zbavit? Nebo se s tím smiř.   

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Koci napsal:

Nechat tak jak je, příroda si najde cestu. Monokultury nejsou přirozené. Příroda vždy spěje k růůznorodosti.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Květnatá_louka_(zahradnictví)#/media/Soubor:Frischwiese_bunt1.jpg

:lol2::lol2::lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Koci napsal:

Nechat tak jak je, příroda si najde cestu. Monokultury nejsou přirozené. Příroda vždy spěje k růůznorodosti.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Květnatá_louka_(zahradnictví)#/media/Soubor:Frischwiese_bunt1.jpg

Jako kvetinovej trávníku je fajn, ale nějak se mi nehodí do konceptu 😆 zkusím ještě pohodit celé substrátem a hodit trávu... třeba to vytlačí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi stacit nebude. Já to budu stříkat Rundapem. Na podzim si chci pujcit zakladač trávníku. Taková obracecí fréza s válcem. Zasadím nové semeno. Přejedu válcem a hektolitry vody. Idealně překrýt netkanou textilii. Budu to dělat jen kolem baráku cca 700m2. Zbytek nechám na přírodě, protože to bych se z toho po...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Gustaf napsal:

Jako kvetinovej trávníku je fajn, ale nějak se mi nehodí do konceptu 😆 zkusím ještě pohodit celé substrátem a hodit trávu... třeba to vytlačí...

Otázka je, kolik tam toho je.. Mě se celkem podařilo vytlačit Ježatku trávou.. Ale poctivě prosívám a to zejména po vertikutaci.. Denně tam pustím dva kubíky vody a docela se daří :) Podporuji i travinem, ale to mi přijde, že působí jen na rychlejší růst trávníku.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, semi001 napsal:

Otázka je, kolik tam toho je.. Mě se celkem podařilo vytlačit Ježatku trávou.. Ale poctivě prosívám a to zejména po vertikutaci.. Denně tam pustím dva kubíky vody a docela se daří :) Podporuji i travinem, ale to mi přijde, že působí jen na rychlejší růst trávníku.. 

Je tam toho mraky právě...proto ten nápad s round upem. Vertikutaci taky dělám, tím jsem tomu asi také pomohl, aby se to krásně rozmnožilo. Zkusím asi na kousku hodit ten zahradní substrát a zasít trávu. Podle toho, co to udělá se na to buď vyseru nebo zahubim...

Loni, když jsem trávník zakládal, tak byl docela fajn. Pak se to zhoršovalo a teď mě přijde že ten pýr ho totálně zabil...

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Propočítával jste někdo o kolik (%) je dražší malý pozemek (řekněme kolem 600m2) osadit hotovým travním kobercem, oproti tomu, že se s tím člověk j.be a pak mu to vyzobou ptáci v počáteční fázy a pak to dorazí např. ten pýr??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už řešíte trávník, měl bych dotaz - plánoval jsem robotickou sekačku Robomow, ale technik ji odmítl instalovat, na zahradě je celkem asi 13 záhonků (ok), které se musí označit drátem. Plocha celkem je asi 900 m/2. Prý se ta sekačka mezi "oky" při návratu na dobití baterie ztratí, vždy nějaké obkrouží a dojde jí energie, než se stačí vrátit. 

Prý by možná pomohla sekačka s návratovým kabelem a GPS.

Máte někdo robotickou sekačku na zahradě, kde je víc překážek, záhonků? Jaká je zkušenost, jaký typ máte?

Dík za každou radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, P_P napsal:

Když už řešíte trávník, měl bych dotaz - plánoval jsem robotickou sekačku Robomow, ale technik ji odmítl instalovat, na zahradě je celkem asi 13 záhonků (ok), které se musí označit drátem. Plocha celkem je asi 900 m/2. Prý se ta sekačka mezi "oky" při návratu na dobití baterie ztratí, vždy nějaké obkrouží a dojde jí energie, než se stačí vrátit. 

Prý by možná pomohla sekačka s návratovým kabelem a GPS.

Máte někdo robotickou sekačku na zahradě, kde je víc překážek, záhonků? Jaká je zkušenost, jaký typ máte?

Dík za každou radu. 

Mám první sezónu Husqvarnu 315x, seče cca 1100 metru, kabelu v zemi pár set metru, objizdi to záhony, stromy, návratovy kabel přes šířku zahrady a extrémní spokojenost.

0FE46061-AC44-433C-A42D-B1436BBC6F9B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě z důvodu návratového kabelu a GPS jsem si také vybral Husqvarnu, uvažuji o  modelu 415x. Tak snad to bude OK. 

Teď koukám, jaký je vlastně rozdíl 315x a 415x - podle parametrů skoro stejné, GPS a návratový kabel mají obě, musím ještě prozkoumat. 

Ještě prosím jeden dotaz - někde mám dva záhonky od sebe tak cca 80 cm, prý je to moc blízko a zvažují obehnat vodícím drátem oba, pak bych to musel dosekávat. Ze zkušenosti, je to fakt málo na průjezd, nebo to stačí, v prospektu píšou, že seče i úzká místa. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

315x se už nedělá, bral jsem loňský model. 415x je novinka, nový design, pár funkcí navíc, princip mně přijde stejný. Manuálně nastavuješ výšku sečení, zbytek přes appku. Já se rozhodoval mezi 315x a 430x, to už je docela macek, umí sekat v zonách, dva naváděcí kabely a výšku sečení nastavíš přes mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už asi 4 nebo 5 let Husqvarnu 430x a naprostá spokojenost. Přes mobil nastavím výšku sečení a časový plán. GPS ukazuje kde jezdí, a když se někde zarazí tak pošle SMS ( máme psa a občas něco tahá na trávník). Na podzim odvezou, vyčistí, promažou, uskladní, odmontují stanici, na jaře zase přivezou. Seká asi 1200 - 1400 m2 trávy. Celý rok se jí nevšimnu, trávník krásně posekaný, náklady prakticky nic. Jenom 2x za sezonu vyměním nože - práce na 3 min.

Dřív jsem měl taktůrky - benzín, kravál, servis, kam s trávou, když jsem neměl čas nebo blbý počasí tak tráva přerostla. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...