Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Ahoj, nemáte prosím někdo nějaké tipy na stavební firmy v okolí Jizerských hor se zkušeností s roubenkama? Potřeboval bych zrekonstruovat podkroví. S tím, že to bude realizovaný až příští rok už jsem se smířil, ale ono to vypadá, že ani tak se nikdo nehrne, aby vůbec přijel na prohlídku. A zase bych nerad tohle nechával na někoho bez referencí, nemáme s tím úplně dobré zkušenosti. předem díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
V 24. 8. 2022 v 21:11, Jerryl napsal:

Ahojte,

nedávno jsem se tady ptal po architektovi a nyní hledám projektanta, lokalita Praha/střední Čechy.

Za doporučení děkuji předem

Stavíme se ZÓNA ARCHITEKTI. SKvela komunikace i ochota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám betónový dom s vnútornými izoláciami. Problém je, že bývam na mieste s množstvom drobných otrasov (tisícky, niekedy aj denne), vysokými zrážkami (okolo 1600 mm ročne), plus veľkým počtom dní, keď teplota prelezie okolo nuly. Takže vo výsledku je fasáda stále viac či menej rozpraskaná, čo sa väčšinou rieši premaľovaním. A to je nahovno, lebo hrubá vrstva maľovky uzatvára difúziu, navyše je s tým otrava.

Uvažujem o tom, že nechám urobiť vonajšie izolácie minerálnou vlnou a obklad z hliníkových panelov. Ako dobrý nápad to je? Špeciálne ma zaujíma, aké problémy môžu vznikať, keď je stena zateplená zvnútra aj zvonka. Inak riešenie ako také je tu u nových barákov dosť žiadané, takže by v miestnych podmienkach malo fungovať dobre.

Aha, a ešte jedna vec. Okolo okien mám kvôli vetru stĺpy, ktoré by pri obkladaní panelmi asi trčali von - izolácia a panely by boli len medzi nimi. Ako veľký problém by bol s nejakými tepelnými mostami, ak tam stále zostane vnútorná izolácia?

stlpy.thumb.jpg.b1d37bf9c9c83059e6c063f54e703b58.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, wawrik napsal:

Mám betónový dom s vnútornými izoláciami. Problém je, že bývam na mieste s množstvom drobných otrasov (tisícky, niekedy aj denne), vysokými zrážkami (okolo 1600 mm ročne), plus veľkým počtom dní, keď teplota prelezie okolo nuly. Takže vo výsledku je fasáda stále viac či menej rozpraskaná, čo sa väčšinou rieši premaľovaním. A to je nahovno, lebo hrubá vrstva maľovky uzatvára difúziu, navyše je s tým otrava.

Uvažujem o tom, že nechám urobiť vonajšie izolácie minerálnou vlnou a obklad z hliníkových panelov. Ako dobrý nápad to je? Špeciálne ma zaujíma, aké problémy môžu vznikať, keď je stena zateplená zvnútra aj zvonka. Inak riešenie ako také je tu u nových barákov dosť žiadané, takže by v miestnych podmienkach malo fungovať dobre.

Aha, a ešte jedna vec. Okolo okien mám kvôli vetru stĺpy, ktoré by pri obkladaní panelmi asi trčali von - izolácia a panely by boli len medzi nimi. Ako veľký problém by bol s nejakými tepelnými mostami, ak tam stále zostane vnútorná izolácia?

stlpy.thumb.jpg.b1d37bf9c9c83059e6c063f54e703b58.jpg

Dej z venku na rošt pouze desky (Cembrit/Cembonit). Měl jsem barák z Veloxu, takže asi něco podobnýho. Pokud je dům dostatečně zaizolovany, neni úplně třeba další izolace. Ono mezera mezi fasadou a deskami slouží jako izolace - tzv. provětrávána fasada. Chce to ale dolů dát ochranné lišty, aby tam nelezly myši.

IMG_0230.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice trochu mimo téma - jedná se o byt, ale nadzvedlo mě to.

Prý luxusní byt..větší (dispoziční) hnus jsem neviděl. Loft zní asi cool = z kuchyně do obýváku po schodech, to je nápad. Musí být příjemný, nosit si něco k jídlu/pití k televizi, nebo čaj k posteli. Pro každou blbost po schodech. Šířka koupelny na šířku vany 😆. Zajímalo by mě, jestli je to nutný ojedinělý vyšlizmus, nebo standard v tomhle baráku. V tom případě nechápu, že tohle někdo při navrhování schválil a pustil ven. 🤮 Na co si to hrajou? Zlatý panelákový dispozice.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas

odhlédnu-li od toho, že za mého dětství byl Smíchov hnusná tovární čtvrť , tak ten byt je pouze drahej, ale ne luxusní. Ta vana je úplná šílenost. Jinak samá dlouhá chodba, jejíž plocha je krutě zaplacena. A co mi vadí nejvíc, je ta diagonální výztuha, asi aby to nespadlo, která se motá všude.

Ale možná ze mě mluví jenom závist, že na to nemám. Kdybych to dostal darem, tak si asi zvyknu. Až na tu vanu 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Jerryl napsal:

Ale možná ze mě mluví jenom závist, že na to nemám. Kdybych to dostal darem, tak si asi zvyknu. Až na tu vanu 😀

no, závist.. tady nejde o peníze, ale o to, že se prodá i takto zprasený byt. U bytu beru jako výhodu vždy to, že nemusím chodit po schodech. A teď z toho snad dělají přednost.. Jako by chyběl selský rozum a hraje se čistě na efekt. Noa to diagonální ztužení nebocotoje, to je taky úplně nesmyslný trend. Někdo přišel se šikmými sloupy a už to jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se to dokončovalo, tak jsem se byl podívat do toho vrchního penthousu a stavbyvedoucí mi vysvětloval funkci těch sloupů. Pokud si to dobře pamatuju, tak tam jsou z důvodu výstavby nad Strahovským tunelem, tj. kvůli zatížení vedle tunelu. Nicméně nepraktický a hnusný to je 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jestli ovšem ono diagonální ztužení nevyžadovala statika(?). U rámových konstrukcí se kvůli prostorové tuhosti navrhuje v rovině stěn i v rovině střechy (aby stavba nespadla jako domeček z karet).

Upraveno uživatelem Kamil.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takova akademicka debata, ale co uz. Spolecny prostory jsou stisneny, byt ma nesmyslne obyvak nad kuchyni. Sikmy sloup je vyslovene nehezky a u vyhledu z okna bych se bal, ze tam drive nebo pozdeji vyroste dalsi bytovka. Slovo luxusni ma teda urcite jiny vyznam...

edit: Neznam lokalitu, ktera je dulezita, takze tu nedokazu zhodnotit.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...