Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

To je pěkný historický exponát do sbírky. Já mám třeba tento Zeiss Ni030, což je teda o dost novější stroj, taky s nivelační libelou a ten měří parádně. Samozřejmě s nim ale neměřim, na to už dneska nemá člověk ani čas ani lidi 🙂

1884291041_Ni030grau-198973_02.jpg.f0e7adbf8da4632626e5edf67231005f.jpg

Zdroj foto: http://www.bau-popp.de/pages/carl-zeiss-jena/nivelliergeraete/ni-030-grau---198973.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, pepaa napsal:

16 komplet, ale bez daně…

staré meopty nebo zeiss by šly sehnat někde v úrovni postovaného bosche

Má smysl uvažovat nad něčím starším nebo bez drahé kalibrace je to už velký risk? Stačí jeden silnější otřes nebo pád a je přesnost úplně mimo?

Ten laser může být fajn, ale venku je problém s viditelností.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za litr tu Leicu pustim, ale nevim v jakym je to stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 360° laserů bacha na toleranci, na větší vzdálenosti to může být problém. Viditelnost je naprd. Musíš čekat na večer. Sice jsem tak udělal spoustu věci na stavbě ale je to opruz.

Půjč si v DEKu nebo někde jinde nivelák s tyčí která odečítá laserový paprsek. Nastavíš si výšku a chodíš po pozemku a jen odečítáš s tyčí. Můžeš to dělat sám, nepotřebuješ k tomu nikoho. Nečekáš na západ slunce apod.

Nabij si tyče (lávky) tam kde potřebuješ výšku změřit dopředu a pak jen přenášej výšku z odečtové tyče.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to neni všechno. Postavíš barák, žiješ si tam 30 let a zjistíš, že půlku věcí je třeba dělat znova. To máte: střecha v prdeli (azbest. vlny), zarostlý trubky na vodu (pozink), nevyhovující radiátory, co s plynovým kotlem, okna, zateplení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Působí na Slovensku firma Dům barev? Mají svoje barvy Linea je fajn na sklepy apod, Expert bych laicky srovnal s Primalex Polar a Master je bílá jako že fakt bílá.

Moc dobře se s tím dělá, kupodivu se stačí držet při ředění návodu :)

Maloval jsem s tím celej barák a vlastně mě to i bavilo.

Screenshot_20221018-221231-584.thumb.png.1fb5c3e099e7646a53f5b1ffac0e492b.png

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Tom4 napsal:

Působí na Slovensku firma Dům barev? Mají svoje barvy Linea je fajn na sklepy apod, Expert bych laicky srovnal s Primalex Polar a Master je bílá jako že fakt bílá.

Moc dobře se s tím dělá, kupodivu se stačí držet při ředění návodu :)

Maloval jsem s tím celej barák a vlastně mě to i bavilo.

 

Jo, pozriem, dik

před 27 minutami, martinzberatel napsal:

Mna prekvapila a potešila OBI Arktik biela, s takym medvedom na obrazku, jednou vrstvou vsetko zatrela poctivo, spokojny som bol... ale primalex by nemal sklamat ;) naco menit? :)

Primalex ma naposledy trochu nasral. Podozrivý mi bol už nápis na obale "Nová receptúra bla bla", to nikdy neveští nič dobrého. Odjakživa maľujem hranatou štetkou a teraz sa mi zdal nejaký moc krémový, dosť som sa narobil a čo horšie, veľká spotreba a kopa zle prekrytých miest. Farebne fajn, biela je biela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...