Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 25. 10. 2022 v 22:09, martar napsal:

Jak byste zapouzdřili válcované ocelové nosníky Íčka? V části obýváku je mám přiznané, volně v prostoru. Chtěl jsem je opláštit dřevem, ale jednak to nakonec vyhrála bílá varianta a navíc se ukázalo, že by dřevěným zapouzdřením nosníky moc nabyly na objemu a ztratily by šmrnc. Takže hledám nějaké řešení, které zvětší povrch nosníku tak o 5-10 mm. Podmínkou je řešení, které bude snímatelné (pro občasnou kontrolu stavu nosníků) a pochozí (jednou za uherský rok se na nosníky dává podlážka při čištění střešních oken a při malování. 

 

Chapu, ze smerujes k jinymu reseni, tak spis jen pro doplneni moznosti. My to mame takhle, zatim asi 20 let bez problemu. Snimatelny to teda moc neni 😁. Ale na me nehled, ja ziju v byvale staji. 

BA775B1A-2C58-45B9-8A40-6859CBDDB2A0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný :)

Já ty nosniky mám v prostoru volně, prostě 2/3 obývaku mají normální strop a ten se najednou lomí kolmo nahoru ve formě stěny do výšky 5m, zatímco v původní výši stropu pokračují čtyři volné traverzy vetknuté koncem do obvodové stěny domu. A zrovna pod nimi je jidelna & kuchyně.

Už mám rozhodnuto a nakoupeno, opovažte se mi to v téhle fázi rozmlouvat! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 8 hodinami, j.ocvirk napsal:

Panove, potrebuji vymenit doma bojler a nemuzu se stale rozhodnout jaky.

Idealne 120l

Nasel sem nejake smart, s tepelnym cerpadlem nebo obyc?

Nejake zkusenosti? Treba to nekdo resil a podeli se o radu 🙂

diky

Taky to aktuálně řeším. Koukám na bivalentní se samostatnou spirálou pro napojení  FV panelů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, j.ocvirk napsal:

Lykan: to sem prave cetl, ze jsou stim problemy... tak na to asi seru.

Mamenec: aktualne 2 roky po komplet rekonstrukci, drazice 210l.. no a vezme cca 5 MWh / rocne.. tak proto dam 120l, to nam bude stacit..

A kolik vás je v domácnosti? My máme 120 litrů tatramat pro pět lidí. Dva dospělí, děti 8,6,4. V rámci boje s Putinem jsem ubral na 65 stupňů a nikdo netrpí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 11. 11. 2022 v 13:34, martar napsal:

Pěkný :)

Já ty nosniky mám v prostoru volně, prostě 2/3 obývaku mají normální strop a ten se najednou lomí kolmo nahoru ve formě stěny do výšky 5m, zatímco v původní výši stropu pokračují čtyři volné traverzy vetknuté koncem do obvodové stěny domu. A zrovna pod nimi je jidelna & kuchyně.

Už mám rozhodnuto a nakoupeno, opovažte se mi to v téhle fázi rozmlouvat! :D

Tak nakonec jsem ty traverzy nahrubo zbrousil, natřel syntetikou (Alkytolem), boční dutiny vyplnil nizkoexpanzní montážní PU pěnou (na 7m traverz padlo 10 kartuší PU), na pěnu stavební lepidlo, perlinka, znovu lepidlo vyhlazené na vlhko houbou, korekce detailů a napojení na stěny pomocí opravného tmelu na omítky a nakonec dvě vrstvy bílé výmalby. Nevypadá to zle. Ještě to není hotové, musím vybrat svítidla, hodiny na stěnu a mělké police pod TV a obraz, ale slibil jsem fotku, tak tady je.

20221204_201430.thumb.jpg.9120cc57578643452963ab03857766df.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou pěnou jsem si několikrát málem nafackoval :) původně jsem počítal, že použiju vysokoexpanzní a že jí bude třeba výrazně míň, a při dnešních cenách deskového polystyrenu mi prostě ekonomicky vycházela líp. Ve dvou ze čtyř nosníků navíc vedou husí krky s elektřinou a vkládal jsem tam prkýnka jako bázi pro budoucí připevnění osvětlení - přišlo mi prostě, že s pěnou to půjde líp. No, nešlo :) Jako hlavní problém se ukázalo tuhnutí pěny. Původní idea byla obalit nosníky smršťovací folií a dírkama tam pěnu nafoukat. To ale nefungovalo, protože PU pěna ucpala "dýchací" otvory ve folii, neztvrdla a po nějaké době "spadla", tj. zmenšila objem jako u piva, a zůstala tekutá. Předtím jsem vypěňoval taky malé, relativně uzavřené prostory mezi zdivem a dřevem či zdivem a folií, ale tady to bylo mezi folií a kovem a vzduch tam nešel téměř vůbec. Nová situace pro mě. Takže takhle jsem přišel o první kartuši normální PU pěny. Proto jsem zvolil nízkoexpanzní a pěnil jsem to na etapy, aby to hezky drželo, nepadalo dolů a nebyla zbytečně velká spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...