Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Bobisek napsal:

Nepořizovali jste někdo k baráku zahradní domek? Chtěl bych něco podobného jako na obrázku, nevím ale, komu by se to nejlépe na Moravě dalo svěřit a přitom bych nemusel prodat rolexky 🙂

 

image.thumb.png.4344742f7c3ef27efe850688637125c3.png

A na modernigaraze.cz si koukal? Jsou od vás z Moravy, ale dělají plechové....ale modernější vypadající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych ještě trochu poradit. Robotická sekačka už jede, vypadá to fakt dobře. Ale potřebuji ještě nějakou malou na dosečení těch okrajů a trochu trávy před domem.

Chtěl bych malou AKU rotační sekačku, asi bez pojezdu, lehkou, záběr stačí také malý, většinou je něco nad 30 cm. Ideálně aby sekala co nejblíž k okrajům - mám skrytý plastový obrubník a za ním kačírek. 

Vůbec netuším jakou značku, co bude dobře fungovat - zvažuji Ryobi (od nich už mám strunovku a super), nebo z Lídlu ten Parkside, v recenzích někdo dobře hodnotí český Riwall. 

Co máte kdo doma a jste spokojeni? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 13 minutami, Koci napsal:

Doporučuju Isover Unirol Profi

https://www.dek.cz/pobocka-ostrava-hrusov/akce/detail/736

Foukaná izolace - záleží jaká. Může být drcená minerální vata, foukaná celulóza nebo PUR pěna. 

Jaká vrstva této izolace položit na půdu má smysl a jaká vrstva už je zbytečná? 160 + 160 = 320 mm nebo 140 + 140 = 280 mm ....? Někdo tam má i 400 mm.... to už mi přijde jako vyhazování peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky budu řešit zateplení stropu pod nevytápěnou půdou. Původně jsem chtěl dělat svépomocí minerální vatou v roli, ale poptal jsem foukanou. Hlavně z důvodu časové úspory. Zjistil jsem toto:

  1. Výše uváděný Isover Unirol stojí nějakých 1600 Kč / m3, při vrstvě 30 cm a ploše 100 m2 = 48 tis Kč a práci si děláš sám
  2. Foukaná minerální vata KNAUF Supafil Loft 045 ve vrstvě 30 cm mi byla naceněna na necelých 1500 / m3 a za pár hodin je hotovo
  3. Chytrá pěna EXY 09, vrstva 25 cm, cena cca 3300 Kč / m3

Takže pokud mě někdo nevyvede z omylu, půjdu do foukané minerální, která vychází nejlevněji a ještě je bez práce.

Upraveno uživatelem Gulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Geodet jak vypadá ta podlaha na půdě? Máš to rovné, nebo to budeš dávat mezi trámy? 

Pokud to je rovná podlaha, tak vata asi cajk, ale pokud tam máš nerovnosti, trámy nebo vazníky, tak se na vatu v rolích vykašli. Nikdy to neuděláš tak aby to bylo super. Budeš muset řezat vatu, což je opruz.

Já jsem nechal nafoukat 45 cm Climatizeru (celuloza) a mám krásnou souvislou vrstvu, všechny dutiny zaplněné. To nikdy s rolemi nedosáhneš.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Kotlick napsal:

@Geodet jak vypadá ta podlaha na půdě? Máš to rovné, nebo to budeš dávat mezi trámy? 

Pokud to je rovná podlaha, tak vata asi cajk, ale pokud tam máš nerovnosti, trámy nebo vazníky, tak se na vatu v rolích vykašli. Nikdy to neuděláš tak aby to bylo super. Budeš muset řezat vatu, což je opruz.

Já jsem nechal nafoukat 45 cm Climatizeru (celuloza) a mám krásnou souvislou vrstvu, všechny dutiny zaplněné. To nikdy s rolemi nedosáhneš.

 

Hele je tam rovnej beton, akorát veprostřed je jeden trám. Takže cajk. Z tý foukaný mám strach. Když to někde vidim jak to dělají, tak mi přijde, že to moc rovný není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Koci já dával tuhle a kouše mě to zas, když to vidím. Já to měl ještě docela dobrý, protože jsem zateploval rovnou plochu. První vrstvu jsem dával ze spodu na rastry a z půdy druhou křížem. Od stropního trámu bylo taky dost místa, takže mi to šlo hezky rozmotávat, ale stejně to byla hnusná práce! Na půdě teplo k nevydržení, takže spocenej jak vepř a všechno se to na mě lepilo 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, shewcza napsal:

@Koci já dával tuhle a kouše mě to zas, když to vidím. Já to měl ještě docela dobrý, protože jsem zateploval rovnou plochu. První vrstvu jsem dával ze spodu na rastry a z půdy druhou křížem. Od stropního trámu bylo taky dost místa, takže mi to šlo hezky rozmotávat, ale stejně to byla hnusná práce! Na půdě teplo k nevydržení, takže spocenej jak vepř a všechno se to na mě lepilo 😄

Tahle má ze všech Isoverů nejhoší lambdu (0.038), ale je nejlevnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 dny jsem si nechal foukat celulozu 35cm na chalupě na pudu a super. Za 3 hodinky mel hotovo. Tepelnej komfort na chalupě se zvýšil neuvěřitelně. Pod 25cm bych asi nešel, u ty foukaný izolace taky časem něco sesedne.

Teď mě čeká ještě chalupu obkopat a zbavit se vlhkosti ve zdech...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, shewcza napsal:

@Koci já dával tuhle a kouše mě to zas, když to vidím. Já to měl ještě docela dobrý, protože jsem zateploval rovnou plochu. První vrstvu jsem dával ze spodu na rastry a z půdy druhou křížem. Od stropního trámu bylo taky dost místa, takže mi to šlo hezky rozmotávat, ale stejně to byla hnusná práce! Na půdě teplo k nevydržení, takže spocenej jak vepř a všechno se to na mě lepilo 😄

Tuhle jsem daval loni v 20cm a spokojenost. Mam v planu jeste prikoupit nad loznici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...