Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

V jednom byte stojím před výměnou starych plastových oken za nová se tremi skly. Tak nějak beru za etalon Vekru, ale uvítal bych doporučení i na další výrobce, se kterými jste udělali dobrou zkušenost.

Jde o ctyři okna v klasicke bytovce, Vekra je nacenila kolem 140 tis. a namátkou jsem oslovil vyrobce RI okna, kteří by je uměli za 90 tis. Rozdíl poměrně velký, až podezřelý :-). 

Chci mít klid a udělat to pořádně v najakem slusnem standardu. Diky za vaše tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bacha na to co budou požadovat před montáží, resp. jak má být upravený otvor pro okno atd. Cena okna je jedna věc a pak požadavky na montáž apod.

Mě takhle vypekla VEKRA. Zvažoval jsem ji na novostavbu a pak jednoho místního dodavatele. Když jsem finišoval a chtěl nechat zaměřit finální otvory, tak VEKRA požadovala dozdění spodní části otvorů, už nevím přesně čím to mělo být. Tak jsem je poslal do pr.ele a vzal to od místňáka. Jsem max spokojený. Měl jsem poptávku hodně dopředu a celou dobu VEKRA nic o dozdívání neřekla. Kolega z práce bral z VEKRY 2 francouzské okna, které chtěl po roce seřídít a řekli si o 2500 Kč, z čehož byla 900 za dopravné v rámci Ostravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, fugass napsal:

V jednom byte stojím před výměnou starych plastových oken za nová se tremi skly. Tak nějak beru za etalon Vekru, ale uvítal bych doporučení i na další výrobce, se kterými jste udělali dobrou zkušenost.

Jde o ctyři okna v klasicke bytovce, Vekra je nacenila kolem 140 tis. a namátkou jsem oslovil vyrobce RI okna, kteří by je uměli za 90 tis. Rozdíl poměrně velký, až podezřelý :-). 

Chci mít klid a udělat to pořádně v najakem slusnem standardu. Diky za vaše tipy

Aktualne menim okna ve dvougeneracnim baraku. Montaz cca koncem cervna, okna aktualne ve vyrobe. Okna tento typ https://www.ksksystem.cz/softline-82-md/ . Kovani Maco Premium. Okna dvoukridla, otvirave sklopna. Velikost oken cca 1900x1300 - 7ks, 1500x1300 - 2ks, koupelna male 1ks, chodba misto luxferu 2000x1200 fix stopsol 1ks, 1200x1200 1ks. Cena vcetne dopravy a montaze 139k. K tomu vnitrni parapety a komplet zaluzie (krome chodby), sakumprdum necelych 160k. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po 13 letech služby asi končí Vaillant plynovej kotel. Než se koupí novej, nějaký doporučení na poměr cena/výkon? Baxi, Geminox, Junkers atd.?

Kondenzační plyňák s průtokovým ohřevem TUV. Podlahovka, ekviterm... ideálně chci vyměnit kus za kus. Vaillant má výhodu, že asi bude moct použít stávající externí čidlo.

Plus nějaký doporučení na topenáře v trojúhelníku Nymburk-Kolín-MB, kterej by to zvládnul všechno udělat příští pátek? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, KFL napsal:

Po 13 letech služby asi končí Vaillant plynovej kotel. Než se koupí novej, nějaký doporučení na poměr cena/výkon? Baxi, Geminox, Junkers atd.?

Kondenzační plyňák s průtokovým ohřevem TUV. Podlahovka, ekviterm... ideálně chci vyměnit kus za kus. Vaillant má výhodu, že asi bude moct použít stávající externí čidlo.

Plus nějaký doporučení na topenáře v trojúhelníku Nymburk-Kolín-MB, kterej by to zvládnul všechno udělat příští pátek? :D

Nevim jestli stihnou do patku, ale zkus tady: https://ceos.cz

za mne spokojenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Az vam nejaky kamos rekne, ze potrebuje cosik malo povarit na stavbe, bo mu statik naridil vyztuzit nosny sloup na preklad, tak ho poslete to riti :-D. A to mne ceka jeste jeden a pak svarit zespod k sobe 2x "icko", aby to byl pohledovy svar....

Ten jeden sloup ma 296 svaru.... %-0.

 

IMG_20230619_192342.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, měl bych dotaz na zkušené stavebníky, geodety a pod.

Plánuji RD a bojuji se šířkou stavby k pozemku. Pokud je daná odstupová vzdálenost od hranice pozemku 3,5m a dům bude díky stavebním modulům širší o řekněme -+10 cm celkem, tedy teoreticky na každé straně o 5 cm by byla odstupová vzdálenost menší, bude to problém.

S jakou přesností se to měří , opravdu -+ 0 cm, nebo se pár cm toleruje? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P_PMěří se to přesně, často je problém i kvůli novému zateplení.

Jaká je vzdálenost staveb na sousedních pozemcích od společné hranice? Každé pravidlo má své výjimky a odstup od hranice pozemku lze za určitých okolností uhrát až na pouhé dva metry (resp. na nulu, ale to nedoporučuju) v závislosti na celkové vzdálenosti protilehlých stěn sousedních staveb a na oknech v nich. Ty zákonem (resp. vyhláškou) dané odstupy mají důvod především požárně bezpečnostní.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geodet by ti tu parcelu měl přesně zaměřit a vykolíkovat. Nějaký centimetr řešit asi nebudou ,ale pokud bys to posunul třeba o metr a narušil dobré mravy /čuměl z okna do okna/ ,mohl bys s tím mít problém. Stojí to za to ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...