Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Já to pojmenoval pracovně byt pro hosty, ale reálně by to měl být spíš takový obývák pro nás, protože u nás svah vychází tak, že obývák s terasou je už v patře. Takový obývák, kde bude krb, přístup přímo na zahradu k bazénu a další věci, které nechci mít v hlavním obydlí. Ten sklep má v reálu 120 metrů, už tam mám dílnu, prádelnu, sklad.... a je mi líto zbytek nechat zabordelit.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky to mám tak že obytná část je až v patře, ten zahradní obývák jsme nedělali uvnitř, ale vlastně vytáhli na spodní terasu (nějakých 5x6m), vegetíme tam bez telky od jara do podzimu, zastíněno vegetací, střecha = terasa v patře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pak jo, u mě klasika terasa na sloupech a patra lícují.

Zahradní / letní obytný prostor je rozhodně skvělý, to není co odkládat.

I když je to zbytná věc, tak asi za rozumné peníze a nedělat zbytečně druhý bydlení. Nezapomeň vířivku a infrasaunu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pozítří do banky, směle do toho, pokud to utáhneš tak není co řešit.

Nikdo z nás tady není nafurt, a každej den strávenej v takovým poklidu mezi saunou a vířivkou se počítá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teď mě hypo bere cca 9% příjmu domácnosti, když jí navýším tak to bude 12% (manželka je na mateřské) takže utáhnutí neřeším. Jen celý život do mě každý hučel jak se nemám zbytečně zadlužovat, ale upřímně o to, co jsem vzal menší hypotéku, tak to jsem stejně měsíčně nechával ve stavebninách....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Burne Ti lidi co Ti radili se zbytečně nezadlužovat, ti neradili špatně. Jestli dobře odhaduji, tak při troše šetření na to malé wellnes našetříš za dva roky i bez hypo. Já prostě moc nejsem na ten americkej model, mít vše hned a mít 3 hypo , dva leasingy plus 6 půjček ( nadneseně ). Jasně, neznám tvůj věk ( hádám kolem 40 ) a mnoho dalších faktorů, ale za ty dva roky si to můžeš vše perfektně promyslet, načíst koupit tam obklad v akci tam saunu v akci atd atd. Ale já jsem hold ze staré školy na co nemám, to si nekupuji :-) Ano hypo na bydlení schvaluji, ale to pěkné wellnes v suterénu v roce 22 bych si já financoval ze svého :-) Ať se rozhodneš tak nebo tak, ve zdraví si to pak užívej. My bydlíme 5 let a až teď pod stromeček jsme si nadělili pergolu s domečkem a že bych to nevydržel? To vůbec, o to větší radost máme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimak: bohužel to zas ne, hypo bych si bral vyšší a dům jsme nakoupili v krizi za dnes směšný peníze a opravili z úspor.

 

M3- podobný pohled jsem na to taky měl, ale reálně takhle to budu honit X let  a o roce 22 si můžu nechat jenom zdát - je mi 31 a celý barák jsem opravil z úspor a výplat Tak za cca 5 let..... Takže ne úplně "americkej model". Začínali jsme s funkční kuchyní a jednou místností - ale to bylo bez dětí. Ten spodek ani nebyl v plánu, ale teď se to docela nabízí - zvlášť když mám pořád stejnou hypo, ale plat se zdvojnásobil .

 

No mám o čem přemýšlet. 

 

Každopádně Vám moc děkuji za názor :-) 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimak: bohužel to zas ne, hypo bych si bral vyšší a dům jsme nakoupili v krizi za dnes směšný peníze a opravili z úspor.

 

M3- podobný pohled jsem na to taky měl, ale reálně takhle to budu honit X let a o roce 22 si můžu nechat jenom zdát - je mi 31 a celý barák jsem opravil z úspor a výplat Tak za cca 5 let..... Takže ne úplně "americkej model". Začínali jsme s funkční kuchyní a jednou místností - ale to bylo bez dětí. Ten spodek ani nebyl v plánu, ale teď se to docela nabízí - zvlášť když mám pořád stejnou hypo, ale plat se zdvojnásobil .

 

No mám o čem přemýšlet.

 

Každopádně Vám moc děkuji za názor :-)

Pri Tvem nizkem zadluzeni vezmi HU a vubec to neres, postav a uzivej si to co nejdele ...

 

PS: kor v dnesni dobe, kdy jsou uroky nizsi nez inflace.

Upraveno uživatelem blackhead
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 2 roky bych to dal za předpokladu snížení výdajů na 0, což nedáme reálně, páč už máme rozplánováné výdaje i jinam (spoření, další investice atd....) Takže reálně je výhled cca 5 let...

 

BTW...zkusil sis žít někdy tak, že 2 roky se vzdáš veškerých výdajů do koníčků, cestování, relaxace mimo práce? 2 roky jen chodit do práce a doma pít vodu a jíst rohlíky.... Teorie je to ideální, nepochybuji, jen jestli si to někdy vydržel? Já si to fakt nedovedu představit a klidně mě mějte za rozmazleného dementa :-D

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem napsal svůj názor, za dva roky nenašetříš 400? cca 16k měsíčně? Myslím, že by to šlo aniž by jste hladověli :-) protože když máš hypo 9% příjmu.... ( jasně nevím kde je dům ) a to může být sakra rozdíl.... No sám zvaž, 31let to jsi ještě mladý pes v plné síle :-) Já jsem rád, že to dělám po vzoru předků, mému mladému to biju do hlavy denně, že nejde mít všechno a hlavně hned, a dá to ku...va práci. Je mu 22 a co začal bydlet sám tak zjistil že to není prdel, nájem, žrádlo, vaření , praní a nebo servis auta :-) No nic, valím pro šáňo :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 2 roky to nedám - ještě mám rozplánované nějaké investice co chci udělat. Jsou to drobnosti, ale nasčítá se to. No a pak je to o tom, že čím jsem starší, tím míň se mi chce něco dělat, takže se obávám že budu 4 roky šetřit a pak si koupím Rolády :-D. Celej barák jsem dělal svépomocí sám - i s tím spodkem uvažuju hodně práce udělat sám, ale už nechcu dělat to co mě nebavilo (bourání, demolice...). No musím to promyslet - zatím to nehoří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká kolega, čím je člověk starší tím méně se chce a navíc čas raději strávím s dětmi. Já začal rekonstrukci chalupy svépomocí, pak jsem kvůli úrazu na chvíli zastavil a nakonec právě demoliční a bourací práce zadal. Sice to něco stálo, ale nelituji. Letos budu pokračovat, ale pomalu. Právě kvůli tomu, že hypotéku nechci a nic mě netlačí. Je to přeci jen chalupa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím čím jsem starší, tím víc se mi nechce souhlasím. U mě to přišlo ve 45 a docela se skoro až cítím trapně, že jsem ve 45 zdechlej.... Generace před námi na tom byla líp, obdivuji tchana, ten lítal v 65ti po lesení jak kamzík. My jsme si na baraku taky dělali 80% sami a lhal bych kdybych nepřiznal, že to nestálo hodně sil, ale nelituji.

 

A ještě k tvému sklepu, to není až tak náročná věc a jeden šikovný zedník s podavačem to za měsíc až dva zvládne, jasně, vařím z vody, neznám situaci a nevím co vše je potřeba udělat , ale pokud netrefíš lempla tak za měsíc máš hrubou stavbu hotovou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tom co jsem nepochodil na návštěvě ve firmě JAP Přerov na půdní schody, respektive půdní schody včetně prodloužení. Máme totiž od vrchní hrany trámu k sádrokartonu 87cm a to se standardně nevyrábí. Takže na zakázku. Chtěl jsem tam ještě schody, ale s tím mne vysmáli. Prý tam budu mít kovové nášlapy, což je dost nepraktické, ale co už. Čekal jsem tedy na cenu, ale ta mi vyrazila dech. Prý 37 tis. Tak jsem si pomyslel, jestli si myslí, že mám na čele jitrnici, slušně odmítl a udělali jsme si to po svém. Schody jsem koupil v Rakousku v Bauhausu a dvě osb desky 18mm 1250×2500mm. Vyšlo to komplet do 5 tis. Všechny spoje jsou přesilikonované a navrch budu ještě dělat zateplené víko na plynové vzpěry. To spodní víko je zateplené (0.36W), ale pro lepší pocit. No a nakonec i ty schody budou :-). Udělali jsme větší kastl, aby bylo místo i na schody. Nesnáším, když mi někdo říká, že něco nejde.

post-21215-0-18887600-1578251280_thumb.jpg

post-21215-0-58176500-1578251292_thumb.jpg

post-21215-0-94594600-1578251302_thumb.jpg

post-21215-0-40759800-1578251314_thumb.jpg

post-21215-0-10883100-1578251329_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...