Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Bohužel mě teď tlačí čas, střecha je ve špatným stavu a v březnu mi budou dělat novou. Tak jsem přemýšlel o dočasné stavenistni pripojce

 

To by možno šlo. Určite si zavolaj distribútorovi a ten ťa snáď už usmerní.

 

Chlapi, máte niekto skúsenosti s kúrením Ekohráškom? Mám kotol na drevo, ktorý by som rád nejako reguloval. Preto som chcel pridať akumulačky. Kúrenár mi však radí vykašlať sa na akumulačky a vymeniť kotol na drevo za Ekohrášok. Doteraz som sa s týmto nestretol, tak neviem čo si o tom mám myslieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ad elektroměrové rozvaděče: před tím, než nám dělali nový rozvaděč, jsem se díval na video výrobce DCK Holoubkov, jak se to dělá: 

 

Původní vedení bylo vzduchem přes ulici ze sloupu na fasádu. Taky jsem to chtěl předělat tak, aby nové vedení bylo z HDS na sloupu do elektroměrového rozvaděče u plotu a poté v zemi do objektu. Distribuční společnost vlastní část k HDS, od tam již vedení probíhalo v naší režii (mohli ale udělat vedení i od HDS k elmer rozvaděči, to by ale trvalo déle a bylo by to dražší). Za předělání se platilo (distribuční společnosti šlo myslím okolo 20 tis.).

 

Pokud je stávající vedení staré a ty jim oznámíš, že budeš předělávat fasádu, tak by ti ho měli ale vyměnit zdarma. Když zkusíš při tom navrhnout, že by se to mohlo řešit rozvaděčem na zemi, možná by to mohli udělat i na své náklady. To je ale spekulace a nemám to ověřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prosinci jsem požádal o nové HDS na sloupu. Během 3 týdnů jsem ho tam měl (pán, co to má na starosti, k nám chodí nakupovat, takže se známe :)). Takže jsem nakoupil kabely a vyznačil, kudy se bude kopat a kde bude kaplička. Přechod do domu mám vyřešen přechodkou, kterou jsem udělal pod základovou deskou.

Další otázky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas na chate bola hodne podobna situacia ako na prvom obrazku,... drevena podlaha (smrek) takmer 100 rokov na zemi vysypanej skvarou cca 40cm na smrekovych tramoch a ked sa davala prec, bola ako keby to tam dali vcera.

 

Ak je to vsetko v zasade suche, tak v podstate akakolvek trochu vetrajuca podlaha by mala byt v pohode, tym skor ak neplanujes moc zimnu prevadzku a netrapi Ta ze mozno budes v zime trochu vykurovat zemegulu. Vselijake prasarny sa daju napachat a ide vzdy len o to, kolko je tam nakoniec vody a aby mala ta voda kam miznut. Videl som napriklad zabkou udusanu zem na tom strk v nom plastove tramy a na nich OSB dosky prisrobovane a na tom nalepeny priemyslovy koberec.....a fungovalo to celkom dobre asi desat rokov, kym nedali namiesto koberca lino a aj potom to samo o sebe fungovalo relativne dobre bo OSB narozdiel od dreva voda zas az tak moc nevadi, ale na stenach sa objavili mapy no.

 Tady byla škvára jenom v jednom kamrlíku, asi 5 cm  :D Mokrý je to zčásti, dům stojí v mírném svahu, na spodním konci je na hrbu nad terénem, tam je sucho, nahoře je mírně zapuštěný v terénu a tam se na zdech dělají mapy a na betonové podlaze takové to minerální chmýří. Ale tahle část zůstane nepoužívaná a časem se bude bourat, necháme jenom tu spodní suchou. To dřevo v té podlaze by asi bylo fajn, kdyby ho nesežrali červotoči, ty prkna se rozpadaly v ruce a tu část v rohu, co už na fotce není, jsem normálně nabíral lopatou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak nevim - fiknout to cca v místě měřidla a dát nějakou univerzální svornou přechodku nebo se hořákem snažit uvolnit hrdlo a použít gumovou přechodku do hrdla..?

 

tak jen pro info jak jsem to spáchal...trubku povedlo se uvolnit v hrdle litinové redukce a to jen proto, že to hrdlo bylo prasklý - pravděpodobně už z pokládky kanalizace někdy před 45 lety. moc se s tím tehdy nepárali teda.

kus HT 50 s mezivložkou z izolace potrubí, oboje protmeleno butylenem, nacpáno do starého hrdla, ...co myslíte - bude to ok? nějaké vzdutí snad nehrozí, takže by se ke spoji ani voda dostat neměla.

 

post-5667-0-50242900-1580568429_thumb.jpg

 

post-5667-0-76138600-1580568429_thumb.jpg

 

post-5667-0-01693100-1580568430_thumb.jpg

 

post-5667-0-41833900-1580568430_thumb.jpg

 

jen na ukázku - stará gula s kusem trubky - hrdlo trubky podélně prasklé zřejmě taky už z doby pokládky, celý půlstoletí to tam takhle bylo..

post-5667-0-26872800-1580568468_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, akorát řeším elektroměrový rozvaděč na dva tarify. Jistič mám schválený 1x20A, ale chci časem rozšířit na 2x20A.

Chci normálně venkovní, volně stojící, na betonový základ, kapličku se mi stavět fakt nechce :)

Máte nějakou konkrétní radu, co koupit? Celý den sedím na internetech a už se v tom nějak ztrácím...

Předpokládám že rozšíření myslíš 3x20A, hlavně si dej správný kabel do domů 5x10 je skoro ideální í s malou rezervou do budoucnosti...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už bych nikde nešel pod 3x20A. Teď jsem nechal dělat novou kuchyň v bytě 2+1 a tam je přívod 1x20A. Nemohl jsem tam nechat dát ani blbou indukční varnou čtyřplotýnkovou desku, je tam teda jen indukce dvouplotýnka. Dělám to na pronajímání, tak je mi to vcelku buřt, ale chtít tam bydlet já, už je tam třífáze. O baráku ani nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lub: no neviem. Naopak, ja by som to takto nezakopal. Ta penova izolacia nieje urcena na taketo pouzitie... Pri napajani to tam mozno cele stlacis dnu. Keby som to uz musel takto dopatlat (a neda sa dostat k dalsiemu hrdlu) tak by som to radsej vyskladal z roznych priemerov novoduriek strcenych do seba, alebo nejak tak. Tmelu cim menej, trubky cim viac (jedna v druhej ak ma rozumies, dole s priemerom).

Toto by som nemal odvahu uzavriet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lub: no neviem. Naopak, ja by som to takto nezakopal. Ta penova izolacia nieje urcena na taketo pouzitie... Pri napajani to tam mozno cele stlacis dnu. Keby som to uz musel takto dopatlat (a neda sa dostat k dalsiemu hrdlu) tak by som to radsej vyskladal z roznych priemerov novoduriek strcenych do seba, alebo nejak tak. Tmelu cim menej, trubky cim viac (jedna v druhej ak ma rozumies, dole s priemerom).

Toto by som nemal odvahu uzavriet.

+1

vyhoď to do pryč a dej tam redukci na co nejbližší průměr litiny

 

post-49277-0-78795700-1580583207_thumb.jpg

 

https://www.hornbach.cz/shop/Redukce-pro-kanalizacni-potrubi-HT-DN-75-50/266842/artikl.html?wt_mc=cz.paid.sea.google.alwayson_assortment..zzpla_kategorie_mobile.1742377588.67160081934.&wt_cc1=1742377588&wt_cc2=67160081934&wt_cc3=339324800350&wt_cc4=&wt_cc6=266842&wt_cc7=&gclid=EAIaIQobChMIxKvl5YKx5wIVRcreCh3ieAaxEAQYAyABEgLrNfD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este trocha inak ako Tom som to myslel. Vzhladom na to ze rovnu novodurku tam nijako nezafixujes, hladal by som najvacsi priemer trubky ktora tam vojde tak ze jej hrdlo tam uz nevojde (odrezat takto 15cm kusok. To vlozit do tmelu. A potom redukciu na to co potrebujes, ako pise Tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...