Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

A to se u nás ještě ani pořádně nerozjela nová zelená politika. Tvl to skončí jak v Africe, kde jsem v první polovině devadesátek zažil, že na předměstí hlavního města šla elektřina dvě hodiny denně... v docela nóbl barákách (na západoafrický poměry teda). A běda, kdo to prošvihnul, ten musel prát a čerpat vodu ručně.

 

Stavět dneska, tak mi šibne. Jsem rád, ze jsem se rozhoupal včas v době, kdy byl na přípojce standard 3x25.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja som pred 3 rokmi znovuaktivoval po neplaticovi, bolo tam 3x20 a moj posuk topenar s jeho znamym elektrikarom "vypocitali", ze potrebujem 3x40... keby som to v poslednej chvili v hroze nezarazil, bol by som to v pohode dostal.... teraz mam 3x25.... ale pravda je, ze neopatrnou manipulaciou so spotrebicmi nie je tazke to zhodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si taky myslím. Elektrice vůbec nerozumím, tak jen poslouchám. Je teda pravda že jsme dělali přípravu na fotovoltaiku, ale jestli to s tím má něco společného to netuším.

 

Tady tohle je z návodu k instalaci výřez a něco co jsem v rychlosti našel na netu.

post-21215-0-85827800-1580666494_thumb.jpg

post-21215-0-53368000-1580666502_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem se chtěl zrovna zeptat... 3x40A, to už musí být slušnej fixní poplatek. Známej takhle před časem koupil mlejn, chtěl tam postupně s rodinou udělat malej výrobní provoz, a než to během cca pěti let stihnul rozjet, tak mu poplatek za 3x63 nebo 3x100 (už si to přesně nepamatuju) sežral půlku kapitálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem 16A je ze je to maximum na beznu zasuvku a niektore spotrebice, typicky s motorom napr kosacka alebo retazova pila s tym docela pocitaju. Takze potom staci mat na tej faze zavesene hocico dalsie a ta pila to pri kazdom zapnuti na 100% vyrazi. Dalsi vyhlaseni vyhadzovaci su lacne zvaracky napr tie z lidlu. Ale uz s 3x20 by sa malo dat nz RD zit pokial napr topis a varis plynom a nemas v dielni masivny sustruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte nějakou zkušenost se Smart systémem infrazař?čů od firmy PION? Přemýšlím o jedné nemovitosti na víkendy, všechno ok, ale jedna z věcí která mě tam zaskočila je právě tento druh vytápění. Ještě tam je krásný krb, ale jinak nic jiného. Si říkám jestli nebude drahý provoz s tou elektrikou, chci totiž ten objekt využívat hlavně v zimě.... Děkuji za každý postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude záležet především na tepelných ztrátách objektu tvého zájmu.

Jop, na to jsem pomyslel, objekt je po rekonstrukci a nově zateplený. Tak třeba by to mohlo fungovat, existuji nějaké zvýhodněné tarifi, pokud topíš elektrikou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...