Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky se mi bioklimatická pergola moc líbila... Nechal jsem si ji nacenit, trochu mi i zaskočilo a vrátil jsem se k myšlence hliníkové konstrukce kryté polykarbonatem. Stínění vyřeším látkou (vyzkoušeno u tchyně a funguje dobře). Cenou jsem se dostal na cca 1/4. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, gcom napsal:

Delal jsem si vse sam vc svodu, vykopu, usazeni a betonaze, netusil jsem, ze je potreba dalsi pijavice pro lejstro

Přesně tohle mě na tom štve - vše si uděláš sám, ale musíš sehnat panáka vysolit tisíce za projekt .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, gcom napsal:

Prosim te, kdo ti to dodaval? Cenove se pohybujeme kde? Klidne do PM. Moc se mi libi. Dekuju

 

před 14 hodinami, Gustaf napsal:

Vypadá to dobře, ale myslím ,že to bude taky ranec

Tak oproti bioklimaticky pergole je to o dost levnejsi, zbyde vam cca jeste na jedny suby :D (cenikovka je tusim cca 140k). Ja mel dodavatele z Hodonina (pokud je zajem o tuto lokalitu napiste mi sz) ale urcite tuto znacku montuje vic firem po cely republice, mrknete na stranky vyrobce BRUSTOR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych vyměnit vrata u radove garáže, je to stavěný svépomoci za komanče. Jedna strana cihly to je v pohode, druhá skvarobetonovy tvárnice. Poradíte co použít k ukotvení rámu vrat do tvárnic? Je to bláto, sype se to, hmoždinky mi přijdou nepoužitelný. Maximálně je ještě něčím ukotvit do tvárnic, jde to? Případně cim? Díky za radu?

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak, já mám na chemickou kotvu nerez zábradlí u schodů, kotveno do škvárobetonových tvárnic.
Dával jsem závitovou tyč a 10cm hluboko. Na tom zábradlí se dá ručkovat a drží to jak přibitý,
takže můžu jen doporučit.

 

Edit - myslím že se nepoužívají hmoždinky s chem. kotvou, jen chemie a vrut

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to mě nedocvaklo, závitová tyč, to by mělo fungovat. Spíš se desim průměru té díry až to vyvrtám. Abych toho nepotřeboval kanystr :-)

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dával jsem 10mm a vrtal jsem 10 vrtákem, jak je to měkký tak to bylo akorát. Chce to vyfoukat, vysát nestačí.
Do cihel jsem pak dával vrtal na 10mm tyč 12mm vrtákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dával jsem 10mm a vrtal jsem 10 vrtákem, jak je to měkký tak to bylo akorát. Chce to vyfoukat, vysát nestačí.
Do cihel jsem pak dával vrtal na 10mm tyč 12mm vrtákem.
Tak to asi taky udělám, ale spíš 20cm hluboko. Víš ještě jakou chemii si použil?

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá sa ti tam dať hranol, alebo jokel a prichytiť do do zemi a prekladu? Nevravím, že je to ideálne riešenie, ale ak je zlé murivo tak toto je také najrýchlejšie. Môžeš aj kúsok steny zbúrať a nahradiť ho niečím pevnejším, ale s tým je viac roboty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá sa ti tam dať hranol, alebo jokel a prichytiť do do zemi a prekladu? Nevravím, že je to ideálne riešenie, ale ak je zlé murivo tak toto je také najrýchlejšie. Môžeš aj kúsok steny zbúrať a nahradiť ho niečím pevnejším, ale s tým je viac roboty.
Tohle bude varianta jestli neprojde chem.kotva

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...