Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

V 1. 5. 2020 v 11:32, Petrando napsal:

diky, jak to bude, tak tak padne nejedna lahev :D

Na lahev se těším :-) (tu co už mám od tebe doma)

Máš krásný výhled. Mně ten tvůj barák furt něco říká. Nemáš číslo 666?

Edit, už vím, je to polovina, 333 :-)

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, financ napsal:

Na lahev se těším :-) (tu co už mám od tebe doma)

Máš krásný výhled. Mně ten tvůj barák furt něco říká. Nemáš číslo 666?

Edit, už vím, je to polovina, 333 :-)

jes, 333 stribrnych krepelek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechce se mi zakladat nove tema, tak to hodim sem, snad to tu castecne patri:

mate nekdo zkusenost s meteostanicema? chtel bych merit rychlost a smer vetru a srazky + k tomu mit par venkovnich i vnitrnich teplotnich cidel. cidla bezdratova, udaje zobrazovat na displeji nekde v baraku a pres LAN nebo wifi moznost uploadu dat na nejaky weather portal... Nechci do toho montovat inteligentni dum, ale vychazel jsem z toho, ze kdyz se muzou venkovni markyzy automaticky schovat, kdyz je silny vitr, dest, zatazeno... ze bude existovat jednoduchy modularni system typu ridici jednotka, zobrazovaci jednotka a libovolne mnozstvi cidel...
Ale mam dojem, ze se snazim smontovat dve zarizeni dokupy, delaji se bud meteostanice s anemometrem a srazkama (pripadne dalsi funkcionalitou), casto bez moznosti pripojeni dalsich cidel (v cenove kategorii kde hledam), pripadne domaci stanice s moznosti pripojit desitky cidel, ale na ty se neda napojit anemometr. hrat si s tim a stavet to na raspbery nemam momentalne cas.
mel jsem predstavu, ze do 4-5 tisic sezenu neco od oregonu nebo garni, ale nechci za to davat pres deset tisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož tomu nerozumím, nemohu s Tebou vést diskuzi, ale samozřejmě jsi mi nasadil brouka. Volal jsem kamarádovi, co se v tom pohybuje a říkal, že pokud budou stavět za sedm dní, tak je to v pohodě, záleží ještě, jak budou stěny kotvit. Myslím, že v těch základových pasech byly nějaké trny, na které to budou asi vařit.

99157968_598243114126259_7717541788319219712_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 5. 2020 v 12:42, Anela napsal:

nechce se mi zakladat nove tema, tak to hodim sem, snad to tu castecne patri:

mate nekdo zkusenost s meteostanicema? chtel bych merit rychlost a smer vetru a srazky + k tomu mit par venkovnich i vnitrnich teplotnich cidel. cidla bezdratova, udaje zobrazovat na displeji nekde v baraku a pres LAN nebo wifi moznost uploadu dat na nejaky weather portal... Nechci do toho montovat inteligentni dum, ale vychazel jsem z toho, ze kdyz se muzou venkovni markyzy automaticky schovat, kdyz je silny vitr, dest, zatazeno... ze bude existovat jednoduchy modularni system typu ridici jednotka, zobrazovaci jednotka a libovolne mnozstvi cidel...
Ale mam dojem, ze se snazim smontovat dve zarizeni dokupy, delaji se bud meteostanice s anemometrem a srazkama (pripadne dalsi funkcionalitou), casto bez moznosti pripojeni dalsich cidel (v cenove kategorii kde hledam), pripadne domaci stanice s moznosti pripojit desitky cidel, ale na ty se neda napojit anemometr. hrat si s tim a stavet to na raspbery nemam momentalne cas.
mel jsem predstavu, ze do 4-5 tisic sezenu neco od oregonu nebo garni, ale nechci za to davat pres deset tisic.

My jsme na "větrné hůrce" a tak mě tato data taky zajímala. Dokonce mi zbyl kabel připravený na soláry, který vede z půdy do technické místnosti. Hrat si s raspbery, na to nemám moc čas. Takže zatím jsem to nedotáhl, protože vždy do toho něco přišlo a nebo jsem tu myšlenku už opustil. Takže díky za připomenutí. ;)

Koukal jsem se na ty meteostanice Garni a např. Garni 940 by mohla odpovídat tvým požadavkům, ale asi tam nepřipojíš další čidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ano, na Garni 940 se mi libilo, ze umi merit UV index, ale asi se k ni neda pripojit externi cidlo, stejne tak k Garni 935 pc.
Garni 975 ma moznost pripojeni externich cidel, ale neni skladem a nejsem si jisty jestli by se mi ten LCD displej neokoukal... uvidime co bude delat ta Garni 735 a pak casem se vrhnu na to arduino - mam v kanclu tri kolegy, co si s tim hraji a jeden na tom postavil cely inteligentni dum a ten uz mi i ukazoval, co ktere teplotni cidlo umi, jak je presne... pry i ten anemometr postavime :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ondras_CZ napsal:

mam za to, ze doba zrani po vyliti by mela bejt aspon 4 tydny, jeste bych si to ohlidal, byt tebou

Betón má po 28 dňoch požadovanú pevnosť, ale bežne sa necháva pár dní "vyzreť" a začne sa na ňom stavať. Ono než sa postaví hrubá stavba a strecha dovtedy stačí vyzrieť viac ako dosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...