Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, shewcza napsal:

Dokusan: Skvělá práce, to bude "vymazlená" chalupa!

Díky. cesta bude ovšem dlouhá a spletitá. Teď řeším jak se poprat se stropem. Sádrokartonový podhled nejspíš nechci. Trámy nejsou moc hezké, takže je renovovat nebudu. Nejspíš nakonec skončím u palubek. Elektrika hotová, takže "hurá" na vnitřní omítky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to komplet, včetně přípravy a otvorů na elektro, díra na komín, včetně vchodových dveří. Když jsem tam dopoledne byl, říkali, že to dnes postaví komplet a zítra položí stropy. Ale vzhledem k tomu počasí nevím, začalo tady dost pršet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je bomba kdyz je to za dva dny :) vsechno pripravene a osazene.

premyslim, kolik drobnych zmen proti projektu uz jsme na stavbe za ten vic nez pulrok, co byla hotova deska, provedli... kdyby nas postavili pred hotovou vec, uz bychom s tim samozrejme nic nedelali, ale takhle clovek furt spekuluje a predelava v podstate jeste nepostaveny barak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš a my právě se ženou řešíme, že bychom rádi něco změnili, ale bohužel máme už smůlu. I když vlastně minulý týden jsme ještě měnili venkovní dlažbu a kousek plotu, to ještě šlo. Ale na okno v garáži už bylo pozdě, což mě dost štve.

Jinak bych to teď nazval: " Poprvé v novém domě". :D 

99427601_2495144924130064_1992479609727221760_n.jpg

99557315_300280600981979_7803317726943903744_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kráso, pěkná stavebnice :blink: To vidím fakt prvně, že se kompletuje skoro dodělaný :D Mi jsme taky rádi za danej projekt. Změny příček a oken jsme tedy nějaký udělali (naštěstí vše "zdarma'), ale jinak se musíme držet projektu. A zaplať pánbůh za to. Kdyby měl člověk volnou ruku, tak mění jako divej. Dnes se jedu podívat, jestli už jsou vyzděný příčky v horním patře...

IMG_20200520_143509.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Anela napsal:

to je bomba kdyz je to za dva dny :) vsechno pripravene a osazene.

premyslim, kolik drobnych zmen proti projektu uz jsme na stavbe za ten vic nez pulrok, co byla hotova deska, provedli... kdyby nas postavili pred hotovou vec, uz bychom s tim samozrejme nic nedelali, ale takhle clovek furt spekuluje a predelava v podstate jeste nepostaveny barak :D

Známí měli stejný dům, takže jsme chodli na výzvědy k nim. Oni nám říkali co by udělali jinak, takže jsme sbírali informace. Byli jsme u nich několikrát a pak to včechno uplatnili při specifikaci, která byla docela dlouhá. Po letech používání bychom udělali jinak jen dvě malé věci. Prodlouženou střechu v celé délce před vchodem a jeden vypínač světla měl být jinde. Takže já myslím, že pěkná úspěšnost. :) Ale jak říkám, barák jsme několikrát viděli u známých, takže jsme věděli, které zdi posunout, kam dát okno navíc, jak vyřešit eletřinu a vypínače.

Pak zase k nám chodili na výzvědy jiní známí. :) 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Beet napsal:

Známí měli stejný dům, takže jsme chodli na výzvědy k nim. Oni nám říkali co by udělali jinak, takže jsme sbírali informace. Byli jsme u nich několikrát a pak to včechno uplatnili při specifikaci, která byla docela dlouhá. Po letech používání bychom udělali jinak jen dvě malé věci. Prodlouženou střechu v celé délce před vchodem a jeden vypínač světla měl být jinde. Takže já myslím, že pěkná úspěšnost. :) Ale jak říkám, barák jsme několikrát viděli u známých, takže jsme věděli, které zdi posunout, kam dát okno navíc, jak vyřešit eletřinu a vypínače.

Pak zase k nám chodili na výzvědy jiní známí. :) 

 

 

Taky chodíme pro rady ke kamosum, co už finišují vedle nás :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to u nás to není tak horké. Termín předání domu ve smlouvě máme 31. 1. 2021. A smlouvu jsme podepisovali někdy v listopadu 19. Jsme z toho celkem na prášky, ale nic nenaděláme. Obzvlášť, když jsme stávající dům prodali a posledního června se musíme přestěhovat do podnájmu. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bydlel ještě do nedávna na chalupě s přímotopy. Koupelna šla vytopit v zimě k maximální teplotě nějakých 10 stupňů. Manželka s dcerou se jezdili koupat k babičkám, takže věř, že vždycky může být hůř. A to si nestěžuji, jsem vděčný, že jsem tu možnost měl, jinak bych byl celkem v rici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...