Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Tak jsme konecne provedli prvni kontrolni blower door test... Jelikoz se stavebni  firmou jsem se rozloucil (po 3 měsíčním urputnem boji a pravni bitve) a stavebni dozor vyhodil (to se mi ulevilo), delal jsem pripravu celou sam, stejne tak uz i sam kontroluji kvalitu provedenych praci, postup, materialy..  Do posledni minuty jsem jeste tmelil drobnosti, natiral, vylepoval ap... Testu jsem se bal jako cert krize, pac s tim nemam zadnou zkusenost a taky jsem se obaval, jestli se prece jen neukaze nejaky konstrukcni nedostatek nebo lajdactvi stavebni firmy, ktera stavbu  temer dotahla do hotove hrube stavby.... Navic jsem vedel, ze jedno okno stavkuje a nejde dovrit. I presto splneno s vysledkem 0,26  Zustalo mi jeste dost tmelu vseho druhu, pasek, nateru, takze asi dopotrebuji, necham seridit komplet okna a uvidime za par mesicu u finalniho testu, kam se to podari stahnout. 
Kazdopadne jsem se ten den poradne picnul, hodne se mi ulevilo..   
Jaký stavební systém jsi volil? Dřevostavba?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

nemate nekdo nahodou kolem baraku u drenazovych trubek tento dil? v projektu to nemam, ale pri soupisu potrebneho materialu jsem na tohle narazil a rikal jsem si, ze by to mozna bylo fajn...
https://www.dek.cz/pobocka-ostrava-hrabova/produkty/detail/4410100004-opti-control-315-drenaz-sachta-z-pvc-u-lapac-pisku-80cm?tab_id=popis

ptal jsem se cloveka, co nam delal zemni prace a rikal, ze se s tim nesetkal, tak nevim, jestli to neni zbytecka tisicovka navic a bude stacit spojit to v klasicke sachte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, koroner napsal:
V 29. 7. 2020 v 21:11, Axel napsal:
Tak jsme konecne provedli prvni kontrolni blower door test... Jelikoz se stavebni  firmou jsem se rozloucil (po 3 měsíčním urputnem boji a pravni bitve) a stavebni dozor vyhodil (to se mi ulevilo), delal jsem pripravu celou sam, stejne tak uz i sam kontroluji kvalitu provedenych praci, postup, materialy..  Do posledni minuty jsem jeste tmelil drobnosti, natiral, vylepoval ap... Testu jsem se bal jako cert krize, pac s tim nemam zadnou zkusenost a taky jsem se obaval, jestli se prece jen neukaze nejaky konstrukcni nedostatek nebo lajdactvi stavebni firmy, ktera stavbu  temer dotahla do hotove hrube stavby.... Navic jsem vedel, ze jedno okno stavkuje a nejde dovrit. I presto splneno s vysledkem 0,26 emoji3060.png Zustalo mi jeste dost tmelu vseho druhu, pasek, nateru, takze asi dopotrebuji, necham seridit komplet okna a uvidime za par mesicu u finalniho testu, kam se to podari stahnout. 
Kazdopadne jsem se ten den poradne picnul, hodne se mi ulevilo.. emoji28.png  

Jaký stavební systém jsi volil? Dřevostavba?

Ne, taková klasika... Ytong tvárnice 250mm a šedý polysteren 200mm :) Kazdopadne se behem testu potvrdilo moje tuseni a to ze i vnitrnimi prickami v místech nekrytého Ytongu (typicky otory dveří) dochází k úniku vzduchu až ven i přes zateplení a perlinku...Jde o male ztraty, ale jsou tam.. Co me naopak prijemne prekvapilo, byly naprosto nulove ztraty u oken vcetve 5m sirokeho HS portalu od Slavony (kdyz pominu jedno okno, co neslo dovrit..) 

V 30. 7. 2020 v 12:15, shewcza napsal:

Gratulace, byl jsem stejně šťastný a možná i stejně večer podnapilý jako Ty 🙂

Díky :)  A Tobe gratulace k jimce.. :thumbsup_anim: 

V 30. 7. 2020 v 9:16, Hasňa napsal:

"To každej, Karle"

A ty obavy měl taky každej. Obzvláště, když tím byla podmíněna Nová zelená úsporám. Dobrý blow.. vždycky potěší. 

Pravda, potěší a hlavně se člověku uleví.. 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože to je drahý jako prase a co se týcě tepelněizolačních vlastností, pořád horší než klasický polystyren. Jestli teda jako můžu odpovědět za Axela 🙂

 

já dnes celý den na sluníčku, ale už může začít pršet 🙂

 

20200801_113249_copy_2016x1512.jpg

20200731_193958_copy_2016x1512.jpg

20200801_175143_copy_1579x1103.jpg

20200801_163559_copy_1210x1957.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, koroner napsal:
V 31. 7. 2020 v 14:53, Axel napsal:
Pravda, potěší a hlavně se člověku uleví.. emoji41.png

To je pěkný, že jsi při takové skladbě dosáhl 0,26. Myslíš že při Ytongu lambda 450 nebo 500 by to bylo složitější? A proč jsi nešel do toho jejich systémového zateplení multipor?

 

Jak už psal Swecza, lambda u Multiporu je horsi ( sedy poly 0.034 vs 0.044) a pak cena, pracnost, zpracovani.. Nejak nevidim pro to duvod. Stejne tak mi nedava smysl Ytong Lambda 450/500. Polysteren posouva rosny bod mimo zdivo, neco take utesni, pekne vyrovna vsechny nedokonalosti a omitka by mela mit taky vyssi zivotnost. 

 Ta nase skladba je, rekl bych, takova overena klasika.. Pro uplnost steny jsou z Ytongu P2-500 250mm ;) 

Dneska konecne celej dum pod perlinkou vcetne strechy.. Pristi tyden zaciname finalni omitku 🥳  

Ta nádrž vypadá bytelně, pěkný :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych nehleděl na finance, pracnost, chtěl to nejlepší, tak bych volil u zděné stavby vápenopískové zdivo z důvodů jako extrémní pevnost, únosnost, přesnost, skvělá akumulace, trvanlivost, přírodní materiál. Nosná stěna může být v pohodě 150mm a méně, což znamená x m2 prostoru navíc v porovnání např. s Ytongem.. Tohle byl ze začátku můj požadavek, zdivo vapenopískové (kalksandstein) a šedý polystyren/vata. Nakonec jsem se nechal přemluvit projektantem na Ytong a trochu toho dodnes lituji, nemám z ytongu dobrý pocit. Neskutečně křehky, měkký materiál... Cihly kalksandstein vycházely tehdy o dost dráž, také se do nich hůře zasekává, pracuje, manipuluje ap., v našem případě bychom museli zvolit i větší tloušťku polysterenu, možná volit únosnější základovou desku ap. 

 

    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vapenopiskové jsou prý pecka. Mě do toho tlačil projektant a taky kámoš stavař se kterým jsem konzultoval stavbu mi to doporučoval, ale upozorňoval mě na úskalí práce s tímto materiálem. Nakonec žádný zedník v okolí s tím nechtěl dělat... Je to těžké a špatně se to opracovává. Elektrikáři to taky nemají rádi. Takže pokud do toho půjdeš tak si nejdříve zjisti jestli ti to má kdo udělat. Já jsem stejně od začátku chtěl Porotherm a mám ho tam.

Ještě je tam jeden chyták, mám pocit že nosné zdi se zdí z užších tvárnic tak je potřeba mít velmi dobře spočítanou statiku. Je tam riziko vypoulení stěn ven.

 

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem vybíral z Ytongu (a jeho klonů pod různými značkami) a Porothermem. Podle toho z čeho kdo v okolí stavěl a jak mu pak fungoval barák. Na vapenopiskové tvárnice mě navedl projektant, ale už jsem věděl od jedné známé, která z toho stavěla, že je to průser na řemeslníky, tak jsem byl k tomu skeptický od počátku. Nakonec jsem vybral Porotherm 30 dryfix na pěnu a 20-25 cm polystyren zateplení. Cihla je cihla... Boural jsem 70 let starou stodolu a ty cihly byly jak zvon...
Ještě je podobná cihla ze Slovenska, Heluz myslím, ale na tu všichni nadávali, že je strašně křehká a práce na pi*u. Hromada odpadu. Problém s uchycením oken apod.
Založení první šary provedl borec od Porothermu za 3,5 hod. A za další 3 dny to měli zedníci vyzděné. Ty cihly jsou krásné přesné a zámky sedí dobře do sebe. Bungalov 185 m2.

Taky se poptej ve stavebninách okolo, co jsou ti schopní dodat, jak je to s dopravou a složením na místě, vrácením přebytečného materiálu a palet. Na tom můžeš uletět dost podstatný peníze. Bacha na online stavebniny, které to vozí tahačem přímo z fabriky.. mi tam tahač nevjede a musel bych si sám řešit vykládku atd. atp. Taky nevím jak bych pak vracel palety, ve kterých je nakonec balík peněz.
Z počátku se mi líbily i cihly s vatou uvnitř, ale tam je to průser na přesné provedení. Pokud ti to špatně vyzdí a jelikož už se to nezatepluje zvenku je to náchylné na vznik tepelných mostů. Tak jsem to zavrhnul.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotlick, můžeš prosím rozvést proč jsi zvolil Porotherm a v jaké skladbě? Předem děkuji.
Všechno co píšu výše doporučuju zjistit před návštěvou projektanta, ať se s ním bavíš o konkrétních věcech a můžeš ho usměrnit. Pokud máš známého stavaře co se v tom pohybuje a už má něco za sebou tak se pobav i s ním. Víc názorů je výhoda. Stejně si to pak budeš muset rozhodnout sám

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam z VPC vnitrni nosne pricky. nejvice jsem nadaval, kdyz jsem do toho musel vyriznout jeden dverni otvor navic, co si manzelka vymyslela. kluci co delali rozvody taky nadavali pri rezani. ale nakonec se to vsecko nejak da i svepomoci :) 

stavet na klic s firmou, co s tim ma zkusenosti a podle projektu, ktery je namalovany na VPC, tak je to asi idealni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžete mi někdo doporučit někdo nějaký domovní telefon s kamerou? Jde mi o to, abych dotyčného viděl a mohl přes něj otevřít domovní branku. Takže cena do 3tis max asi....Co jsem koukal, tak do této cenovky jsou dostupné EMOS

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...