Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Elektrikář mi podsouval nějaké videotelefony, kde celá sestava stála od 8mi nahoru... Nad emosem ohrnoval nos, že on ale v tom případě neodpovídá za reklamace a tak podobně. Nicméně jsem se nenechal zastrašit, koupil emos a jsem spokojený. Co to mělo dělat to dělá, mám to druhý rok, zatím bez problémů. Tchyně má taky emos, myslím, že sedmý rok a taky ok. A nějak nevím, co by mi ten dvojnásobně drahý mohl poskytnout navíc... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak ten Philips HUE mi přijde dobrý.. no už to začíná být fakt o hubu sem chodit. Nejdřív si nakoupím hodinky, pak cajky do kuchyně a teď tohle....
No nicméně koukl jsem na par videí ohledně chytré domácnosti a zajímalo by mě co máte na baráku ještě ovládané přes telefon?
Budu mít tepelné čerpadlo s ovládáním přes apku. Zvažuju ty světla a co třeba rolety na oknech?
Není nějaký systém do kterého by se to dalo připojovat ? Jakože CML?

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My mame v byte iNELS. https://www.inels.cz/inteligentni-domacnost

Kamarad ma Loxone system cely barak. 

System jsem si nevybiral, kupovali jsme vicemene hotovy byt, kde je system ve vsech jednotkach. Da se na to napojit asi temer cokoliv, nicmene si to clovek moc neobslouzi sam. Na vsechno se musi objednat technik. Aplikace v tabletu/telefonu taky zadny zazrak. 

Mame na to pripojene topeni (hlavice u konvektoru + elektricka podlahovka v koupelne a hale), venkovni zaluzie, osvetleni (vcetne stmivani vsech svetel), garazova vrata a vjezdova brana + kamery v objektu. Meteostanice.  Vodomer (a spotreba tepla) i elektromer to taky umi, ale zatim to nemam nakonfigurovane. Resil jsem s technikem ze by umeli pridat do systemu Apple  home nebo Google home na hlasove ovladni. Jedine co bych chtel ted poresit je pridani zavlahy do systemu, ale tusim ze to bude silena palka...

Obecne musim rict ze jsem si z toho na zadek nesedl a obesel bych se bez toho, ale par uzitecnych funkci to ma. Treba odchodovy vypinac , kdy delsim podrzenim pri odchodu zhasnete najednou vsechny svetla v byte. S google home by se tohle pak dalo asi i zautomatizovat atd. 

Vicemene ja co bych chtel (ale kde je partnerka zasadne proti a trva na klicich) je elektronicky zamek. Aby na noc se automaticky zamknul, totez pri odchodu. Plus napr. moznost pustit nekoho na dalku dovnitr atd. Partnerka nezamyka, nebo naopak nechava otocene klice v zamku zevnitr....to me vzdycky berou vsichni certi :) 

 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, lloffass napsal:

Elektrikář mi podsouval nějaké videotelefony, kde celá sestava stála od 8mi nahoru... Nad emosem ohrnoval nos, že on ale v tom případě neodpovídá za reklamace a tak podobně. Nicméně jsem se nenechal zastrašit, koupil emos a jsem spokojený. Co to mělo dělat to dělá, mám to druhý rok, zatím bez problémů. Tchyně má taky emos, myslím, že sedmý rok a taky ok. A nějak nevím, co by mi ten dvojnásobně drahý mohl poskytnout navíc... 

Díky za názor...asi budu vybírat taky něco od Emosu...nechce se mi za to dávat ranec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Gustaf napsal:

můžete mi někdo doporučit někdo nějaký domovní telefon s kamerou? Jde mi o to, abych dotyčného viděl a mohl přes něj otevřít domovní branku. Takže cena do 3tis max asi....Co jsem koukal, tak do této cenovky jsou dostupné EMOS

My máme tohle https://www.emos.cz/domaci-videotelefon-emos-barevna-sada-rl-10b plus další monitor v patře. Funguje to jak má, takže spokojenost. Máme to druhým rokem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

videl jsem ovladani domu s Loxone, z mobilu se dalo ovladat nebo sledovat uplne vsechno. jen mycku to jeste neumelo naskladat a vyskladat
ale odradila me cena a komplexnost instalace. nakonec jsme si rekli, ze jsme chteli spise primitivni dum. no a hlavne ta cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Beet napsal:

My máme tohle https://www.emos.cz/domaci-videotelefon-emos-barevna-sada-rl-10b plus další monitor v patře. Funguje to jak má, takže spokojenost. Máme to druhým rokem.

Taky budu co nevidět něco takového řešit. Tohle co je v odkaze se už u Emosu nedá objednat. Zajímá mě ale jiná věc, jelikož tomu absolutně nerozumím, když nemám nikde žádnou přípravu a chtěl bych koupit videotelefon s funkcí otevírání dveří, lze to nainstalovat nebo už se na to musí myslet při osazování dveří?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Beet napsal:

My máme tohle https://www.emos.cz/domaci-videotelefon-emos-barevna-sada-rl-10b plus další monitor v patře. Funguje to jak má, takže spokojenost. Máme to druhým rokem.

Jo něco takového pořídím. Přípravu na to už máme udělanou, kabely roztahany....tak snad to bude makat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kloubik: Partnerka nezamyka, nebo naopak nechava otocene klice v zamku zevnitr....to me vzdycky berou vsichni certi  

Na tohle dobrá oboustranná vložka zámku. Mám to doma a výše uvedené jsem přestal řešit. Měl jsem to stejně


Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Petr.S napsal:

Taky budu co nevidět něco takového řešit. Tohle co je v odkaze se už u Emosu nedá objednat. Zajímá mě ale jiná věc, jelikož tomu absolutně nerozumím, když nemám nikde žádnou přípravu a chtěl bych koupit videotelefon s funkcí otevírání dveří, lze to nainstalovat nebo už se na to musí myslet při osazování dveří?

My jsme měli přípravu, takže otevírání dveří probíhá po drátu.

Jestli existuje něco bezdrátového nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kotlick napsal:

@Kloubik: Partnerka nezamyka, nebo naopak nechava otocene klice v zamku zevnitr....to me vzdycky berou vsichni certi emoji4.png 

Na tohle dobrá oboustranná vložka zámku. Mám to doma a výše uvedené jsem přestal řešit. Měl jsem to stejně emoji16.png


Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk
 

Manželka je notorický zapomínač klíčů kdekoliv, nejlépe doma. V bývalém domě jsme měli také oboustrannou vložku, což je výhoda i nevýhoda, ať jsou klíče v zámku jakkoliv otočené, vždycky jde z druhé strany odemknout. No a po přestěhování do dočasného bytu hned po týdnu, zabouchnuté klíče doma, samozřejmě otočené, takže zámečník. 😀

Před hodinou, Beet napsal:

My jsme měli přípravu, takže otevírání dveří probíhá po drátu.

Jestli existuje něco bezdrátového nevím.

Myslím, že bez přípravy to asi nepůjde. Ale koukal jsem na ten Emos a všude tam na mě vyskakují sady, které jsou propojené drátem, to nedělají nic bezdrátového? Myslím sady videotelefonu, ne zámku.

Upraveno uživatelem Petr.S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Anela napsal:

videl jsem ovladani domu s Loxone, z mobilu se dalo ovladat nebo sledovat uplne vsechno. jen mycku to jeste neumelo naskladat a vyskladat
ale odradila me cena a komplexnost instalace. nakonec jsme si rekli, ze jsme chteli spise primitivni dum. no a hlavne ta cena...

Taky jsem na to koukal, ale to už je moc komplexní, myslel jsem spíš jednodušší řešení ala ten Philips Hue. Pořád mám v hlavě ty žaluzie.... to by mě ještě lákalo.. a pak už nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku obrátím diskuzi dotazem: jak řešíte vy uskladnění polstrů na židle na terase? Používáte boxy? Jaký máte? Vodotěsný sám o sobě nebo s vnitřním vakem? Nevlhnou polstry i když je box vodotěsný nebo pod střechou? Nemáte někdo lavičku s možností uskladnění polstrů? 
Např. tato kombinace?
https://www.ikea.com/cz/cs/p/aepplaroe-ulozna-lavice-venkovni-hnede-moridlo-hneda-90234207/
https://www.ikea.com/cz/cs/p/tosteroe-ulozny-vak-na-polstare-cerna-20292328/

Zdá se mi to ideální.

https://www.sofi-shop.cz/zahradni-lavicka-hneda-150cm-amula?utm_source=favi&utm_medium=cpc&utm_campaign=favi-zahradni-lavice&utm_term=2c12d882-45e4-4eb0-a6ac-87dc03acef7d#tb1=1&utm_campaign=favi-zahradni-lavice&utm_medium=cpc&utm_source=favi&utm_term=2c12d882-45e4-4eb0-a6ac-87dc03acef7d

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naši mají plastovou bednu a je to dobré v tom že se do toho nedostanou různé breberky a na podzim myši. Je to pěkně slicovane a neprodyšně uzavřené. Jednu zimu tam máti zapomněla pár polstrů a v pohodě to přežily.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 8. 2020 v 16:11, kloubik napsal:

Vicemene ja co bych chtel (ale kde je partnerka zasadne proti a trva na klicich) je elektronicky zamek. Aby na noc se automaticky zamknul, totez pri odchodu. Plus napr. moznost pustit nekoho na dalku dovnitr atd. Partnerka nezamyka, nebo naopak nechava otocene klice v zamku zevnitr....to me vzdycky berou vsichni certi :) 

 

Dneska mi přišlo do mailu od Alzy toto:

https://www.alza.cz/danalock-v3-set-chytry-zamek-vcetne-cylindricke-vlozky-mc-bluetooth-homekit-d5682450.htm?utm_medium=email&utm_source=alzamailing&utm_campaign=akce200813_MLG127584&ident=C0D0A1AE-8F71-4D8E-AFBF-5B9C509B6D84

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zase to topení -

Pod terasou  a v části suterénu si děláme druhý byteček - 40m2 a řeším jak to vytápět - bude tam nárazový provoz, je to z části v zemi, z části nad povrchem. Hlavní topení budou krbová kamna, ale pro třeba týdenní pobyt v zimě by to chtělo asi něco "normálního". V celém baráku je plyn + radiátory, ale dolů se mi to napojovat nechce - tradiční problém s řízením topení. 

V zimě tam bude cca 10 stupňů bez topení  - napadlo mě nasadit 3 přímotopy a hotovo - jodnoduché, levné - cca 2500 za přímotop. Máme přímotopo v posilce a je to super - hned to tpoí, za chvilku to vypne a pak jen střídavě udržuje, ale bojím se, že na větší ploše mě to už "sežere".

Řešil někdo něco podobného? Nějaký tip? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, exBURN napsal:

A zase to topení -

Pod terasou  a v části suterénu si děláme druhý byteček - 40m2 a řeším jak to vytápět - bude tam nárazový provoz, je to z části v zemi, z části nad povrchem. Hlavní topení budou krbová kamna, ale pro třeba týdenní pobyt v zimě by to chtělo asi něco "normálního". V celém baráku je plyn + radiátory, ale dolů se mi to napojovat nechce - tradiční problém s řízením topení. 

V zimě tam bude cca 10 stupňů bez topení  - napadlo mě nasadit 3 přímotopy a hotovo - jodnoduché, levné - cca 2500 za přímotop. Máme přímotopo v posilce a je to super - hned to tpoí, za chvilku to vypne a pak jen střídavě udržuje, ale bojím se, že na větší ploše mě to už "sežere".

Řešil někdo něco podobného? Nějaký tip? 

Klimatizace, parapetní jednotky. Ale bude to stát více, než přímotop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 8. 2020 v 13:14, Gustaf napsal:

můžete mi někdo doporučit někdo nějaký domovní telefon s kamerou? Jde mi o to, abych dotyčného viděl a mohl přes něj otevřít domovní branku. Takže cena do 3tis max asi....Co jsem koukal, tak do této cenovky jsou dostupné EMOS

Drazsi varianta je 2-drat (2-BUS) pro budouci pripadne rozsireni. K rodicum domu jsem kupoval V-TEC na 3 patra a funguje to velmi dobre. Akorat je to asi mimo tvuj budget.

http://www.v-tec.cn/product/dt-2-wire-system.html

https://www.domovni-videotelefony.cz/2-dratovy-digitalni-system-V-T-K-c1_0_1.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...