Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 31. 10. 2020 v 20:41, Maxel napsal:

Jooo Schneider, tam jsem strávil první 6 let profesního života. Docela rád vzpomínam. 
Celá řada Unica je skvělá, teď do baráku do ní pudu zas. 
 

Unicu mam na byte ... a uz ne, strojky jakz takz, ale ty packy na rameckach se "vojedou" strasne rychle, 2x zaklapnes a uz to nedrzi.

Takze na barak slo ABB, dilema Future Linear nebo Levit ... a manzelka rozhodla, ze Levit 🤣, kterej ale vubec nevypada spatne, ta translucentni bila s bilou je docela fajn ... a delaji i 5-ramecky👍👍👍

Upraveno uživatelem Toams
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2020 v 21:51, Hasňa napsal:

Mám tyhle. Krátké stlačení šipky úplně nahoru, nebo úplně dolů a nechat zavřené a prostřední tlačítko úplně dolů a úplně otevřít. To dávám v létě, úplně to zastíní ale vidíme ven. Při zmáčknutí a držení se žaluzie zastaví v momentě puštění tlačítka. f990a9fbf9e881e733ad4be114614dc4.jpg

Chlapi díky za info a tipy. 

Somfy vypadá jako dobrá volba. 

 

V 26. 10. 2020 v 10:38, morepower napsal:

Tlačítko Somfy → mám jedno mikrospínačové, slouží jako centrál (zavírá/otevírá všechna okna). Jinak ke každému z oken mám eště solo tlačítko, to teda dotykové. Poloha "my" je programovatelná. Central tlačítko "my" po zmáčknutí spustí všechna okna do jejich předprogramované polohy "my". Jednotlivá okna se mezi sebou můžou lišit (jedno je předprogramované na větší šero, jedno na menší šero..prostě jak je třeba)

Tlačítka mám umístěná volně, tzn nemám je na zdi napevno. Třeba v pracovně je mám na dosah levačky na stole. V kuchyni na parapetu, v obýváku ve stolku apod..

Žaluzie mám na každém okně včetně dveří na terasu. Nemám je na neprůhlednejch oknech od koupelny a záchodu.

@morepower ty volně umístěné jsou ty co níže postnul @Drda?

V 26. 10. 2020 v 11:09, Drda napsal:

Ahoj, ja mam tohle ovládání - je akorát na tři, programovatelné, ale používají jen manželka 🙂 i prckové už to ovládají přes mobil.

F9767145-6AB8-4D52-9BB9-1609EFBCF62C.jpeg

@Drda jaký to má dosah? A projde signál zdí? Nebo je to jen do volného prostoru ala obývák?

Ovládání přes telefon taky zní dobře. Minimálně jako kontrola, zda je v létě a horku staženo...

Díky i ostatním a taky za fotky dalších vypínačů, takhle na hotové zdi se to líp představí, než jen v ruce. Uvidíme, s čím příjde elektrikář. Somfy.cz jsem jen tak zběžně proletěl, a vypadá to, že by se toho dalo od nich vzít víc..

Brali jste od Somfy i pohony, nebo jen ovládání? Je to kompatibilní i s motory/pohony od jiných výrobců?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jste měli někdo dobrou zkušenost s člověkem od Somfy, obchoďák, konzultant apod. Poprosím o kontakt, klidně SZ. Ostrava - Opava a okolí. Asi bych se potřeboval sejít na stavbě a probrat co všechno by bylo možné a za kolik.

Nebo mám volat přímo na tu jejich info linku? Je to blbej nápad, nebo jakej je to nápad? 🙂

Upraveno uživatelem Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jste měli někdo dobrou zkušenost s člověkem od Somfy, obchoďák, konzultant apod. Poprosím o kontakt, klidně SZ. Ostrava - Opava a okolí. Asi bych se potřeboval sejít na stavbě a probrat co všechno by bylo možné a za kolik.
Nebo mám volat přímo na tu jejich info linku? Je to blbej nápad, nebo jakej je to nápad?
Já jsem to domlouval s Jiřím Režnarem. Nevím jestli je tam ještě.

IMPONO s.r.o.

žaluzie, rolety, markýzy CLIMAX

vinylové podlahy, marmoleum



Frýdlantská 3375/7

702 00 Ostrava



Tel: 730 156 576

Email: jirka@impono.cz

www.IMPONO.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, tiez mam stresak Velux, Tahoma si ho nacitala a opacne, na minitable od Veluxu zase mozem ovladat vsetky zaluzie, svetla, zasuvky atd.

Co sa tyka Somfy, tak mam aj motory na zaluziach, Tahoma funguje na protokole io homecontrol a RTS, tak isto Zigbee a s USB klucom, co sa da vrazit do Tahomy, je mozne ovladat aj Zwave ... takze defakto vsetko.

Google Home je tiez implementovany, a mam dojem, ze aj Apple (alebo sa to pripravuje).

A co sa tyka technickych dotazov, riesim priamo v Somfy (Praha), kontakt kludne v SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Kotlick napsal:

 

@morepower ty volně umístěné jsou ty co níže postnul @Drda?

Ne, jsou to ty, co postnul Hasňa. Akorát ne mikrospínačové, ale dotykové ↓

SMOOVE 1 RTS Somfy | K&K design, s.r.o.

nicméně po zkušenostech s obojím tipem bych volil mikrospínač. Má pozice vystouplý, takže je nahmatáš "poslepu" a po zmáčknutí víš, žes to zmáčkl. Jinak je to stejný.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Kotlick napsal:

Chlapi díky za info a tipy. 

Somfy vypadá jako dobrá volba. 

@morepower ty volně umístěné jsou ty co níže postnul @Drda?

@Drda jaký to má dosah? A projde signál zdí? Nebo je to jen do volného prostoru ala obývák?

Ovládání přes telefon taky zní dobře. Minimálně jako kontrola, zda je v létě a horku staženo...

Díky i ostatním a taky za fotky dalších vypínačů, takhle na hotové zdi se to líp představí, než jen v ruce. Uvidíme, s čím příjde elektrikář. Somfy.cz jsem jen tak zběžně proletěl, a vypadá to, že by se toho dalo od nich vzít víc..

Brali jste od Somfy i pohony, nebo jen ovládání? Je to kompatibilní i s motory/pohony od jiných výrobců?

Ahoj,

ja ovládán tímto ovladačem troje rolety ve třech pokojích v celém bytě z jednoho místa ( panelák, beton...) Nakonec jsem ani nechtěl vypínače na zdi.
Mám od Somfy všechno, motory ( 5 let záruka) ovládání i bránu kterou potřebuješ aby to šlo z mobilu via internet. Je to paráda a funguje. Jediné co mě zatim vadí je to, ze to nemohu dostat do jablečného prostředí ( jsou to Frantíci...), ale Google home už to zvládne. Má to samostatnou aplikaci na mobilu ( funguje odkudkoliv na světě kde jsou data) kam můžeš postupně přidávat i další věci jako garážová vrata atp.

Upraveno uživatelem Drda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba nekdo resil neco podobneho.

Dnes sem dodelal doma digestor a pri plnem vykonu slysim slabe piskani + proud vzduchu.. (motor je mimo na pude, takze je ticho)

Podpora od Faber mi poradila, ze mam pouzit prilozene "plastove flexi potrubi" (viz foto) a pak napojit na klasicke.. 

Myslim si, ze prave tohle potrubi dela to piskani.. nez to cele sundam a budu se stim cele odpoledne srat, jaky je vas nazor prosim.

flexi-potrubi-plastove-kulate-polyvent-125mm-1m.jpg.325d19e57fa402e493a5e5ac272d124f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, straspol napsal:

Lámu si hlavu, jestli na chatě mám na zimu vytáhnout čerpadlo z vrtu nebo ne- hladina vody je v 18 metrech a čerpadlo je v 21 metrech... co s tím ? 

Principiálně bych vytáhnul, jestli to není nějaká velká komplikace. Mám čerpadlo v obdobné hloubce, ale ovládací panel mám u vstupu do studny. Ten stačí zazimovat, tzn otevřít ventily a vypnout ze zdroje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...