Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, ještě k Saunam - jaké teploty dosahujete v sauně s el kamny, která mají regulaci přímo na nich (ne s externí regulaci)? Prodejce se mi teď snaží tvrdit, ze topidla s regulaci na plášti jsou jen na tzv. soft saunovani, tedy 60-80 C, víc než 85 z toho prý nevytahnu, to bych musel mít externí regulaci. Jde o kamna Harvia Vega BC80 (8kW).

co si o tom myslíte? Netaha mě za fusekli, aby mi nacpal externí regulaci za 12k? V návodu se nic o takových rozdílech nepíše.

btw v jaké teplotě se ideálně saunujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2020 v 12:12, jiriku23 napsal:

Ahoj,

není tu někdo z okolí Praha, Kladno, Beroun.., kdo by uměl obložit krbovou vložku kamenem (nejlehčí možný tlustý do 1.5CM).

Nebo případně na co si dát pozor..?

díky Jirka


Nikdo nic..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové, prosím o radu.

Našim teď přišel líbezbrýf z katastru, že garáž u baráku není zapsaná a tudíž zřejmě černá stavba. Po 40 letech. Co nyní dělat? Budu to muset vyřešit já, bo naši mají skoro 80.

Mám začít na městě na stavebním úřadě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su dve moznosti mozes to skusit uhrat na to ze je ta stavba mala...  tusim do 16m2.. nebrat za slovo.... to sa podarilo mne s dvoma kolnickami a garazou ... potom staci prehlasenie ns SU... alebo pokial je ocividne vacsia aj s prizmurenim oka (maju letecke snimky) tak ju musis nechat zamerat a zapisat ... to ma caka s vacsou kolnou ktoru som neuhral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Borisslos napsal:

Kolegové, prosím o radu.

Našim teď přišel líbezbrýf z katastru, že garáž u baráku není zapsaná a tudíž zřejmě černá stavba. Po 40 letech. Co nyní dělat? Budu to muset vyřešit já, bo naši mají skoro 80.

Mám začít na městě na stavebním úřadě?

Asi bude najlepšie sa spýtať na stavebnom úrade.

Neviem, či v SR sú iné právne normy, ale u nás sa dá relatívne ľahko zlegalizovať stavba postavená pred 1.10.1976 - stačí geometrák a potvrdenie obce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Borisslos napsal:

Díky. Ono to sice bylo postaveno později než v 76, ale zajdu na ten úřad a uvidím.

Pravděpodobně ti řeknou, že budeš muset udělat pasport (nakreslit zjednodušený půdorys, 2 fotky, vyplnit formulář pasportu). Dále nechat udělat od geodeta geometrický plán. Po potvrzení pasportu ze st. úřadu dojít na katastrální úřad a nechat garáž zapsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Geodet napsal:

Pravděpodobně ti řeknou, že budeš muset udělat pasport (nakreslit zjednodušený půdorys, 2 fotky, vyplnit formulář pasportu). Dále nechat udělat od geodeta geometrický plán. Po potvrzení pasportu ze st. úřadu dojít na katastrální úřad a nechat garáž zapsat.

Díky moc za návod. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to upřesním: V každém případě a v první řadě budeš potřebovat geometrický plán pro vyznačení budovy do katastru nemovitostí. Bez toho nevydá žádný stavební úřad jakoukoliv listinu, kterou by stavbu legalizoval. Přestože je stavba postavena po roce 1976 (tedy v době kdy platil stavební zákon), nemusí jít nutně o stavbu černou, jen se nemusela dostat do katastru nemovitostí, resp. tehdy do evidence nemovitostí, a to i přes to, že mohla být tehdy geodety zaměřena (proč vysvětlovat nebudu, taková byla doba, předpisy, reálné postupy a pracovitost a svědomitost lidí). Jakmile budeš mít geometrický plán, mužeš kontaktovat stavební úřad. Na stavebním úřadě se mohly dochovat listiny, které dokládají, že nejde o černou stavbu, pokud máte doma jakékoliv listiny k té garáži (mužeš klidně i Ty najít doma listiny, které "stavbu povolily a případně kolaudovaly"), doporučuju je vzít s sebou. V nejhorším případě, pokud se žádné listiny nikde nenajdou, to dopadne  zhruba jak píše kolega geodet, v lepším vydá stavební úřad potvrzení, že daná stavba na tom a tom pozemku podle geometrického plánu toho a toho účelu existuje. Stavební úřad jakmile stavbu legalizuje, zapíše ji do Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) a Ty pak necháš stavbu zapsat do katastru nemovitostí, k čemuž budeš opět (ještě jednou) potřebovat zmíněný geometrický plán. Katastrálnímu úřadu, resp. pracovišti pak stačí vyplněný formulář s přiloženým geometrickým plánem, to že je budova legální, si ověří v RÚIAN. A co se týká drobných staveb (do 16 m2), tak garáž drobnou stavbou není (ještě i mimo jiné taxativně vyjmenované stavby) a podléhá evidenci v katastru nemovitostí, na rozdíl od různejch chlívku, kůlen apod. do 16 m2. Takže na to, že nemá 16 m2 se to rozhodně uhrát nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi pred mesicem nam elektrikar na stavbe pripojil kotel pro podlahove topeni a uz mesic stavbu vesele temepruju. protoze ale dokoncuju zatepleni stropu a tedy by to teplo uz nemelo tak moc utikat pryc, zacal jsem se koukat i po tom, jak vlastne cely ten system rozumne nastavit a regulovat.

kotel protherm ray a rozdelovac podlahoveho topeni (9 okruhu) s obehovym cerpadlem grundfos upm3 hybrid. rizeni teploty do topneho okruhu je na jedne termostaticke hlavici ktera je na vstupu do podlahoveho topeni a ma nejakou sondu (takovy dratek) do horni rady (tepla) rozdelovace (snad jsem to popsal srozumitelne). na teple a studene rade v rozdelovaci jsou orientacni teplomery ktere ukazuji jaka teplota je na vstupu a jaka na vystupu podlahovky, rozdil je asi 5 stupnu (do podlahy jde 25 a vraci se 20)

muj dotaz zni - mate tip na jakou teplotu nastavit elektrokotel a v jakem rezimu provozovat cerpadlo aby to fungovalo efektivne? koukal jsem, ze ma hromadu rezimu, ja ho mam zatim nastaveno v rezimu konstantnich otacek na 25-50% vykonu. a na elektrokotlu mam nastaveno aby topil na 35 stupnu

jo a jeste - delali jste topnou zkousku? muzu ji provest sam?

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam na baraku uplne to stejne - revizak na kotel prisel, dal kotel na jeho plny vykon a nastavil teplotu na kotli presne na 35stupnu...vic s tim nehejbat pres zimu, idealne vytapet kazdou mistnost (predpokladam, ze mas termostaty v mistnostech, aby sis kazdou reguloval)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, ptám se všude, zkusím to i tady. Potřeboval bych řemeslníky - hlavně zedníka a pokrývače - na úpravy, nebo řekněme částečnou rekonstrukci malého statku poblíž Strakonic. Neměl by někdo z kolegů jihočechů nějaký tip:-)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...