Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

@eskimak Jo, to věřím, druhů a kvalit OSB je neskutečný množství, takže si do umim živě představit :D

Zámkovku určitě ne, chtěl jsem tam dál ty velkoformátový hladký betonový dlaždice. Vymývaný sice hezky vapadaj, ale dycky se mi na tom něco vrklá. Židle, stůl, lehátko, gril, atd. Neni to imho moc praktický. A právě, že ta dlažba bude těžká jako hovado, je to přecejen 100m2 plochy ve 4. patře. A jelikož je to městskej rohovej barák, nemá to samozřejmě pozemek, takže sem velice zvědav, kam postavim ten jeřáb kam mi borci složej ty kamiony materiálu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, JoyStick napsal:

@eskimak Jo, to věřím, druhů a kvalit OSB je neskutečný množství, takže si do umim živě představit :D

Zámkovku určitě ne, chtěl jsem tam dál ty velkoformátový hladký betonový dlaždice. Vymývaný sice hezky vapadaj, ale dycky se mi na tom něco vrklá. Židle, stůl, lehátko, gril, atd. Neni to imho moc praktický. A právě, že ta dlažba bude těžká jako hovado, je to přecejen 100m2 plochy ve 4. patře. A jelikož je to městskej rohovej barák, nemá to samozřejmě pozemek, takže sem velice zvědav, kam postavim ten jeřáb kam mi borci složej ty kamiony materiálu :D 

No ked ta dlazba pojde na terciky, tak pod to strk nedavaj. Pod terciky zvyknem este davat nastrihane kusky fatry, ktore su o cca 1cm vacsie na vsetky strany, snad som to napisal zrozumitelne. Ak budes chciet konkretne poradit, kludne SZ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se vrátím k tomu skládanýmu šutru. Protože se mi tu množej různá jezdidla, nechávám předělat spodní stodolu na garáž/dílnu. V listopadu šly základy, deska a dozdění boční stěny, minulej tejden nastoupila parta na betonovej věnec a omítky. Stodola je kamenná, kámen na sucho na jílu. A tady je ten malér, já to chci naprosto čistý, s podlahou litej epoxid. Fasádníci mne nakonec přesvědčili, že to omítnou komplet. Já chtěl původně zachránit aspoň zadní stěnu v interieru. Kámoš před deseti lety nechal podobnou očistit, vyspárovat a nastříkat nějakou penetrací. Stejně no není úplně čupr, furt z toho leze bordýlek. Jemnej písek a prach, to na autech ani v nářadí nechci. Existuje nějaký stopro řešení? Příští pondělí přivezou omítačku a pak už to bude nevratný, mám tak den dva to naposledy přehodnotit. 

DSC02161.thumb.JPG.77dde8d3145118bf852e7e4581f9015e.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Americkej napsal:

Ještě se vrátím k tomu skládanýmu šutru. Protože se mi tu množej různá jezdidla, nechávám předělat spodní stodolu na garáž/dílnu. V listopadu šly základy, deska a dozdění boční stěny, minulej tejden nastoupila parta na betonovej věnec a omítky. Stodola je kamenná, kámen na sucho na jílu. A tady je ten malér, já to chci naprosto čistý, s podlahou litej epoxid. Fasádníci mne nakonec přesvědčili, že to omítnou komplet. Já chtěl původně zachránit aspoň zadní stěnu v interieru. Kámoš před deseti lety nechal podobnou očistit, vyspárovat a nastříkat nějakou penetrací. Stejně no není úplně čupr, furt z toho leze bordýlek. Jemnej písek a prach, to na autech ani v nářadí nechci. Existuje nějaký stopro řešení? Příští pondělí přivezou omítačku a pak už to bude nevratný, mám tak den dva to naposledy přehodnotit. 

DSC02161.thumb.JPG.77dde8d3145118bf852e7e4581f9015e.JPG

Byla by to škoda. Nechal bych to tak, ty světlé místa vyčistil a až bude teplo, tak bych to celé opláchl vodou, ne tlakovou, ale ať smyješ prach a nečistoty i ve spárách a po vyschutí bych to pořádně napenetroval nějakou hloubkovou penetrací.  O konkrétní penetraci bych se poradil s techniky výrobců. Jsou celkem vstřícní a poradí ti co bude fungovat na kámen a jíl. Penetraci bych stříkal ať se dostane všude. Na to ti bude stačit zahradní postřikovač.

Upraveno uživatelem Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez vysparovani je to nevhodne pro tak cisty prostor. Bude se tam drzet bordel a vycistit to lehce nepujde. Ja bych se priklanel k vycisteni (vyskrabani spar), penetraci, kvalitnimu vysparovani az k povrchu zdi vhodnou hmoutou a delsimu vytvrdnuti. Pak bych to znovu cele ocistil, klidne vapka s nejakym nastavcem-kartacem a nechal to poradne proschnout. Vysat zed a znovu finalni penetrace x nateru dle doporuceni vyrobce. A bude klid od prachu a zaroven krasny pohled. Hlavne nebrat univerzalni penetraci, spise nejakou vhodnou na kameny. Takovou zed omitnout je zlocin!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez vysparovani je to nevhodne pro tak cisty prostor. Bude se tam drzet bordel a vycistit to lehce nepujde. Ja bych se priklanel k vycisteni (vyskrabani spar), penetraci, kvalitnimu vysparovani az k povrchu zdi vhodnou hmoutou a delsimu vytvrdnuti. Pak bych to znovu cele ocistil, klidne vapka s nejakym nastavcem-kartacem a nechal to poradne proschnout. Vysat zed a znovu finalni penetrace x nateru dle doporuceni vyrobce. A bude klid od prachu a zaroven krasny pohled. Hlavne nebrat univerzalni penetraci, spise nejakou vhodnou na kameny. Takovou zed omitnout je zlocin!
Po tomhle popisu co to je prace tak bych to radeji nahodil omitkou :D si predstavim ten mesic zivota hranim si s jednou zdi.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tmx díky, takhle nějak bych nejspíš postupoval, kdyby to mělo bejt řekněme slušný (dokonalost neexistuje). Jenomže na takovou práci za 1: nikoho neseženu 2: já se s tím rozhodně patlat nechci 3: k tomu časová náročnost Tebou doporučenýho postupu 4: finančně by to byla taky násobně vyšší morda, i když tenhle argument je nejméně podstatnej a estetika by vyšší cenu určitě vyvážila. Sečteno a podtrženo spáchám ten zločin, chvíli mě to bude žrát a pak přijdou nový a jiný jobovky, který tuhle vytěsněj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Latě a Cetris jsem taky zvažoval a zavrhl. Určitě se nechci k ničemu vracet, co nechám udělat je prostě hotový. Chci jít jen dopředu i za cenu (v tomhle případě) prokazatelnýho barbarství. Já si uvěomuju, že celou usedlost hotovou neuvidím, je to fakt velký. I kdybych měl neomezený prostředky (což nemám) tak čas musím věnovat i jinam.  A těch pár schopnejch lidí v okolí se běžně domlouvaj rok dva předem. Ze stejnýho důvodu jsem nakonec nechal nahodit i cihlový klenby ve stájích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou krásnou zeď by bylo hezký bezrámově zasklít :) ale kromě ceny by to moc nefungovalo ani s určením prostoru (garàž/dilna). Škoda že se nedělají průhledný omítky :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Americkej napsal:

tmx díky, takhle nějak bych nejspíš postupoval, kdyby to mělo bejt řekněme slušný (dokonalost neexistuje). Jenomže na takovou práci za 1: nikoho neseženu 2: já se s tím rozhodně patlat nechci 3: k tomu časová náročnost Tebou doporučenýho postupu 4: finančně by to byla taky násobně vyšší morda, i když tenhle argument je nejméně podstatnej a estetika by vyšší cenu určitě vyvážila. Sečteno a podtrženo spáchám ten zločin, chvíli mě to bude žrát a pak přijdou nový a jiný jobovky, který tuhle vytěsněj.

V tom pripade omitni tu dlouhou zed, a tu kratkou v rohu udelej jako hezkou vzpominku na puvod usedlosti. Staci prozatim vyskrabat, vycistit a napenetrovat...sparovat to muzes postupne. Tve barbarstvi bude odpusteno 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nechci bejt za prudiče, ale ještě tak 4x si to rozmysli @Americkej

Známej dělal celej barák u Berouna, spodek všechno v kameni a pokud vim, tak to nestříkal ničim, jenom to pořádně očistil a vyspároval. A to to má od kuchyně přes obývák, koupelnu, wellness až po garáž a problémy s tím nemá.

Já osobně bych, díky tomu že to je garáž a díky dýlce tý zdi, to nastříkal matnym polyuretanem. Jednak Ti to vytvoří fyzickou bariéru proti tomu aby se z tý zdi cokoli sypalo a jednak když to budeš chtít umejt od prachu a dalšího bordelu, tak to můžeš vzít bez skrupulí wapkou.

4-5 nástřiků a máš na 20 let vystaráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, JoyStick napsal:

Já teda nechci bejt za prudiče, ale ještě tak 4x si to rozmysli @Americkej

Známej dělal celej barák u Berouna, spodek všechno v kameni a pokud vim, tak to nestříkal ničim, jenom to pořádně očistil a vyspároval. A to to má od kuchyně přes obývák, koupelnu, wellness až po garáž a problémy s tím nemá.

Já osobně bych, díky tomu že to je garáž a díky dýlce tý zdi, to nastříkal matnym polyuretanem. Jednak Ti to vytvoří fyzickou bariéru proti tomu aby se z tý zdi cokoli sypalo a jednak když to budeš chtít umejt od prachu a dalšího bordelu, tak to můžeš vzít bez skrupulí wapkou.

4-5 nástřiků a máš na 20 let vystaráno.

Pravdu má předseda... mi to úplně vypadlo, PU co je přímo na kámen a savé povrchy a je klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, JoyStick napsal:

Známej dělal celej barák u Berouna, spodek všechno v kameni a pokud vim, tak to nestříkal ničim, jenom to pořádně očistil a vyspároval.

Se může zastavit, o hladu ho nenechám! Stodola má 7x16m půdorys, 2,6m vejšku zdí, ať si nemyslí, že to dá za tejden. Ale přes bod 2 vlak nejede, já špachtli do ruky nevezmu. Strojní fasádníky ale mám a mám je teď!  Za deset dní začínaj jinde a pak maj plnej kalendář až do října. Tak už mě kluci netrapte, vím že chvíli mě to ještě bude mrzet. Až tu za hodinu začnu psát hovadiny, tak se s tím smiřuju za pomoci skotský. Původně jsem si to představoval takhle:

1161267280_Kalrna-kopie.thumb.jpg.1c9c9222107319b808a0ce1529aa5612.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dlouho jsem se zde na nic neptal:-). Tak zkusím. Myčka - na nerez plechu na dně myčky jsem vystopoval mikro trhlinku, kterou uniká voda a pak mi to háže chybu a myčka nefunguje....po rozebrání spodního soklu a vysušení to zas pár dní běží. Takže závada zřejmě diagnostikovaná. Mohu toto nějak opravit? Myčka 11 let stará, ale stejně radši bych jí zachránil a ušetřil si práci s výměnou za novou a odvoz staré na sběru. Byť chápu že za 11 let mohu být rád. Napadá mě zalepit to silikonem nebo šroubek s gumovou podložkou. Svařit to je asi blblost, ten plech je tenkej.

Co myslíte?

 

dík 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...