Jump to content

Stavba domu (rady, tipy)

Recommended Posts

Právě největší výhoda toho plasťáku je, že neriskuješ plíseň. Ztracenko budeš muset pořádně odizolovat.

• Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

před 4 hodinami, Kotlick napsal:

Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

Kotvil jsi to přes prkno napřímo, nebo jsi měl prkna s drážkou ?

Udělal jsem po dvou metrech betonové bloky, do kterých jsem nakotvil hranoly, aby jednou byla do čeho kotvit dřevěná pergola, nebo zimní zahrada, teď máme lehkou hliníkovou. A mezi jsem po půl metru udělal rastr patek z betonu, na to hranoly. Taková tzv. Koumesova varianta 🙂 do spádu a roviny, aby to bylo přesné, a neprohýbalo se to, nevrzalo. Pod tím je vrstva zhutněného štěrku s drenáží, aby to nenamrzalo, a nepracovalo v zimě. Zatím dva roky provozu, a super.

IMG_6977.jpg

Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

Edited by Koumes
malí můžou dvakrát :-)

Edited by Koumes
nějak se to nepovedlo

@Beet nevim jak sklipek, ale szambo betonowe na destovou vodu mame na zahrade uz skoro dva roky. 

kluci co maji u nas v obci plastove nadrze na to nadavaji, ze to plave na povrch, ze by priste sli uz jedine do betonu - predpokladam, ze podobny problem by mel sklipek tez... jeden soused si vloni udelal moc pekny sklipek ze ztraceneho bedneni, lepil to snad penou, ale i tak mi to prislo jako strasna robota...

Edited by Anela

Prosim, doporucte spolehliveho dodavatele interierovych oblozkovych dveri do bytu.
Idealne Praha a okoli.

Jde mi spise o osobni dobrou zkusenost, rozumne dodaci lhuty, pomer cena/vykon,...

Moc diky

Ještě ohledně sklepu - co zakopat lodní kontejner?  Buď pak obetonovat nebo třeba olepit ipou. 

Pokud by se jednalo o nový kontejner, ty mají velice dobrou protikorozní ochranu do slaného prostředí. Tam bych řešil izolaci jen přes ta dvoukřídla.

V 9. 4. 2021 v 11:31, Beet napsal:

Máme břidlicové podloží, takže vlhkosti se ani moc nebojím.

Koukám, že v polsku to mají docela za pár zlotuvek i v betonu např. https://szambabetonowe.expert/produkt/betonowa-piwniczka-ogrodowa-spizarnia-schron-o-wymiarach-300x240x215cm/

Čo použiť betónové vodomerné šachty? Tie sú už aj s hydroizoláciou.

Pěkný to máš Gusto 👍

Ad sklep - mít svažitý pozemek, řešil bych polozapuštěnou DIY stavbu a la hobití domek / zemljanka místo sklepa. Na rovině v satelitu jen nízký úložný prostor, tedy ne na výšku postavy (na co taky) pro skladování, a na něj zahradní kůlna na nářadí / domek, přístup skrz podlahu. Na velkej sklep pod barákem x krát x metrů jste měli myslet při stavbě domu ;)

před 15 hodinami, Gustaf napsal:

Taky práce pokracujou...v tydnu dodelavka terasy a měl by dorazit bazén... už se to pomalu rýsuje...

Není to na Valše?

Delal nekdo venkovni kuchyni?

Jde mi o material jaky pouzit? (Chtel bych drevo)

Bude to 3m dlouhe.. v pergole.. ze 2 stran zed, strecha...

Cim osetrit drevo aby to vydrzelo venku, mohl na to dat potraviny?

A pracovni deska? 

Kamen je moc drahej...

Gril tam nebude, jen drez a pracovni deska.. indukcni deska prenosna v pripade potreby..

Za kazdou radu diky...