Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 28 minutami, Tom4 napsal:

Latě budou stačit 4 x 6cm.

Do fasády budeš kotvit hmoždinkama s přerušeným tepelným mostem, podle tloušťky zateplení vybereš rozměr, dal bych 4 kusy na kazdou lať, palubky něco váží a jak ti na to 1/2 navěsí květináče tak to bude docela váha. Třeba tyhle jsou na to dělaný: https://vruty-fischer.cz/15876-hmozdinka-thermax-junior.html

Dej nerezové vruty, jeden na každou stranu a třeba každé páté prkno dej dva.

díky moc za odpověď...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hele, jenom blbý dotaz.

Já jsem zatím do fasdy s izolací nic nepotřeboval chytat, ale může ty svislé latě přitáhnout přímo na fasádu? Nepovolí ta izolace a neprolomí se pod latěmi omítka?

Já bych tam přidal nějaké distanční trubičky, které zatížení od svislé latě přenesou do zdi a latě nebudou namáhat omítku. Ale možná vidím problém tam, kde není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, nevíme co tam má za polystyren, ale běžný fasádní má zatížení v tlaku tuším tunu na m2. Ty hmoždinky má Fisher určitě vymakaný, když na to kotví i markýzy, světla apod.: 

1346305944_2021-04-2820_52_03.jpg.046d4f8ab5f8482f471be4dc3edf6460.jpg

 

Edit. já mám takhle ukotvené latě 5x7 do fasády (na nich jsou kolmo latě jako stínění terasy) a je to cihla, 16cm grafit polystyren a silikonová fasáda, je to přitáhnuté k omítce a za 4 roky žádný problém, takže za mě cajk z osobní zkušenosti. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Gustaf napsal:

Hele, ještě mě napadlo levnější řešení...co závitová tyč a matky se zapustnou hlavou?

No ale to nene, pak si uděláš právě tepelný mosty do zdiva, ta závitovka promrzne a ve zdi bude kondenzovat voda. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Tom4 napsal:

No ale to nene, pak si uděláš právě tepelný mosty do zdiva, ta závitovka promrzne a ve zdi bude kondenzovat voda. 

 

Aha... takže fisherky...:) Jaká je označení pro 10cm silný polystyren?

Thermax 8/100 M6 ???

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tepelne mosty vo velkosti zavitovej tyce sa bez vahania vyprdni, to naozaj nieje treba riesit. Poznam 1 dom kde asi niesu vacsie tepelne mosty aj inde, toto nehra rolu.

K fasade to trocha dotiahnut mozes, samozrejme nie tak ze prelomis stierku.

To kotvenie markizy co postoval kolega vyssie je naprd, nehladiac na to ze je to fisher, ale je to jednoduche tak to montaznici radi pouziju. Ak sa bavime o modernom dome s 20+ cm polystyrenom (nie zeby som to podporoval, ale je to bezne) tak ti ta fasada aj tak popraska pod tlakom, pruzit budu aj 12mm skrutkovice. Riesi sa to inak, ale pre tvoje dosky bohate staci dotiahnut k fasade.

Pod polystyrenom je ytong ci tehla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Gustaf napsal:

Pod polystyrenem je Porotherm 30

Tak tam by som si dal hlavne pozor na to aby to drzalo. Ale s kotvenim do tehal nemam moc skusenosti, vo vacsine pripadou volim chemicku kotvu. No ako vravim, na relativne malu zataz to asi vyriesi aj slusna hmozdinka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, j.ocvirk napsal:

Gusto nebo to proste obloz kamenem, bude to pekny.. a vez problemu 🙂

zene kup kvetinac na podlahu 

No už nad tím začínám pomalu uvažovat :D jde mi z toho trochu hlava kolem....

Nebo to hodit to plastové lišty a přetřít fasádní barvou... lištu přilepit mamutem a nazdar...

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Juraj11 napsal:

Tak se nám to pomalinku rozjíždí 😀

04AD8E92-33F5-4B9B-8D82-8284FF725457.jpeg

D3FFE962-2B2B-4DD0-82FE-88473C26A1CF.jpeg

82E25477-B286-4C29-835A-CA13A1C8209D.jpeg

032764AE-D94B-4FF1-9295-9E4F8A4D2C3D.jpeg

paráda...tohle jsem na tom miloval...jezdit se dívat na stavbu a pozorovat, jak to roste 😉 

 

@moje obklady a dřevěné palubky. Konzultoval jsem to i s klukama, co tady staví a asi mě to vymluvili...takže už přichází v úvahu ten šutr. Nechám to uzrát ať to není taková hurá akce. Každopádně díky všem za rady.....jsem zase o něco chytřejší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...