Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, vwtyp11 napsal:

Internorm je blbost.  Nevyrábí totiž plastová okna, pouze plastohlinikova.

davam na trh cca 300bj každý rok a za mě “certifikovaná montáž” funguje

vrcholem pekla okenarske branže je podvodník Geus, který pouze seká CN a okna nevyrábí ale pouze preprodava...

obecne jsou výplně otvoru nejpodcenovanejsi části stavby avšak na funkčnost mají podstatný vliv...

jedna ukázková foto z renomovaného profilu VEKA - jak to vypadat nema

 

Dělají samozřejmě i jen plast, ale pouze v bílé variantě, žádné kašírování folií není možné. Když chce někdo barvu, tak jedině plast hliník a libovolná RAL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Tohle je snad nejurážlivější výraz co znám. 

Je mi úplně trapně, že to tady vidím a chci ujistit kolegy ze Slovenska že tohle je hnus nejvyššího kalibru se kterým my ostatní nemáme co do činění. Narodil jsem se v Československu, rodinu mám v obou státech, přátele také a jsem na to hrdý.

@vwtyp11 stydím se za to co jsi napsal.

Velka poklona za tento prispevok. Myslim to naozaj.

K povodnemu snad len, ze pan dieselboy tazko moze uz niekoho urazit, on tu totiz nic ine nerobi takze to uz stratilo na vahe. Proste presne ako pises, ziadna uroven, len urazanie. To je on, hrdy dieselboy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, TomCZ napsal:

Afri, v Norsku dávají pod odvětrávanoi fasádu tohle:

https://allebyggpriser.no/tilbud/obsbygg:product:2321830/

Když tak mi napiš SZ...

Díky za tip, ale na konec tam dam tu minerální s nějakou právě úpravou proti hlodavcům, údajně 😁 Základ je prý aby se k ní vůbec nedostali, tak se pokusíme. A říkám klukovi, chceš boudu, tak pojď makat a prý že mnohem lepší jak škola ;)

DSC_0909.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové dotaz. Jak máte vyřešeno prisavani vzduchu z venku do krbové vložky. My to máme naplánováno pod základ deskou a vyvedeno do venkovní zdi cca půl metru na horu s vyvodem ve fasádě. Vyvedeni nahoru je k vůli pozdějším terénním úpravám a jistotě že při větší sněhové nadilce to nebude zapadane. Jediné čeho se bojím je kondenzace vody v potrubí.

Je to ta oranž trubka s kolenem na fotce

 

Odpověď na předchozí dotaz:ano jedná se o komín 🙂

DB33FB1B-0A41-410E-8794-9394ADC4FD75.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řešil současně s drenáží obvodovejch stěn. Takže pod krbovkama je vyústění 8 x 65 mm trubic, vstupy zvenku cca 20cm nad terénem, dva v každým rohu stavby. Vedu to ve štěrku pod prvním betonem, drenážní potrubí je děravý, tím mi odpadla starost o kondenzát. Myšlenka byla, že komínovej efekt zároveň podpoří vysoušení podkladu, ať krb hoří, nebo ne. Můj barák si o pořádnejch izolacích, (podříznutí) může nechat jenom zdát. To by tenkrát stálo podobně, jako pořízení usedlosti...

 232211890_2014.4.(72).thumb.JPG.769c88125eaea2362a9b31cf57113963.JPG

889131772_2014_05.(5).thumb.JPG.7be244d1f951c96e671a46cba6717e58.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu nerozumím. Jak by samotné přisávání v komíně ovlivnilo vlhkost stěn domu u základů a přilehlých spodních vrstev podlahy po zaklopení izolací, druhou vrstvou betonu a krytinou (např. dlažbou?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu nerozumím. Jak by samotné přisávání v komíně ovlivnilo vlhkost stěn domu u základů a přilehlých spodních vrstev podlahy po zaklopení izolací, druhou vrstvou betonu a krytinou (např. dlažbou?)

Myslím,že měl namysli můj příspěvek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualne resim takovej problemek s dvernim otvorem. Mame v byte dvere do komory, co se oteviraji dovnitr. Jenze komora tak narvana, ze bych potreboval dvere vysadit a udelat dvere z chodby. Prostor na to je, ale fakt nechci v konecne dodelanem byte bourat atp. Neexistuje nejake vkusne reseni? Posuvne dvere bohuzel nejdou a koralky se doma neodvazuju ani nadhodit... :) 

 

Predstavuju si neco jako plise zaluzii do okna, ale pres dverni otvor.

Upraveno uživatelem uff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, uff napsal:

Aktualne resim takovej problemek s dvernim otvorem. Mame v byte dvere do komory, co se oteviraji dovnitr. Jenze komora tak narvana, ze bych potreboval dvere vysadit a udelat dvere z chodby. Prostor na to je, ale fakt nechci v konecne dodelanem byte bourat atp. Neexistuje nejake vkusne reseni? Posuvne dvere bohuzel nejdou a koralky se doma neodvazuju ani nadhodit... :) 

 

Predstavuju si neco jako plise zaluzii do okna, ale pres dverni otvor.

Bourat? Tak pokud nebudeš chtít jen vysadit dveře, tak se asi demontáži / výměně zárubně nevyhneš. Nebo nemáš obložkovou, ale nějakou kovovou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...