Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

V 29. 9. 2021 v 16:31, Zeeberdee napsal:

Přesně tak, je to podle mě zbytečnost. Pozemek je bezproblémovej, už v nový zástavbě, vlastně poslední nezastavěná parcela. Proto si myslím, že projektant bude stačit. Všude okolo jsou patrový, ale mně se do patrovýho vůbec nechce. Žádnej regulační plán tam není. 

Nazdar. V podstate by ti stačil katalogovy projekt, tých je toľko, že je problém naprojektovať niečo nové. Drobné úpravy ti môže skresliť stavbyvedúci, ktorý to bude stavať - má na to oprávnenie ako autorizovaný technik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, snusmumrik napsal:

Nazdar. V podstate by ti stačil katalogovy projekt, tých je toľko, že je problém naprojektovať niečo nové. Drobné úpravy ti môže skresliť stavbyvedúci, ktorý to bude stavať - má na to oprávnenie ako autorizovaný technik.

Diky. Touhle cestou pujdeme, neco jsme vybrali, ted budeme mit konzultaci a zacneme to vic resit, abysme pristi podzim mohli zacit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mate vytipovany katalogovy dum a jeho dispozice vam vyhovuje a nepotrebujete to menit, tak par penez usetrite, ale ja za sebe musim rict, ze jsem moc rad, ze me projektanti presvedcili k tomu navrhu architekta prizvat. v celkovem rozpoctu domu je tech 35 tisic relativne mala polozka a dum je navrzeny podle nasich pozadavku na bydleni.

architektka byla super a protoze primo spolupracuje s projektantem, tak ten navrh byl funkcni i po konstrukcni strance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2021 v 19:54, Kotlick napsal:

Zdar stavebníci, vybírám anténu na DVB-T2 na nový barák a uvažuju o instalaci pod střechu do půdního prostoru. Máte s tím někdo reálnou zkušenost jestli to funguje popř. jaká anténa. Mám pálenou tašku a celkové zaklopení střechy deskama. 

Ještě by mě zajímalo, jak řešíte rozvedení anténního signálu DVB-T2 do více televizí (3 ks u mě). Stačí to rozvést přes nějaký rozbočovač co koupím v elektru??

 

Tohle zapadlo na minulé stránce, tak se třeba někdo ozve. Já k tomu vím houby, ale skrz umístění doporučil bych nějaký forum typu avmedia, parabola, ... případně když jsem googlil

Na ty rozvody imho potřebuješ anténní rozbočovač, jde koupit za pár kaček

A teď můj dotaz, ať nepíšu 2 posty:

Nenajde se tu někdo, kdo rozumí podlahovce. Mám 2 nabídky, jednu s PEX-AL-PEX a druhou s PE-RT tubkama do podlahy a vím houby co vybrat. Borec s PE-RT nabízí Herz, u PEX-AL-PEX značku netuším, ale v nabídkách je docela cenovej rozdíl ve prospěch PEX-AL-PEX. Na webu oboje trubky stojí cca stejně (kolem 20,- za metr)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2021 v 19:54, Kotlick napsal:

Zdar stavebníci, vybírám anténu na DVB-T2 na nový barák a uvažuju o instalaci pod střechu do půdního prostoru. Máte s tím někdo reálnou zkušenost jestli to funguje popř. jaká anténa. Mám pálenou tašku a celkové zaklopení střechy deskama. 

Ještě by mě zajímalo, jak řešíte rozvedení anténního signálu DVB-T2 do více televizí (3 ks u mě). Stačí to rozvést přes nějaký rozbočovač co koupím v elektru??

 

 

Mám stejnou dispozici, čili pálená taška a už 8 let používám tuto Iskru https://dvb-t-anteny.heureka.cz/iskra-p-2845/#prehled/

Původně jsem ji chtěl dát ven, ale když jsem zjistil, že to v pohodě všechno hraje i když jen tak leží na trámu na půdě, tak jsem ji zamozřejmě nechal vevnitř. Musím, ale podotknout, že bydlíme na kopci s pěkným výhledem na všechny vysílače v okolí.

Co se týče rozbočovače, tak jsem zatím neřešil, ale chystám se na to do konce roku. V plánu je koupit nějaký rozbočovač pasivní, a pokud by to nefungovalo, tak aktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nedělá tady někdo dotace v rámci NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Dodělávám novostavbu, tak bych v rámci toho nového nastavení možná o něco požádal. Nejlépe Ostrava a okolí, ale to je asi jedno. 

Když tak SZ.

PS: Díky za info ohledně antény, budu to stejně muset zkusit. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Splňuješ podmínky? Jako třeba rekuperace, vnější obálka budovy musí splňovat určité parametry + všechny výplně (okna, dveře atd), podmínkou je též úspěšný blowdoor test. Vždycky je lepší to řešit s projektantem před zahájením než při dokončování stavby, ale tím nechci tvrdit, že by jsi to neměl splnit, dnes je vše předimenzované. Řešil jsem to v průběhu, takže taky pozdě, ale nakonec se to zvládlo, tak držím palce ať Ti to vyjde. V našem případě bylo nutné dát "lepší" okna a dvěře + rolety/žaluzie a taky jsem musel oproti projektu dát větší vrstvu izolace stropu (40cm) Určitě kontaktuj někoho ve svém okolí, kdo se tím zabývá. Dal bych Ti kontakt, ale bohužel jsem daleko a myslím, že je lepší určité věci řešit osobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Splňuju všechno, nemám pasiv, ale blížím se tomu. Hodně detailů jsem si dělal sám, abych to měl připravené na blowdoor test apod. Ve starých dotacích toho pro novostavby moc nebylo, spíš pro rekontrukce, ale to co vypsali nedávno už dává větší smysl pro novostavby.

Mám tepelné čerpadlo, rekuperaci, žaluzie, dešťovku i na splachování, zateplení jak hovado, trojsklo okna a pod. a už to bylo v projektu takto plánováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá slibně. Já bych si teď nechal udělat ten blowdoor test a potom až kontaktoval nějakého projektanta zabývajícího se dotacemi. Aby jsi mu neplatil za něco co potom shoří na tom testu, ale myslím, že to nebude tak horké a s přehledem projdeš. Já se toho taky bál, konzultace pozastavil s tím, že se ozvu až budu mít papír v ruce a nakonec s přehledem. Tak směle do toho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě komplet, už nebyl žádný prostor k nějakým úpravám. Šel jsem s tím do toho, že buď to klapne a nebo ne. Svět se nezboří. Stavěl jsem to sám a dával jsem si záležet, udělal jsem to tak jak bych to stavěl i bez přihlídnutí k dotaci (kromě izolace stropu, tu jsem musel vylepšit, ale to je jediné) Jo a ještě jsem si koupil Blowerproof, což nebyla zase tak velká investice, kterým jsem natřel kompletně zevnitř zakládací spáru vnější zdi. Na to jsem byl upozorněn firmou zabývající se měřením na nějakém stavebním veletrhu. Říkal, že tam mohou být velké úniky a minimální prostor pro opravu. A to je celé, jinak jsem to měl stejné jako v projektu. Měl jsem ten modrý blowerproof 5kg a ještě z toho zbylo, investice cca 1500kč. Dělá se ještě bílý a ten má tu výhodu, že jde zamalovat. Tady jsem byl upozorněn, že to nemůžu dávat nikde, kde to bude na očích, což základová spára splňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, jdu za Vámi s prosbou radu. Dodělávám garáž s dílnou, jsou součástí baráku, ale pouze konstrukčně, tzn. že nejsou průchozí z obytné části. Soustředil jsem se na obytnou část a tohle, že dodělám až bude čas. Dílna, kterou se dá projít do garáže už je hotová včetně zateplení stropu. Jenže garáž mi teď trochu vrtá hlavou. Měl jsem ji dlouho otevřenou, teď už tam jsou i vrata, beton  o víkendu snad už i dlažba a jelikož, jak jsem již psal, byla dlouho otevřená a jednoho dne jsem na půdě, ještě v průběhu stavby, našel na půdě exkrement od kuny, rozhodl jsem se, že na stropní trámy dám palubky, abych jí zamezil přístupu na půdu, než se jí zalíbí ve vatě. Mělo to být jen dočasné, potom to shodím a dám normálně sádrokarton, parotěs a vatu. Jenže co čert nechtěl, nějak se mi to zalíbilo, tak jsem to tak nechal a nyní už to ani není možné kvůli vratům a podestě na bordel, kterou jsem udělal pod stropem a zavěsil na stropní trámy.

 

 

Teď k té otázce: Rád bych měl i u garáže zateplený strop, aby v zimě nepromrzala. Můžu na ty palubky z půdy položit vatu? Nebo je nutné dávat i parotěs? S parotěsem to bude docela komplikované ho dobře prolepit skrz stropní trámy, ale všechno jde když se chce. Ještě by bylo dobré uvést, že garáž není nijak vytápěná. Pokud někdo dočetl až jsem, tak děkuji. Za jakoukoliv radu budu taky vděčný. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, eskimak napsal:

Znamy nedavno prerabalmcely strop kvoli blowdoor testu. Mal tam znackove drahe OSB ktore su "nepriedusne". Spary samozrejme zalepene. HOVNO. Fucalo to cez tie osb, musel zhodit konstrukciu na SDK a natiahnut dalsiu vrstvu nejakej folie na OSB.

Tak já mám klasické OSB P-D, zámky jsou zalepené PU pružným lepidlem, spáry a rohy přetřené Soudalem a celé je to natřené taky soudalem místo parotěsky. Tak snad to bude OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Kotlick napsal:

Tak já mám klasické OSB P-D, zámky jsou zalepené PU pružným lepidlem, spáry a rohy přetřené Soudalem a celé je to natřené taky soudalem místo parotěsky. Tak snad to bude OK

No drzim palce, OSB sa parotesne natiera obzvlast debilne, ma milion spar. Ale na 3 natery to bude drzat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...