Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám dotaz na všechny kutily a podlaháře. V celém bytě máme krásnou dřevěnou podlahu (musí se voskovat a olejovat). Kvůli sousedce pod námi chceme dát do dětského pokoje podložku Floorwise pod koberec. Děti jsou dost divoké. Chceme ji vyjít vstříc, protože je ve výboru SVJ a schválila nám venkovní klimatizaci, žaluzie, roletu, atd..

 Dá se podložka na podlahu umístit i jinak, než lepením? Nechceme se zničit podlahu. 

IMG_5722.jpeg.67319b3386b8bb83fb92df390fa1a075.jpeg

 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují i vypínací lišty (situované u zdi), i tak by to ale chtělo ve středu místnosti resp. ve středu volného prostoru fixovat koberec nebo podložku aspoň kvalitní oboustrankou. Bohužel to není na krátkou dobu, dupající ditě dupe minimalně do puberty :) jedna má dcera chodí zásadně po patách, vím o čem mluvím.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplním: na podlaze je cca 0,5-1mm "vosku" a před pokládkou tam další 0,5mm vrstvu dáme.  

Používáme toto: https://www.barvy-na-drevo.cz/saicos-tvrdy-voskovy-olej-premium/saicos-tvrdy-voskovy-olej-premium-bezbarvy-mat-3305--2-5-l/

Teď jsem byl v kamenném showroomu Eamadeo, kde mi technik na telefonu navrh 3 možnosti: 

1) Podložku pod koberec přilepit - to se ale dělá pouze pro beton a podobné povrchy. 

2) Po obvodu by se nastřelily nějaké upínáky a bylo by jich hodně - také zavrhnuto. Přeci jenom je to krásné dřevo.

3) Použít na podložku fixační spray na lokální místa. A na koberec použít napínací lišty. 

Ta poslední varianta mi přijde co nejméně invazivní, tak čekám na kalkulaci. 

Vzhledem k menším rozměrům místnosti bude koberec z jednoho kusu, ale ty podložky nedělají ve větší šíři jak 1,5-1,7 m. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli bude mezi dřevem a sprejem (nebo oboustrankou) vrstva vosku, tak bych se o samotné dřevo nebál. A až budete chtít zas dřevěnou podlahu, stejně se ten vosk bude muset rozleštit

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 18 minutami, Gustaf napsal:

Vypadá to dobře....jen ta bílá bude brzo černá :D obložil bych to sutrem....

přesně tak! a bude to i vypadat líp ;) a to né že by to teď vypadalo blbě! ale s tím šutrem to bude mnohem praktičtější. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Juraj11 napsal:


Nebude,prikladani je ze zadu,z technické místnosti emoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

V tom případě budeš mít černou jenom nad tím horním výdechem horkého vzduchu.

Vím o čem mluvím, krb již nikdy více (no jo, ale když člověk staví jednou, max dvakrát za život), to raději nějaká mastková nebo moderní kachlová kamna. Ale to jsi určitě slyšet nechtěl a ten Tvůj krb s tím uloženým dřevem vypadá skvěle.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě budeš mít černou jenom nad tím horním výdechem horkého vzduchu.
Vím o čem mluvím, krb již nikdy více (no jo, ale když člověk staví jednou, max dvakrát za život), to raději nějaká mastková nebo moderní kachlová kamna. Ale to jsi určitě slyšet nechtěl a ten Tvůj krb s tím uloženým dřevem vypadá skvěle.
 
+1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Juraj11 napsal:

Tak krb máme za sebou emoji3.png90259ae14d4c799971b407fae4a02476.jpg

Vyzerá to parádne, to je aj škoda prikladať 🙂Krb nepotrebujem, ale normálne mám chuť si niekde navrhnúť taký úzky pás s drevom ako dekoráciu. Nie obklad, narúbané polená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krb uplna parada a nakladanie z technickej miestnosti je uplne NAJ.

S tymi polienkami opatrne, mal som to podobne, ale lozil mi z toho bordel po dome (mravce/chrobaciky/pavuciky) takze uz skladujem drevo zasadne vonku. A posledne 3 roky som v krbe nekuril, ale ako dekoracia to tiez fajn :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...