Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Pozeram ze kurenie je aktualna tema 😁

chcem sa spytat ci tu ma niekto z vas skusenosti s pecami Nunna Uuni.

povodne sme planovali stavbu tazkej akumulacnej pece na zakazku, ale akosi sa nam nedari najst majstra podla mojich predstav.. Od Nunna Uuni by som si vedel vybrat… Len na internete clovek nenarazi na mnoho recenzii alebo realnych skusenosti.

 

vdaka za kazde info ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Rychlá otázka a doufám v rychlou odpověď! Jak se zatápí v tomhletom prosím vás? Kdybych u toho byl, tak na to přijdu, ale já jsem v ČR a ta kamínka jsou na Kanárech, kam mám kamarádce poslat návod dřív, než začne noční kosa :)

IMG-20230212-WA0005.thumb.jpg.08e56ad76eeb63e2d2193db980903dbf.jpg

Jde mi o přesné pokyny, kde se má co otevřít či vysunout atd., aby se v noci neudusila.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem, moje trápení s (pře)stavbou novostavby se snad zdárně blíží do konce (ten barák je snad prokletej a doufám, že to byl příslovečný očistec, který bude následovat ráj při samotném užívání :D jinak to co jsem zažil by vydalo na román na pokračování)

Ale ať se dostanu k dotazu. Nedělá tu někdo do podlah a měl by 125m2 dubové podlahy - třívrstvá, do 15mm, prkno, přírodní olej (nic bělenýho) a ideálně ne žádný selský moc sukovitý atd.

Případně nemá někdo bauhaus kartu s maximální slevou co tam jde (tuším 10%), rád mu tam udělám nákup...paradoxně jsme si vybrali tam ( i když mě to rochu děsí...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, jankoxxx napsal:

Pozeram ze kurenie je aktualna tema 😁

chcem sa spytat ci tu ma niekto z vas skusenosti s pecami Nunna Uuni.

povodne sme planovali stavbu tazkej akumulacnej pece na zakazku, ale akosi sa nam nedari najst majstra podla mojich predstav.. Od Nunna Uuni by som si vedel vybrat… Len na internete clovek nenarazi na mnoho recenzii alebo realnych skusenosti.

 

vdaka za kazde info ;)

Čau, mám kamna s akumulační vložkou SOLID F v bílé keramice:

https://www.romotop.cz/designove-krby/solid

Je to pecka, vydrží to teplé 6-8 hodin. Je třeba se ale naučit v tom topit, tak aby jsi dosáhl co největší akumulace tepla. Vychytal jsem to za pár zatopení.

Nebyl jsem se na to podívat v reálu a to byla trochu chyba. Doporučil mi je bratranec kamnář, tak jsem dál nešpekuloval.

Je menší než jsem si jej do našeho prostoru představoval a má relativně malé ohniště. Celkově nejsou moje kamna moc hluboká, tudíž ani topeniště/ohniště není moc hluboké. Vypadává z toho občas popel. Jinak ale maximální spokojenost.

Co se týče Nunna Uuni, vypadá to moc dobře, neznal jsem. Zjisti si kolik to má těch akumulačních vložek, čím víc, tím líp. Ideálně se na to zajeď podívat, jak je to velké v reálu.

Omrkni velikost topeniště/ohniště i uvnitř. Bacha na údržbu venkovního materiálu, přece jenom to musíš sem tam utřít nebo očistit.

Určitě jdi do varianty z přívodem vzduchu z venku. Pokud nemáš přívod připravený, tak si ho připrav. Doporučuju.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeram ze kurenie je aktualna tema
chcem sa spytat ci tu ma niekto z vas skusenosti s pecami Nunna Uuni.
povodne sme planovali stavbu tazkej akumulacnej pece na zakazku, ale akosi sa nam nedari najst majstra podla mojich predstav.. Od Nunna Uuni by som si vedel vybrat… Len na internete clovek nenarazi na mnoho recenzii alebo realnych skusenosti.
 
vdaka za kazde info

Akumulační krb,kamna můžu doporučit. Znamej ho má a nemůže si jej vynachválit. Na to že ho má blbě postaven-umisteny,mu prej vydrží až 3 dny vydávat teplo. Má jej postaven v rohu u obvodového zdiva. Měl by být v prostoru,pro využití celé obestavby,ale i tak je spokojený. Jen se musí počítat s větším základem,je to těžké jak prase. Myslím že mluvil u toho svého něco o tune jen akumulace,ale to bych kecal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2023 v 23:37, Juraj11 napsal:


Akumulační krb,kamna můžu doporučit. Znamej ho má a nemůže si jej vynachválit. Na to že ho má blbě postaven-umisteny,mu prej vydrží až 3 dny vydávat teplo. Má jej postaven v rohu u obvodového zdiva. Měl by být v prostoru,pro využití celé obestavby,ale i tak je spokojený. Jen se musí počítat s větším základem,je to těžké jak prase. Myslím že mluvil u toho svého něco o tune jen akumulace,ale to bych kecal.
 

JJ, to jsem zapomněl, určitě to musí mít solidní základy, resp. velmi únosnou podlahu, moje mají myslím přes 400 kg, a to je prcek. Mi to dali do projektu, počítal jsem s tím už při skládání ztraceného bednění v základech apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo prosím tip na výrobce dřevěných Euro oken blízko okr. Kroměříž (to jen z hlediska ceny dopravy). Co nejlepší poměr cena / kvalita? Mockrát díky.

Není to úplně Kroměříž,ale v Oseku nad Bečvou je Albo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, neměl byste prosím někdo kontakt na geodeta z regionu Broumov a okolí? Vím, že pár geodetů tady na foru je, ale netuším, odkud jsou. Mám svého, co pro mě dělá akce, ale tohle je pro něj daleko. Jedná se o zaměření pozemku. Díky za případný tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

...pokracovani s Africanem ohledne energii v dome z vlakna Dodavatele energii...

Afri: Okna sem zatim neresil, protoze sem na to nemel penize. Letos to nejak zmastim. 

Co se tyce solarniho ohrevu na TUV, tak vzhledem k orientaci strechy Z-V  je to u mne problem. A nejakou konstrukci tam nechci. Chvili sem koketoval s myslenkou fotovoltaiky, ale to sem taky zavrhl. Dalsi problem je ve spotrebe vody. Je to spis narazove a vetsi mnozstvi. Bo vana. Takze by na to musel byt dimenzovany system. Takze pokud je plyn, urcite to menit nebudu, protoze to vyjde [prutokovy ohrev] na par korun. A navratnost investice by byla az spoustu let po me smrti.

Zatepleni bych resil az jako posledni. Az bych nevedel co s penezi. Ted mne trapi okna, vlhkost v baraku, zahrada a plot. V tomhle poradi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Xenomorfus napsal:

...pokracovani s Africanem ohledne energii v dome z vlakna Dodavatele energii...

Afri: Okna sem zatim neresil, protoze sem na to nemel penize. Letos to nejak zmastim. 

Co se tyce solarniho ohrevu na TUV, tak vzhledem k orientaci strechy Z-V  je to u mne problem. A nejakou konstrukci tam nechci. Chvili sem koketoval s myslenkou fotovoltaiky, ale to sem taky zavrhl. Dalsi problem je ve spotrebe vody. Je to spis narazove a vetsi mnozstvi. Bo vana. Takze by na to musel byt dimenzovany system. Takze pokud je plyn, urcite to menit nebudu, protoze to vyjde [prutokovy ohrev] na par korun. A navratnost investice by byla az spoustu let po me smrti.

Zatepleni bych resil az jako posledni. Az bych nevedel co s penezi. Ted mne trapi okna, vlhkost v baraku, zahrada a plot. V tomhle poradi. 

Tak upřímně fotovoltaiku mě počítali asi třikrát různé firmy a nikdy mi nedávala smysl co se šetření peněz týká....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...