Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

To je sice hezký, ale pokud nenapíšeš nějakou konstruktivní kritiku, tak je to bez urážky jen výkřik internetového anonyma. Já jsem si o tom zjišťoval celkem dost a podle toho co jsem načetl je profil Salamander jedním z top na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je sice hezký, ale pokud nenapíšeš nějakou konstruktivní kritiku, tak je to bez urážky jen výkřik internetového anonyma. Já jsem si o tom zjišťoval celkem dost a podle toho co jsem načetl je profil Salamander jedním z top na trhu.

O akom type profilu Salamander uvažuješ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blackhead: zkusím poslat poptávku i do RI okna, mám na to dost času. Díky

 

tommi_d: každý dodavatel ho značí jinak, ale je to stejný produkt. Tak třeba Otherm ho nazývá Perfekt evo

                                                                                                         A Vekra zase Komfort evo

 

 

 

Podle mě je to úplně stejné a předpokládám, že to tak bude i u RI okna, ale poptávkou nic nezkazím.

 

Edit: poslal jsem nabídku ještě do Slovaktual, RI okna a VPO Protivanov.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O akom type profilu Salamander uvažuješ ?

 

blackhead: zkusím poslat poptávku i do RI okna, mám na to dost času. Díky

 

tommi_d: každý dodavatel ho značí jinak, ale je to stejný produkt. Tak třeba Otherm ho nazývá Perfekt evo

                                                                                                         A Vekra zase Komfort evo

 

 

 

Podle mě je to úplně stejné a předpokládám, že to tak bude i u RI okna, ale poptávkou nic nezkazím.

 

Edit: poslal jsem nabídku ještě do Slovaktual, RI okna a VPO Protivanov.

To je názov výrobku, profil je Salamander Bluevolution 82 MD (u oboch výrobcov) ja mám okná z toho istého profilu, akurát stavebnú hĺbku mám 92 (oproti tvojim 82 mm). Už 3 roky a spokojnosť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, moje chyba. Tak to máš předpokládám pasivní dům? My budeme mít klasický nízkoenergetický dům a spíš mě všichni tlačí do 73, že to bude úplně v pohodě stačit. No já si raději připlatím abych měl klid. 92 už by pro nás bylo asi zbytečné. Co jsem tak četl a bavil se se známými, tak všichni doporučovali profil Veka nebo Salamander. Máte někdo zkušenost s profilem REHAU GENEO od Sulka bez ocelových výztuh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, moje chyba. Tak to máš předpokládám pasivní dům? My budeme mít klasický nízkoenergetický dům a spíš mě všichni tlačí do 73, že to bude úplně v pohodě stačit. No já si raději připlatím abych měl klid. 92 už by pro nás bylo asi zbytečné. Co jsem tak četl a bavil se se známými, tak všichni doporučovali profil Veka nebo Salamander. Máte někdo zkušenost s profilem REHAU GENEO od Sulka bez ocelových výztuh?

Pasívny síce nie je (EC mám A)... Nenechaj sa odhovoriť, a choď do tej 82 a trojskla a hlavne teplý rámik (napr. Swisspacer, alebo TGI)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz se tu probiraji okna, tak zatim jsme s vyrobou drevenych oken oslovili 3 firmy.. Nejlepsi podminky nakonec nabidnula firma TPEUROSERVIS.. 

Vybrane mame konkretne Thermo Plus Gold 92, cena pres 4 kila s DPH.. Jeste ale okna budeme dlouho resit a urcite oslovovat dalsi firmy. Pro poradek v cene neni jeste doprava, manipulace se skoro 5 metrovym oknem za pomoci jerabu a specialni kotvy kvuli presahu do zatepleni... To udela dalsich par desitek tisic.. Pristi tyden mozna dostanu rozpocet od druhe stavebni firmy, okna jsou z rozpoctu vyclenena.. Zvazujeme i plastova, ale chteli jsme s moji drevena.. Jde urcite o zbytny luxus, na druhou stranu okna ma clovek na ocich porad a cumet na plast, i kdyz v nejake barve ci dekoru.. Porad to bude takovy siditko.. Vahame, rozdil drevo vs plast je raketa, ale mozna zrovna na nich nema cenu moc setrit.. 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Axel: jen pro zajímavost, o kolika oknech se bavíme? Abych věděl jaký je to cenový rozptyl.

 

My máme 8 oken (jsou mezi to počítány i ty menší, záchodové, koupelnové...) 3 dveře (jedny velké) a HS portál. Cena je cca 280tis. Včetně práce a dopravy, parotěsných pásek a purenitu pod dveře a HS portál. Bez stínící techniky a parapetů. Z venku barva - uvnitř bílé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o 12 oken, jedny dvere a HS portal.. 6ks jsou takove pruhledy z bunkru, ta zbyla jsou uz o poznani vetsi (2350x1800), HS portal ma 2350 x 4800.. 

PS: tu firmu nam doporucil projektant, ze od nich nekolik zakazniku bralo nasledne okna a byli spokojeni.. My jsme kvuli prisnejsim limitum trosku limitovani, o HS portalu nemluve.. Projektant ma v tomto moji duveru, ale koukame i jinam. 

Jo a jde o 6 mesicu starou nabidku, ted uz by ta cena mohla byt zase vyssi.. 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Debata o oknech se docela hodí. Dneska nám je usazovali a barák o dost prokoukl. Oken je cca 12, dřevěné,

dvousklo, a troje dveře (francouzské do zahrady, vchodové a dveře do garáže.). Vyšly mě na 156k a chlapík co to dělá je super. Nic není problém, na všem jsme se dohodli, termíny splnil.

post-13450-0-23441600-1544807259_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Axel, ad okna. Já už jsem nějakou tu stavbu realizoval ... a dřevěná okna si na další stavbu rozhodně, ROZHODNĚ, už nedám. První stavba na konci 90. let měla plastová okna a ty jsou stále v pohodě. Druhá stavba z roku 2006, cena oken cca 500, nějaké exotické dřevo, název si nevzpomenu ... teď po 11 letech vypadají tak, že další stavbu co realizuju osadíme okny hliníkovými. 

 

Schválně se někam, kde mají dřevěná okna alespoň deset let, bež podívat a pořádně si je prohlédni ...

 

A co se týče skleněných výplní ... pokud si dáš všude trojsklo, budeš topit i v létě :D

 

 

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Jarett - A co kombinace drevo-hlinik...? Jeste dotaz na telo... Osetroval si to drevo pravidelne?  Kdyz pominu vzhled u plastaku, tak jsem byl varovan ohledne vyssi pruznosti, prohybu oken, kdyz na ne zacne palit slunicko, ze to zkratka vice pracuje.. Drevo ma vice vydrzet, co se zateze tyce...U nasi vysky 2350mm projektant jeste zminoval konstrukcni limity, ze na plast uz to je prilis.. 

Od koho budes brat ta hlinikova okna? Jinak diky ta rady  :cheers:

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Jarett - A co kombinace drevo-hlinik...? Jeste dotaz na telo... Osetroval si to drevo pravidelne? Mam z toho strach, krome pohledove stranky nic drevo neprinasi.. Kdyz pominu vzhled u plastaku, tak jsem byl varovan na pruznost, prohyb oken, kdyz na ne zacne palit slunicko, ze to zkratka vice pracuje.. U nasi vysky 2350mm projektant jeste zminoval konstrukcni limity, ze na plast uz to je prilis.. 

Od koho budes brat ta hlinikova okna? Jinak diky ta rady  :cheers:

Okna budeme řešit na jaře, tipů mám víc, ale konkrétně jsme se ještě nerozhodli. Ošetřovali jsme je normálně, jednou za těch deset let se dělal nový lak ... už nikdy víc, tolik bordelu a prachu jsem neviděl. Kombinace je podle našeho architekta blbost a podle mě také. Oba materály jsou tak rozdílné a vystavené takovým vlivům, že nkdy nebudou reagovat stejně. Hliník je prostě hliník. Obecně jsi si odpověděl sám "krome pohledove stranky nic drevo neprinasi" Nedávno jsem mimo jiné viděl okna v hotelu, kde se rozhodně nešetřilo ... rozhodně to nechci mít doma ...

 

Mimochodem, proč je plast největší svinstvo k přírodě ? Protože vydrží všechno !

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stale kalkulujeme s dotaci, kde pro splneni technickych parametru si hlinik nemuzeme dovolit, tudiz v uvahu prichazi pouze drevo nebo plast. Krome varianty pasivu jeste budeme propocitavat "pouze" nizkoenergeticky dum, tam bychom klidne pak uz mohli pouzit i ten hlinik.. Jdu si projit nejake plastaky, jake maji dekory..  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...