Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Však já jsem to nebral nijak zle, jsem celkem salámista. Tak snad máš pravdu, jak jsem již psal, proti Polsku nic nemám. Koupili jsme krytinu Röben na doporučení pokrývačů a dalších známých. Taky se vyrábí v Polsku a je mělo by to být ok.

 

Jen bych nerad dopadl jako strejda, který koupil dům (okna tam již byly) a za 8 let se z nich začala loupat folie. To raději koupím hliníkový. Ještě uvažujeme nad variantou plast+ hliníkové klipy. Prostě ty okna tam chceme dát a než prdnu do hlíny to znovu nechci řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Barevná fólie z plast oken?  Tak furt lepší, než když se začnou prohýbat, což plastové rádi dělají, pokud je zvenku nějaká fólie - imitace dřeva (tmavá) a uvnitř bílá. Rozsah teplot je sviňa.

 

 

Však já jsem to nebral nijak zle, jsem celkem salámista. Tak snad máš pravdu, jak jsem již psal, proti Polsku nic nemám. Koupili jsme krytinu Röben na doporučení pokrývačů a dalších známých. Taky se vyrábí v Polsku a je mělo by to být ok.

Jen bych nerad dopadl jako strejda, který koupil dům (okna tam již byly) a za 8 let se z nich začala loupat folie. To raději koupím hliníkový. Ještě uvažujeme nad variantou plast+ hliníkové klipy. Prostě ty okna tam chceme dát a než prdnu do hlíny to znovu nechci řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera jsme konečně dostali dopis z magistrátu a v něm stojí,že máme vzít 1500 ? a přijít si pro stavební povolení. Boj trvající od půlky dubna jsme díky našemu architektovi vyhráváte. Ad okna: někteří místní regionální výrobci oken dováží plast taky z polska ale moc se tim tady v německu nechtěji chlubit,ale když už na to přijde řeč,tak jsou alespoň ochotni garantovat, že se nejedná o plast z reciklace. My stále laborujeme jestli hliník /plast nebo hliník / dřevo. Zatim ale to vypadá na hliník/plast z důvodu lenosti následné údržby ;-) Ve hře je Bayerwald,Josko, Internorm. Cenově plus mínusu kaktus všechno stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tem oknum, tento tyden jsem byl v Brne u Okno Studia a zatim velmi slusne jednani. Znamy je ma na baraku a taky referoval velkou spokojenost. Od Oknoservisu jsem zazil okna v panelovem byte v Brne a vetsi hnus jsem dlouho nezazil co se tesnosti a kvality tyce, ale za posledni roky se pry zlepsili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám na bídku od Slovaktualu ve třech variantách: Plast ořech/bílá - 257tis

                                                                                          Plast + AL clip - 288 tis

                                                                                          Hliník - 429 tis.

 

 

Pořád víc začínám přemýšlet o tom hliníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, jelikož se dnes trochu nudím, zkusím zde jeden hloupý a obecný dotaz.

Rozhodl jsem se pořídit starší barák jako chalupu. Barák byl ještě vloni celoročně obyvany, ale starší paní. V obci není plyn ani kanalizace. Ještě než se stanu vlastníkem, pomalu si třídním myšlenky co výhledově s ním. Je to chalupa, takže nikam nespěchám.

A teď k věci. Jestli je tady nějaký chalupář, zajímalo by mne, zda a jak řešíte případné zamrzani vody, popřípadě ohřev vody.

Temperujete chalupu přes zimu?

Aktuálně je v každé místnosti lokální zdroj tepla na tuhá paliva, ohřev vody taktéž lázeňským kamny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak my sme na chalupe, jeste nez se tam bydlelo, vzdycky jen vypustili vodu z WC a kuchyne a koupelny ze spotrebicu.

Vlastni pripojka byla pod zamrznou hloubkou, takze se to tam zavrelo, hodila na to shora perina a prijelo se na jare...

Pokud se prijelo pres zimu (treba Silvestr), vetsinou sem jel o den driv a topil, nez se chalupa "vzpamatovala" a natemperovala a pak normalne pustil vodu  a pred odjezdem zase vse vypustil. 

Nic dalsiho sem neresil a nikdy problem nebyl. 

Kolega treba vsecko vypusti akorat necha vodu v "kolene" u WC a nacpe tam PET flasku. At mu to dovnitr nesmrdi a pri zamrznuti se PETka zmackne a neroztrhne to porcelan ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam asi dám ze začátku  termostat s wifi a možná to připojím na olejový radiátor. Z domu můžu kontrolovat teplotu a když bude nejhůř, vyšlu tam tchána nebo zajedu sám přitopit...ještě je prý dobrý tam nasypat sůl nebo nalít denaturák...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já tam chci být i jednou za čtrnáct dní přes zimu. Musím nad tím ještě popřemýšlet

Temperování je jediné řešení. Nízký tarif elektřiny a spínací hodiny.

Protože vymrzlý barák když tam přijedeš na víkend . . .

je pátek odpoledne, v domě příjemný mínus 3

topím všude kde to jde a vším čím to jde

je deset večer a už tady mám fajnových 17 stupňů

"v takový zimě tady s dětma spát nebudu, vracím se domů"

naložím kamna fest, naleju ai kořalku, pustím teda tu vodu

ráno vstávám do příjemných 14 stupňů

topím

chvíli se ještě drbu s tou vodou

topím, vykouklo slunce, nádhera, už mám 19

jdu do hospody na oběd

a dvě pivka

vracím se v pět do 15 stupňů

topím

v deset večer se u panáka a rozhlasu (romantika) rozhoduju že takhle to chci, ona ať si tomu klidně nerozumí, ještě sem v létě ráda dovalí a děcka můžou žrat ředkvičky rovnou ze záhonů

jo a koupím si teplej spacák, je 18 stupňů

přiložím a jdu spát

ráno moudřejší večera

hovno, ráno je chladný jak sviňa!

jdu zatopit a vypustit vodu . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to jsem potřeboval slyšet. Takhle jednoduše by to u nás neproběhlo :) Takže elektrokotel to jistí. Dálkový ovládání přes SMS nebo WiFi. K tomu krb či krbová kamna. V kuchyni prutokáč a ve sprše také jako doplněk lázeňských kamen.

No a teď hurá na další problematiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kluci, riešim rekonštrukciu a neviem sa rozhodnúť aké dať vchodové dvere. Máme dvoje, jedny na ulicu druhé do dvora. Prvé sú orientované na JZ (svieti na ne slnko od 13:00) a druhé sa zasa často používajú. Z týchto dôvodou sme plast zatrhli (ani mi ho nikto neodporúčal použiť najmä v tmavom dekore :lol: ).

 

Takže na výber mám:

- hliníkové dvere

- Adlo termo dvere

 

Cenovo vychádzajú plus mínus autobus rovnako. S hliníkovými dverami nemám prakticky žiadne skúsenosti, Adlo má zopár známych a nikto na ne nepovie krivé slovo.

 

Ktoré by ste zobrali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče oken tak jsme brali Rehau Geneo a to včetně 4 m portálu a po 5ti letech bez problému. Jinak nám bylo tehdy řečeno, že vše dělá Rehau v polsku až na jehich top model, prý to přijelo až z Reichu. Venkovní úprava imitace dřeva dodnes v pohodě i portál chodí jak novej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký ten update .

Zacalo se dělat sezení venku.

post-13450-0-43952600-1549139827_thumb.jpg

 

Uvnitř: Elektrika, voda natazena, příští týden štuky, pak topení v podlaze a hurá to zalít. Pak cekat . Mezitím komín vyhnat nad střechu, střešní okna, a doklepnout horní patro. Tam mimochodem místo půdy budeme mít otevřenou ložnici až po hřeben a zároveň to bude otevřené nahoře. No, vypadá to parádně.

post-13450-0-43354100-1549139987_thumb.jpg

Plán stěhování v květnu pořád držíme. (Bo v červnu jsem v Americe a jak se vrátím, tak rodíme - to prostě neodsunes)

Jinak rozhodli jsme se, že kovove doplňky na baráku budou měděné. Okapy, okolo komína, okapnice a parapety. Zatím namontovany první kusy, které jsou zatím v bezpečné výšce :-)

post-13450-0-41533500-1549140118_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na měď to chce odvahu, pamatuji jeden dům v Hradci, kolem kterého jsem pravidelně chodil. Svody se tam majitel ztratily snad pětkrát za jedno léto...vyrešil to plastem. Ale vypadá to super, hlavně jak to časem chytá patinu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...