Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Takhle zničit modlitební koutek... Peklo ti kyne...

Víc lítosti budu mít až půjdou dolů staré třešně a jabloně na zahradě...(o staré, částečně zděné kadibudce ani nemluvím) Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten sádrokarton bych si ale Dokusane dobře rozmyslel. Pokud se to nemá ve spojích trhat při změnách počasí, podle miry vlhkosti v domě apod, musel bys ho mít plovoucí na systémovým pozink roštu a přijdeš o hromadu prostoru, o dutinách ve zdi zajímavých pro faunu i floru ani nemluvím. Silnější omitka to srovná, a navic na chalupě to přece nemusí být dokonale rovný jako v novostavbě. Ve starým venkovským stavení je naopak lehká nedokonalost stěn tak nějak přirozená.

 

Edit: když jsem prodával svůj pražskej byt, nechal jsem zakrýt jednu stěnu sádrokartonem, kontaktně, na hulváta, bez roštu (aby se mistnost moc nezmenšila). Jakmile se po dešti vyvětralo, objevily se trhliny, přestože spoje byly v tmelu a perlinkový pásce. Prostě pracovala stěna za sádrošem nebo co. Nakonec jsem radši objednal vestavěnou skříň a bylo.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen teda ještě technická k tomu sádroši. Ja to měl v bytě před 17 lety připevněný ke stěně kontaktně, třema řadama šroubů. Dneska se to kontaktně lepí Knauf nebo Rigips lepidlem, ale tam je podmínkou rovinnost podkladu (přesné zdivo typu Ytong, Hebel apod). Na nerovné plochy spíš PU lepidlem či pěnou, nebo se realizuje předstěna na systémovej rošt, ale to uz vzniká dutina a ztrácíš prostor. Naposledy jsem ale se sádrošem pracoval před cca deseti lety, takže se to asi dost posunulo a dneska už je vychytaná technologie i na obklad starý cihelný stěny. Jen prostě upozorňuju, ze jakákoliv dutina ve stěně bude dřív nebo později obydlena živočichy a ti vyměšují, přinášejí zvenku spory plísní, můžou ve stěně uhynout atd atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte prosím někdo reálné zkušenosti s polykarbonátem na střeše pergoly? Budu letos dělat hliníkovou pergolu a nabídky mám zatím cca od 60 tisíc s polykarbonátem na střeše do 440 tisíc, za pergolu s polohovatelnýma lamelama na střeše i bocích. A teď babo raď. Já mám obavy, že pod polykarbonátem bude hic jak cyp a bude to v teple praskat. Výrobce tvrdí, že ne, že to má v nějakých gumových profilech, které to rozpínání pohltí a není slyšet nic. Mi se to moc nezdá, tak hledám a zjišťuju, kde je pravda... Moc dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost mám. Rodiče tak mají terasu udělanou 13 let. Žádné gumové profily, polykarbonát na dřevěné trámové konstrukci. Praská to při skokových změnách teploty. Když k večeru zaleze slunko za barák a výrazněji se ochladí, tak to třeba deset nebo patnáct minut praská... Polykarbonátu se nic neděje, jenom to vydává zvuky. Ale dá se s tím žít. Fakt to dělá jenom v úzkém časovém rozsahu za určitých podmínek. Pokud nemáš uzavřené stěny, tak pod tím nějaké hrozné vedro není. Ale je třeba mít vyřešené stínění. Měli nabídky na zatahovací roletu nebo markýzu. Všechno cifry kolem 60+ tisíc. Vyřešeno na metry koupenou látkou - nějaká béžová celtovina. Doma našity poutka, do trámů malé háčky. Pověšeno, stíní to dostatečně, ale zase ne moc, aby pod tím byla tma. Cena asi 2 tisíce, funkce naprosto vyhovující. Bonus je, že to dobře vypadá... Prověšeno mezi jednotlivými trámy cca 20 cm a dělá to takový příjemný útulný dojem.

Upraveno uživatelem lloffass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky tak. Polykarbonát v barvě mědi s UV filtrem. Položen přímo na dřevěné trámy s dvojitým U profilem ve spojích. Cca 10 let od realizace. Praskání skutečně jen ve velice úzkém časovém rozsahu, nic hrozného. Teplo pod tím není, ale dělal jsem to trochu vyšší, aby to proudící vzduch mohl uchladit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by me zajimalo, take se na to chystam, muzes dat detaily co mas za varianty a cca za kolik?

Máte prosím někdo reálné zkušenosti s polykarbonátem na střeše pergoly? Budu letos dělat hliníkovou pergolu a nabídky mám zatím cca od 60 tisíc s polykarbonátem na střeše do 440 tisíc, za pergolu s polohovatelnýma lamelama na střeše i bocích. A teď babo raď. Já mám obavy, že pod polykarbonátem bude hic jak cyp a bude to v teple praskat. Výrobce tvrdí, že ne, že to má v nějakých gumových profilech, které to rozpínání pohltí a není slyšet nic. Mi se to moc nezdá, tak hledám a zjišťuju, kde je pravda... Moc dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je řeč o zastřešení pergoly, má tu na ní někdo polykarbonát trapéz nebo vlnu? "Praská" to taky? Spoje nejsou řešeny profilem, ale překryvem vlny. Chci to realizovat za měsíc, a dutinkový polykarbonát jsem zavrhnul kvůli menší odolnosti a riziku kondenzátu & řasy v dutinkách. Trapéz nevypadá tak kultivovaně, ale snese toho mnohem víc, a když se to dobře vymyslí, taky to nevypadá špatně. Pergola je z jedenácti KVH fošen 200 x 50 x 5000, v půlmetrovém intervalu. Chci na ně příčně dát latě (taky po půl metru), které nebudou v rovině, ale směrem ke středu pergoly budou stoupat ( distanční podložky) a pak zase klesat. Na ně přijde trapéz ve velmi mírném oblouku. Nějaká praktická zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá v pohodě - moc diky! Navic luxusni garáž pro stavebni kolečko :)

 

Edit: kua to klempířské zakončení boku trapézu jsem nějak nedomyslel, kdyz tam chci mit mirnej oblouk. To ze mě bude mit klempíř radost...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsi sehnal ty schodišťové stupně?

To není žádnej zázrak. Ty jsou koupený z jedný betonárny na zakázku. Prostě armovanej beton, navrch daný kamínky a přebroušený bruskou, Podobný jak se dřív dělala dlažba - říkalo se tomu Teraco. Taky se podobně dělaly náhrobky. Podobný schody mám ještě u vchodu a tam už se rozpadají.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...